Naujienos
Tolerancijos diena

Lapkričio 16-ą dieną Pakalniškių mokykloje paminėjome Tarptautinę Tolerancijos dieną. Po paskaitos apie Toleranciją, atlikome testą, pasitikrindami: ,,Ar esame Tolerantiški?". Toliau atlikome užduotį ,,Išbandyk savo kantrybę", piešėme Tolerancijos raktus ir peržiūrėjome filmą ,,Žemės žvaigždutės".

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

 
Orientacinės varžybos mokykloje

Lapkričio 15d. Pakalniškių mokykla organizavo tarp klasinės orientacinės varžybas, kuriose varžėsi 5-10 kasių mokiniai. Varžybos vyko Pakalniškių pušyne. Dalyviai bei organizatoriai džiaugėsi nuostabiu oru, kuris lepino viso renginio metu. Varžybų dalyviai, išklausę instruktažo bei sveikinimo žodžio, su gera nuotaika pradėjo varžybas. Geriausiai sekėsi 10 klasės mokiniams, kurie laimėjo pirmąją vietą, antros liko 9 klasės moksleivės, o trečiąją vietą laimėjo 8 klasės mokiniai. Varžybų dalyviai, bei prizininkai buvo apdovanoti prizais. Pasibaigus varžyboms, visi grįžome atgal į mokyklos valgyklą, prie puodelio arbatos, bei sausainių. Varžybų dalyviai teigė mielai dalyvausiantys panašiose mokytojų sumanytose varžybose ir kitąsyk.

Image Image Image Image Image Image

 
Pradinukų literatūriniai skaitymai

Lapkričio 15 dienos popietę Pakalniškių kaimo bibliotekoje vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitės literatūriniai skaitymai „Šviesos ir žodžio šventė“. Skaitymuose dalyvavo mūsų mokyklos 1 ir 2 klasių mokiniai su mokytoja Ramune Malatokiene. Skaitymų metu mokiniai skaitė ir aptarė ištrauką iš Elias Vahlendo ir Agnes Vahlend knygos „Superherojaus vadovas“, domėjosi islandų menininkės Ranos Flygenring sukurtu plakatu, gamino superherojaus kaukes, apžiūrėjo bibliotekoje veikiančią literatūrinę parodą „Šviesos ir žodžio šventė“.

Image Image Image Image Image

 
Tyrėjo diena

Lapkričio 20 d. mūsų mokyklos mokiniai, kartu su mokytoja Irena Karinauskiene, lankėsi Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje. Kurioje vyko rajono mokinių gamtos ir tiksliųjų mokslų konferencija ‚Tyrėjo diena – 6“. Konferencijos tikslai: stiprinti mokinių susidomėjimą moksline veikla; skatinti mokinius tapti jaunaisiais tyrėjais; formuoti mokslinio mąstymo, bendradarbiavimo ir tyrimo įgūdžius. Mūsų mokiniai susipažino su vorais iš Palangos mini zoologijos sodo. Kai kuriems mokiniams šie padarėliai nepasirodė mieli, tačiau pamatyti terariumuose ar net paliesti juos buvo išties įdomu. Taip pat teko virti kvapnų rankų darbo muilą, kuris yra naudingesnis nei pirktas parduotuvėje, nes jame daugiau natūralių medžiagų. Aktų salėje klausėmės paskaitos „Paukščiai. Lietuvos ambasadoriai“. Didelį įspūdį mokiniams paliko, pasakojimas ir nuotraukų pristatymas, gamtos fotografo Ričardo Anusausko.

Ši konferencija patvirtino, kad tokie renginiai yra patrauklūs ir įdomūs net ir tokiam mokiniui, kuris nelabai domisi gamtos ir tiksliaisiais mokslais.

Image Image Image Image Image Image

 
Mokinių išvyka į Panevėžį

Lapkričio 19 d. mūsų mokyklos 8-10 klasių mokiniai, kartu su mokytoja Irena Karinauskiene, vyko į Panevėžio profesinio rengimo centrą ir į Margaritos Rimkevičiūtės paslaugų ir verslo mokyklą. Išvykos tikslas: teikti mokiniams informaciją apie šias mokymosi įstaigas, priėmimo ir mokymosi sąlygas, studijų ir mokymosi programas (jų turinį, trukmę, formas). Šioje išvykoje mokiniai turėjo galimybę patys pamatyti, kaip atrodo mokymasis šiose mokyklose bei susipažinti su įvairiomis specialybėmis.

