Naujienos
Profesinio veiklinimo ekskursija

Saulėtą ir šiltą spalio 16 d. rytą 7, 9, 10 klasių mokinai išvyko į Šiaulius. Kelionės tikslas - aplankyti Šiaulių profesinio rengimo centrą ir susipažinti su specialybėmis. Vaikinai aplankė profesinio rengimo Mechanikos skyrių, apžiūrėjo patalpas, kuriose mokosi būsimieji automobilių mechanikai, automobilių elektros remontininkai, santechnikai ir suvirintojai. Vaikinai apžiūrėjo dirbtuves, kur moksleiviai praktiškai mokosi remontuoti automobilius, virinti dujomis, atlikti įvairius santechnikos darbus. Centro darbuotojai papasakojo apie priėmimo į mokyklą, mokymosi ir gyvenimo sąlygas.

Mergaitės lankėsi Buitinių paslaugų skyriuje. Susipažino su fotografo, floristo, vizualinės reklamos gamintojo, siuvėjo, higieninės kosmetikos kosmetiko, sporto klubo paslaugų darbuotojo specialybėmis. Mokytojos mielai pasakojo apie savo dėstomos specialybės išskirtinumą, sunkumus bei džiaugsmus. Mergaitės žavėjosi floristiniais darbais, puošiančiais mokyklos patalpas, domėjosi fotografijomis, spėliojo jų pavadinimus.

Grįždami namo mokiniai dalijosi įspūdžiais, rinko sau tinkamą specialybę.

Image Image Image Image Image Image Image Image

 
Mokytojų diena

Spalio 4 dieną Pakalniškių pagrindinėje mokykloje vyko Mokytojų dienos šventė. Kaip ir kiekvienais metais dešimtokai turėjo puikią progą, pajusti ką reiškia būti mokytoju. Mažieji abiturientai gali pelnytai didžiuotis, jog pavyko puikiai susitvarkyti su pedagogo užduotimis ir, svarbiausia, padaryti nuostabią šventę mokytojams.

Image Image Image Image Image Image

 
Sveikiname mokytoją

Spalio 3 d. Radviliškio miesto kultūros centre Tarptautinės mokytojų dienos minėjimo šventėje buvo apdovanota mūsų mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Dalė Gustienė. Jos dalykinę, metodinę veiklą bei kompetenciją liudija ir 40 metų pedagoginio darbo stažas, iš kurių daugiau nei 30 metų atiduoti mūsų mokyklos mokiniams, ir įgyta mokytojo metodininko kvalifikacinė kategorija, ir Šiaulių apskrities Padėkos raštas už ilgametį, kūrybingą ir nuoširdų darbą, ir Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos Padėkos raštas už etninės kultūros puoselėjimą ir meilės gimtinei ugdymą, ir Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos Padėkos raštas už ilgametį, kūrybingą ir nuoširdų darbą, ir nuoširdus bendradarbiavimas ugdant jauną žmogų, skleidžiant gerąją patirtį. Šį kartą mokytoja įvertinta už  rezultatyvią pedagoginę veiklą ir jai įteiktas Radviliškio rajono savivaldybės mero Antano Čepononio Padėkos raštą.

Sveikiname mokytoją ir džiaugiamės puikiu jos ilgamečio darbo įvertinimu.

Image Image Image

 
Rudens gėrybių paroda

1 - 4 klasių mokiniai kartu su tėveliais surengė "Rudens gėrybių parodą". Daržovės atgijo tarsi pasakų herojai.

Image Image Image Image

 
Europos paveldo diena

Saulėtą penktadienio rytą mes, 5 – 10 klasių mokiniai, rinkomės mokyklos kieme nešini ne mokyklinėmis, o turistinėmis kuprinėmis. Anglų kalbos mokytojo Arūno Lauručio iniciatyva visi buvome pasiruošę žygiui į Burbiškio dvarą. Lydimi mokytojų Arūno Lauručio ir Irenos Karinauskienės sėkmingai įveikėme 9 km atstumą, esantį nuo Pakalniškių iki Burbiškio dvaro, kuriame buvome maloniai priimti.

Dvare vyko pažintinė edukacija: pasivaikščiojimų po Burbiškio parką ir dvarą metu pokalbiai apie kultūros istoriją. Po ekskursijos visi susėdome ant žolės ir ragavome mokytojų Dalės Gustienės ir Irenos Durienės iš mokyklos valgyklos atvežtas vaišes.