Image Image Image Image Image Image

 
Įspūdžiai iš konferencijos

Š. m. lapkričio 16d. Gražinos pagrindinėje mokykloje vyko respublikinė metodinė–praktinė konferencija „Tarpkultūrinis dialogas“, kurioje dalyvavo ir mūsų mokyklos septintokai su auklėtoja D. Gustiene. Konferencijos dalyvius pasveikino mokyklos direktorius L. Vaičiūnas. Jis akcentavo, kad tolerancija – pakanta – tai ne abejingumas, tai teisė gyventi visiems pagal savo pasaulėžiūrą. Tolerancija ugdoma čia ir dabar. Atvykusius dalyvius daina ir šokiu pasveikino Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos bei Šiaulių „Santarvės“ mokiniai. Konferencijos tąsa – darbas grupėse. Kol mokytojai klausė pranešimus, mokiniai atliko kūrybinius darbus. Mūsų klasės mokiniai dirbom dviejose grupėse. Vieni susipažino su Japonijos tradicijomis: apsirengė kimono, gėrė arbatą, mokėsi šokti, gamino žibintus. Kiti klausėsi pasakojimo apie Izraelį, šios šalies žmonių tikėjimą, klijavo piešinį. Konferencijos pabaigoje teko visiems parodyti savo darbus.

Dėkojame organizatoriams už svetingą priėmimą, įdomią veiklą, gautas žinias.

Aiva Baslerytė, 7 klasės mokinė

Image Image Image
 
Civilinės saugos stalo pratybos
Civilinės saugos stalo pratybos

Lapkričio 13 d. mokykloje vyko Civilinės saugos stalo pratybos, tema „Mokinių ir darbuotojų evakavimas iš mokyklos pastato gresiant ar susidarius ekstremaliai situacijai". Pratybose dalyvavo mokyklos mokiniai, mokytojai bei ūkinės grupės darbuotojai. Pratybų metu buvo išanalizuoti atsakingų už evakuaciją darbuotojų veiksmai ekstremalių situacijų atvejais, taip pat pačių evakuacijos dalyvių veiksmai, elgsena evakuacijos metu.

Pratybų vadovas, mokyklos ūkvedys Valteris Kleinas pateikė papildomos informacijos iš evakuacijos ženklų, sutartinių žymėjimų ir signalų srities. Pratybų rengimo ir koordinavimo grupės narys, geografijos mokytojas Andrius Kalaušis, pravedė mokiniams protmūšį, paruoštą pagal stalo pratybų temą.

 
Edukacinis projektas moksleiviams „Kino busas“

Mūsų mokyklos mokiniai, kartu su mokytojais dalyvauja edukaciniame projekte „Kino busas“. Lapkričio 30d. kino busui atvykus į mūsų mokyklą, vyks 3 kino filmų peržiūros su moderuojamomis diskusijomis po kiekvieno filmo. Peržiūrose dalyvaus moksleivių grupės, suskirstytos pagal amžiaus grupes. Kino filmus pristatys ir diskusijas po filmų modernuos režisieriai ir kino edukatoriai, turintys didelę darbo su vaikais ir jaunimu patirtį Maratas Sargsyan ir Andrius Blaževičius.

 
Paskaita tėvams
Image
 
Išvyka į RTMC Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyrių

Lapkričio 8 d. mūsų mokyklos dešimtų ir devintų klasių mokiniai, kartu su mokytoja Irena Karinauskiene, vyko į RTMC Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyrių. Šią dieną vyko Europos profesinių gebėjimų savaitės renginys „Atrask savo talentą 2018“. Šio renginio tikslas: didinti profesinio mokymo patrauklumą, atskleisti jaunimo talentą pasirenkant profesinio mokymo kelią Radviliškio rajone. Vyko užsiėmimai darbo vietose „Klausk eksperto“. Buvo pristatomos 4 specialybės: elektromontuotojo, žemės ūkio verslo darbuotojo, žirgininkystės verslo darbuotojo, automobilių mechaniko. Išvykos metu mokiniai įgijo naujų žinių, turėjo galimybę plačiau susipažinti su specialybėmis, kurias galima įgyti šiame skyriuje. Dalyvavimas išvykoje suteikė daug gražių ir neišdildomų įspūdžių.