Žygis pėsčiomis parodė, kad tokių renginių mes, mokiniai, labai laukiame, nes jų metu išbandome savo jėgas, mokomės bendrauti ir bendradarbiauti.

Įveikti tokį atstumą pradinukams būtų buvę per sunku. Tad 1 – 4 klasių mokiniai aplankė Kleboniškių muziejų. Čia susipažino su darbo įrankiais, skirtais lino apdirbimui. Dauguma pirmą kartą pamatė linų galvelių kapoklę, mintuvą, brauktuvą, linų šukas, pabandė minti linus, juos brukti, šukuoti.

Ačiū muziejaus darbuotojoms už įdomią edukacinę programą.

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

 
Rugsėjo 2-oji mokslo metų pradžios šventė

Šiais mokslo metais mokslo metų pradžios šventė mūsų mokykloje buvo minima rugsėjo 2-ąją, pirmadienį. Mokslo ir žinių diena prasidėjo šventiškai. Visi mokyklos mokiniai su mokytojais, mokinių tėvais ir svečiais susirinko mokyklos sporto salėje. Šventės pradžioje nuskambėjo „Tautiška giesmė“, vėliau žodį tarė Ramūnė Malatokienė mokytoja, vykdanti mokyklos direktorės funkcijas ir svečias iš Radviliškio rajono savivaldybės. Jie pasveikino visus susirinkusiuosius su Mokslo ir žinių diena. Visiems šventės dalyviams, mokinė Aiva dovanojo dainą „Rudens naktis sustojo“. Šventės pabaigoje skambėjo mokyklos himnas. Skambant linksmai muzikai, visi mokyklos mokiniai su auklėtojais nuskubėjo į klases.

Image Image Image Image Image Image Image

 
Stovykla ,,Mūsų vasara 2019‘‘

Vasarai įsibėgėjus, pasibaigus ugdymo procesui, birželio 25 - 28 dienomis Pakalniškių pagrindinėje mokykloje prasidėjo mokinių vasaros poilsio stovykla ,,Mūsų vasara 2019‘‘. Organizuodami poilsio stovyklą, skirtą 5-10 klasių moksleiviams, mokytojai siekė paįvairinti ugdytinių laisvalaikį neformaliomis, pilnomis įspūdžių veiklomis.

Pirmąją stovyklos dieną nuo ankstaus ryto mokykloje netilo šurmulys. Stovyklautojai su nekantrumu laukė ,,Mūsų vasaros‘‘ atidarymo. Pirmiausia susirinkusieji buvo supažindinti su veiklos programa, primintos saugaus elgesio taisyklės. Pasiskirstę į komandas vaikai kūrė stendinį pranešimą, piešė saulėtą vasaros dieną ir piešiniais atskleidė savo stovyklavimo svajones bei lūkesčius. Po pietų visi nukeliavo į Pakalniškių kaimo pušyną, kur vyko orientacinės sporto varžybos. Po varžybų organizuotas „Robinzonų vakarėlis“ – tai maisto gaminimas ant laužo. Besibaigiant dienai prasidėjo maudynės Daugyvenės upelyje.

Antroji stovyklos diena – „Karjeros planavimo galimybių, amatų diena“. Svečiuose dalyvavo Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro įvairių specialybių atstovai. Mokiniai, dalyvaudami edukaciniuose užsiėmimuose, turėjo progą išbandyti floristo, virėjo, staliaus ir kitas profesijas. Išlydėję svečius stovyklautojai surengė mokykloje savo gaminių parodėlę. Po pietų visų laukė netikėtumas – išvyka į Arimaičių ežerą.

Trečiąją – labiausiai apsiniaukusią savaitės dieną - kelionė į Palangą. Aplankytas Gintaro muziejus, grožėtasi panorama nuo Birutės parko kalno, šokinėjimas Baltijos jūros bangose, aplankyta Palangos bažnyčia, lipimas į bažnyčios bokštą. Kelionė atgal į namus buvo skirta įspūdžiams ir emocijoms pasidalinti, lauktuvėms apžiūrėti.