Image Image Image Image Image Image Image

 
Mūsų mokyklos mokinys - moksleivių rašinių konkurso „Konstitucinis Teismas svarbus Lietuvai
Mūsų mokyklos mokinys - moksleivių rašinių konkurso „Konstitucinis Teismas svarbus Lietuvai

Konstitucinio Teismo veiklos 25-mečio ir Konstitucijos dienos minėjimo renginyje, kuris spalio 23 d. vyko Vilniuje M. Mažvydo bibliotekoje, apdovanoti moksleivių rašinių konkurso „Konstitucinis Teismas svarbus Lietuvai ir jos žmonėms, nes...“ prizininkai. Vienas iš jų - mūsų mokyklos 9 klasės mokinys Kostas Dulka. Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas padėkojo visiems konkurse dalyvavusiems moksleiviams. „Šį konkursą skelbėme tikėdamiesi, kad gimnazistai plačiau pasidomės Konstitucinio Teismo veikla. Galime pasidžiaugti, kad sulaukėme daug dėmesio, įvairių rašinių“, – sakė D. Žalimas. Apdovanodamas konkurso prizininkus. D. Žalimas padėkojo jiems už pilietinę poziciją ir aktyvų domėjimąsi Konstitucinio Teismo veikla.

Mokyt. D. Gustienė

Plačiau skaityti:
Konstituciniam Teismui D.Grybauskaitė linki išlikti objektyviam

 
Konkursas ,,Mano augintinis“
Konkursas ,,Mano augintinis“

Spalio mėnesį Šeduvos kultūros ir amatų centre vyko piešinių konkursas ,,Mano augintinis“. Šiame konkurse dalyvavo 4 mūsų mokyklos auklėtiniai. Klaudija Jankauskaitė ir Danas Šaipūnas tapo nugalėtojais. Jiems įteiktos atminimo dovanėlės. Mokiniams padėjo pasiruošti logopedė Gitana Ryšienė.

 
Mokytojo diena

Spalio 5-oji mokykloje buvo neeilinė diena – Mokytojo diena. Jau tradicija tapo šią dieną vesti pamokas mokyklos dešimtokams. Visų klasių mokiniai pamokų metu atliko užduotis, ugdančias bendravimą ir bendradarbiavimą. Mokytojo dienos šventė – tai mokinių padėkos šventė pedagogams. Dešimtokai mokytojus per ilgąją pertrauką pakvietė į biologijos kabinetą, kur jų laukė vaišių stalas. Taip pat dešimtos klasės mokiniai išsakė pačius gražiausius sveikinimo ir padėkos žodžius mylimiems mokytojams. Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie mokytojų dienos organizavimo ir geros nuotaikos kūrimo.

   

 
Apdovanojimai geriausiems

Rudeninių gėrybių parodos dalyviai apdovanoti už kūrybiškumą, išradingumą, meniškumą.

 Active Image   Active Image

 
Švediškos estafetės

2018 m. spalio 4 d. Radviliškio Lietuvos Sąjūdžio stadione vyko lengvosios atletikos „Švediškos estafetės“ varžybos skirtos mokytojų dienai pažymėti. Dalyvavo dvylika Radviliškio rajono bendrojo ugdymo įstaigų, tarp kurių varžėsi ir Pakalniškių pagrindinės mokyklos mokiniai. Pakalniškių pagrindinei mokyklai atstovavo trys komandos 5-6kl. berniukų 7-8kl. merginų bei 9-10kl. vaikinų. Geriausiai sekėsi merginų komandai, kuri laimėjo 2 – ąją vietą (Miglė Milašiūtė, Evelina Petrošiūtė, Brigita baktytė, Laura Blaškytė). 