Ketvirtoji stovyklos diena skirta sveikai gyvensenai - „Sveika gyvensena – geros savijautos pagrindas“. Stovyklautojus subūrė Radviliškio r. visuomenės sveikatos atstovė V. Kaklauskienė. Jos paskaitos atidžiai klausėsi visi stovyklos dalyviai, nes vėliau reikėjo spręsti kryžiažodžius, atsakinėti į viktorinos klausimus, dėlioti dėliones ir pelnyti prizus. Nors popiet oras atvėso, bet dieną stovyklautojai baigė kaip tikri sveikuoliai – maudynėmis Arimaičių ežere. Grįžę iš maudynių visi sugužėjo į ,,Arbatos klubą“. Gerdami kvapnią žolelių arbatą su sausainiais žiūrėjo nuotraukas, kuriose pagautos pačios smagiausios stovyklos dalyvių akimirkos. Kiekvienas moksleivis pasidalijo savo prisiminimais ir patirtais įspūdžiais. Mokiniai dėkojo mokyklos mokytojams, kartu su jais praleidusiems šias nuostabias dienas. Didžiausia padėka skirta stovyklos vadovei ir iniciatorei mokytojai Irenai Karinauskienei.

Mokiniai puikiai praleido laiką kruopščiai jiems suplanuotoje stovyklos veikloje. Atsisveikindami palinkėjo vieni kitiems geros ir saugios likusios vasaros.

Image Image Image Image Image Image Image Image

 
Svečiuose burnos higienistė

Birželio 18 d. Pakalniškių pagrindinėje mokykloje, ikimokyklinio amž. grupėje lankėsi burnos higienistė Laura Sviglinskienė. Higienistė vaikučiams mokė kaip taisyklingai valytis dantukus, papasakojo kas dantukams kenkia, kartu su vaikučiais piešė linksmą ir liūdną dantuką, ant nupieštų dantukų klijavo tinkančius lipdukus. Rodė kaip galima pasitikrinti ar teisingai ir gerai išsivalo dantukus.Vaikučiai smagiai leido laiką ir bendravo su higienistę.

Po paskaitos vaikus apdovanojo dovanėlėmis, kurias paruošė visuomenės sveikatos biuras, taip pat aktyviausiems dalyviams higienistė įteikė diplomus už drąsą ir pasiekimus prižiūrint savo dantukus.

Image Image Image Image Image Image

 
Piešinių konkursas „Aš – Juozas Tumas-Vaižgantas“

2019-ieji metai paskelbti kunigo, rašytojo, visuomenės veikėjo J.Tumo – Vaižganto metais, nes minime rašytojo 150-ąsias gimimo metines. Baigiantis pavasariui MAIRONIO lietuvių literatūros muziejus skelbė piešinių konkursą „Aš – Juozas Tumas-Vaižgantas“.

Geriausios mokyklos dailininkės Laura Blaškytė, Monika Milašiūtė ir Židrūnė Čepaitytė pelnė Padėkos raštus už rašytojo autoportretus.

 
Draugaukim

Birželio 14 d. mokykloje vyko renginys „Draugaukim“. Mokiniai turėjo galimybę aptarti patyčių formas, bei būdus kaip jas išvengti. Renginio dalyviai atliko testą internetu, kurio atsakymus komentavo įžymus Lietuvos žmonės. Užsiėmimo pabaigoje mokiniai žiūrėjo filmą „Stebuklas“, kurį paskui aptarė.

Image Image Image

 
Kalbų Kengūros rezultatai

Tradiciniame kasmetiniame Kalbų Kengūros konkurse (lietuvių kalbos programa) laimėjimai tokie:

Lukas Sakalauskas – Sidabrinis diplomas,
Raigardas Baltrušaitis – Auksinis diplomas,
Evelina Petrošiūtė – Padėkos raštas.

Sveikiname ir džiaugiamės kartu.

 
Dviračiais atvežta draugystės pasaka

Vieną iš karščiausių savaitės dienų į mokyklą užsuko kaimynai – Alksniupių pagrindinės mokyklos šeštokai su auklėtoja Violeta. Atvažiavo jie dviračiais, aplankę Burbiškio dvarą, Kleboniškių kaimo buities muziejų, Raginėnų piliakalnį. Jaunieji dviratininkai, susipažinę su mūsų mokyklos šeštokais, apžiūrėjo akvariumą ir žuvis, patyrinėjo sėdmaišių minkštumą, kai kas išmėgino rankų stiprumą prie rankų lenkimo stalo.

Svarbiausias pažinties tikslas buvo suvaidinti pasaką ,,Stebuklingą pirštinė“ ikimokyklinio ugdymo grupės vaikams. Naujiems draugams - aktoriams talkino mūsų aktoriai: Greta, Monika, Židrūnė, Enrika, mokytoja Zita.

Tegyvuoja pasakos, tegyvuoja draugystė!

Image Image Image Image Image Image

 
Edukacinė išvyka

Baigdami mokslo metus priešmokyklinukai ir pradinukai aplankė Naujamiestį, Krekenavos regioninį parką ir Pašilių stumbryną.

Jau trylika metų visai šalia Naujamiesčio išauga vis naujas ir kitoks šiaudinių skulptūrų parkas. Šiais metais pirmą kartą išbandyta piešimo technika ant šiaudų. Čia mokiniai ir pradėjo ekskursiją. Šiaudinių skulptūrų grožiui abejingų neliko.

Ekskursiją tęsėme Krekenavos regioninio parko lankytojų centre. Centre veikia nuolatinė ekspozicija, kurios tema – „Nevėžio upės senvagių įvairovė“. Ekspozicinė juosta lankstosi per visą patalpos erdvę, atkartodama Nevėžio upės vingius. Centro erdvėse vaizdžiai ir patraukliai supažindinama su parko augalija bei gyvūnija. Ekspozicijoje panaudoti būdingi gamtos garsai, kvapai. Visoje patalpoje ant grindų ir lubų priklijuoti gyvūnų pėdsakai.

Nuo apžvalgos bokšte 25 m aukštyje įrengtos aikštelės mokiniai grožėjosi Krekenavos miestelių, jo apylinkių, Nevėžio slėnio su senvagėmis panorama.

Tuo ekskursija dar nesibaigė. Mūsų laukė Pašilių stumbrynas su savo gyventojais. Mokiniams tai buvo unikali galimybė gėrėtis stumbrais iš arti, stebėti, kaip jie maitinasi, braižo savo didžiules nugaras į medžių kamienus, ilsisi saulės atokaitoje.

Vaikai grįžo pavargę, bet laimingi.

Image Image Image Image Image Image Image

 
Mokomės kitur

6-7 klasių mokiniai, tvyrant neįprastiems karščiams, mokymąsi klasėje pakeitė į mokymąsi kitoje aplinkoje. Mokiniai vyko į Radviliškio baseiną, kuriame su mokytoju Arūnu išbandė savo plaukimo galimybes. Užsukę į smuklę ,,Žarija‘‘ atidžiai studijavo valgiaraštyje siūlomus patiekalus, jų sudėtį, kainas, domėjosi gaminimo trukme, apsiskaičiavo sąskaitas ir paliekamų arbatpinigių sumą, skanavo kokteilius, ledus bei kitus užsisakytus patiekalus. O paskui visi nuvažiavo prie Arimaičio ežero. Čia, paplūdimyje, kas deginosi, kas maudėsi, kas braidžiojo gaiviame vandenyje. Veiklos ir geros nuotaikos nei vienam netrūko.

Image Image Image Image Image Image Image

 
Paskutinio skambučio šventė

Šių metų birželio 7 dieną mūsų mokykloje vyko 10-tos klasės paskutinio skambučio šventė.

Šventę organizavo 9-tos klasės mokiniai ir jų auklėtojas Andrius Kalaušis. Renginio metu girdėjome daug gražių palinkėjimų, šiltą žodį tarė mokytoja, vykdanti direktorės funkcijas Ramunė Malatokienė, pirmoji dešimtokų mokytoja Vilma Kleinienė.

Šventės metu skambėjo mokinių atliekamos dainos, šokiai. Paskutinis dešimtokų žodis buvo trumpas, bet ryškus – perduotas mokyklos raktas, perskaitytas testamentas, gėlėmis ir dovana atsisveikinta su mokykla ir mokytojais.