 Active Image   Active Image

 

 
Edukacinė programa „Knygos istorija“

Penktos, šeštos ir aštuntos klasių mokiniai viešėjo Radviliškio viešojoje  bibliotekoje. Čia jie  dalyvavo edukacinėje programoje „Knygos istorija“. Programoje mokiniai sužinojo  knygos atsiradimo istoriją.  Pirmosios buvo akmens ir molio knygos, vėliau – papiruso, pergamento. Dabartinės knygos virto net elektroninėmis. Lektorės supažindino su knygų skaityklėmis, išmokė jomis naudotis. Klausytojai aplankė knygrišį, apžiūrėjo jo  darbo vietą. Vėliau susipažino su pelėdžiukų svetaine, apžiūrėjo vaikų literatūros skyrių, konferencijų salėje aptarinėjo suaugusiųjų dailės darbus.

 Active Image   Active Image   Active Image   Active Image

 Active Image   Active Image   Active Image

 
Derliaus šventė

3 ir 4 klasių auklėtiniai drauge su tėveliais surengė parodą iš rudens gėrybių. Bulvėms dygo kojos, rankos, spygliukai, suvešėjo plaukučiai, moliūgai tarsi šauniausi miško grybai plačiomis skrybėlėmis tūpė į pintines, o kai kurie jų išsišiepė plačiomis šypsenomis. Ant mokyklos palangių pražydo lauko ir darželio gėlės.

 Active Image   Active Image   Active Image   Active Image   Active Image

 
Kraštotyros diena

Rugsėjo 24 d. mokykloje buvo organizuota tradicinė kraštotyros diena, skirta Radviliškio kraštui pažinti. Mokiniai vyko į Baisogalą, susipažino su miestelio istorija, apžiūrėjo Komaro dvaro ansamblį, pasivaikščiojo po parką. Pažintis su krašto istorija tęsėsi Skėmių traktieriuje. Mokiniai sužinojo traktieriaus paskirtį, apžiūrėjo virtuvės patalpas ir linksmai nusiteikę minkė tešlą, kepė meduolius, juos puošė glazūra. Štai tokia linksma ir saldi pažintis su krašto istorija ir jos paveldu.

 Active Image   Active Image   Active Image   Active Image  

 Active Image   Active Image   Active Image   Active Image

  Active Image   Active Image   Active Image   Active Image   

 
Lik sveika, vasara,

      Mokslo ir žinių diena – šurmulinga šventė ir susikaupimo akimirka prieš didelį darbą. Šia gražia švente kiekvieną rudenį prasideda kiekvieno iš mūsų naujas, baltas gyvenimo knygos puslapis.

    Mūsų mokykloje šventę pradėjo mokyklos direktorę pavaduojanti mokytoja V. Lenzbergė, kuri sveikino mokyklos bendruomenę ir linkėjo sėkmingų, kūrybingų naujų mokslo metų, pristatė atvykusius dirbti naujus mokytojus. Sveikinimo žodį tarė svečiai – Radviliškio r. savivaldybės Informacinių technologijų ir komunikacijos skyriaus vedėjas E. Steponavičius,  Pakalniškių seniūnijos seniūnas K. Ulinskas, seniūnijos socialinio darbo organizatorės I. Druktainienė, L. Benaitienė, G. Kuizinienė,  ir kiti.

     Šurmuly išsiskyrė gausus ikimokyklinės grupės „Žiedeliai“ ugdytinių būrys ir dešimtokai. Mažyliams įrengtas miegojimo kambarys, nes jie lankys visos dienos darbo grupę. Dešimtokams šis rugsėjis mūsų mokykloje paskutinis.

       Lik sveika, vasara! Mokyklos skambutis sukvietė klasių auklėtojus, mokytojus, tėvelius ir mokinius į tradicinę pirmąją pamoką.

D. Gustienė

 Active Image   Active Image

 


 
Sveikinimas
Active Image
 
<< Pirmas < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Paskutinis >>

Šeštadienis, 28 kovo 2020
Lankytojai
AdvertisementAdvertisementAdvertisement