Image Image Image Image Image Image

 
Mokyklos sporto šventė

Birželio 3 dieną mokiniai linksmai, sportiškai nusiteikę rinkosi į prie mokyklos esantį stadioną. Sporto šventėje dalyvavo visi mokyklos mokiniai. Gausus moksleivių būrys šventės pradžioje atliko mankštą. Po to mokiniai varžėsi įvairiose sportinėse rungtyse: estafečių, futbolo, tinklinio, bei kvadrato. Sporto šventės uždarymo rungtis buvo virvės traukimas, kuri suteikė gerų emocijų bei akimirkų. Pasibaigus visoms rungtims, komandos gavo simbolinius prizus.

Ši diena suteikė daug teigiamų emocijų visiems dalyviams. Dėkojame visiems dalyvavusiems šventėje.

Image Image Image Image Image Image

 
Edukacinė išvyka ,,Pažinkime Lietuvą“

4 ir 8 klasių mokiniai trečiadienį paskyrė kultūrinei pažintinei veiklai. Pirmai pamokai prasidėjus visi išvyko į edukacinę ekskursiją „Pažinkime Lietuvą“. Mokiniai keliavo į Šiaulius - saulės ir muziejų miestą.

Tokia veikla skatina naujas pažinimo formas ir metodus. Taip pat padeda, ragina pažinti ne tik savo gyvenamąją vietovę, bet ir regioną.

Image Image Image Image

 
Pamoka lauke

Priešmokyklinės ir ikimokyklinės grupės vaikai kartu su auklėtoja Laima Didaronkiene ir logopede Gitana Ryšienė prisijungė prie Pasaulinės akcijos Pamoka lauke. Ugdytiniai atliko mankštą, prisiminė išmoktus eilėraščius apie pavasarį, gyvūnus, žaidė žaidimus, džiaugėsi nuostabia gamta ir saulėta diena. Mažieji šnekučiai buvo laimingi gavę Kelialapį į vasarą.

Image Image Image Image Image Image Image

 
Pilietiškumo diena

Gegužės 17 d. mokykloje vyko Pilietiškumo diena, skirta Pasaulio lietuvių metams. Buvo organizuotos įvairios veiklos. Istorijos mokytojas Sigitas Senulis mokiniams demonstravo filmą „Lietuviai pasaulyje“. Po filmo peržiūros buvo aptarti lietuvių emigracijos etapai ir priežastys. Mokiniai spėliojo valstybes, kurios buvo parodytos, noriai dalyvavo diskusijoje, drąsiai sakė savo nuomonę. Po to visi kartu aplankėme Kleboniškių kaimo muziejų. Ekskursijos gidas buvo istorijos mokytojas Sigitas Senulis papasakojo šio kaimo istoriją.

Pilietiškumo dieną mūsų mokyklos bendruomenė praplėtė istorinį žinojimą, domėjimąsi lietuviška kultūra, paveldu.

Image Image Image Image Image Image

 
Lankstinukų kūrimo konkursas“ Paminėk Pasaulinę sveikatos dieną“

„Stebuklinga duonelė“ Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras vykdydamas iš ES struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto NR. 08.4.2-ESFA-R-630-61-0007 „Sveikos gyvensenos skatinimas Radviliškio rajone“ programos „Vaikų sveikatos raštingumo gerinimo, skatinant vaikų sveikos gyvensenos nuostatų ugdymą“ priemonę organizavo lankstinukų kūrimo konkursą „Paminėk Pasaulinę sveikatos dieną“.

Konkurso metu, Radviliškio rajono ugdytiniai kūrė lankstinukus burnos higienos, sveikos mitybos ir maisto švaistymo prevencijos temomis. Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras džiaugiasi, kad šis konkursas sulaukė nemažo dalyvių dėmesio. Konkurse dalyvavo daugiau nei 300 dalyvių.

Ikimokyklinio ir 1-4 klasių grupėje nugalėjo, Radviliškio rajono Pakalniškių pagrindinės mokyklos 4 klasės mokinys Emilis Mikutavičius. Padėkos raštą už originalumą gavo Pakalniškių pagrindinės mokyklos 8 klasės mokinė Laura Blaškytė.

Nugalėtojo lankstinukas bus gaminamas spaustuvėje ir platinamas mokymo, gydymo įstaigose, viešojo administravimo institucijose.

 
<< Pirmas < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Kitas > Paskutinis >>

Šeštadienis, 19 spalio 2019
Lankytojai
AdvertisementAdvertisementAdvertisement