Naujienos
Kalėdinės kūrybinės dirbtuvėlės

Kiekvienas laukdamas pačių nuostabiausių švenčių - Kalėdų galvoja, kaip pradžiuginti artimuosius. Gruodžio 12 d. mokykloje organizavome „Kalėdines kūrybines dirbtuvėles“. Užsiėmimuose dalyvavo mokyklos mokytojai, mokiniai ir jų tėveliai. Labai džiugu, kad ugdytinių mamos atvyko į dirbtuvėles su puikia, šventiška nuotaika, pyragais ir gamino nuostabias kalėdines dovanas. Šis susitikimas sukėlė daug teigiamų emocijų. Pačių rankomis sukurtos dovanėlės džiugins mūsų artimus žmones, o patį šventės laukimą padarys pakylėtą, ypatingą. Tokios kalėdinės dirbtuvės buvo surengtos pirmą kartą. Manome, kad tai taps įprasta Kalėdų tradicija mūsų mokyklos kalėdinių renginių cikle, nes toks bendravimo būdas visiems labai patiko.

Image Image Image Image Image Image

 
„Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2018“

„Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2018“ Prieš metus antrokai į Radviliškio plaukimo baseiną atvyko išsigandę ir nedrąsūs. Nuostabių trenerių dėka sėkmingai įveikė visus sunkumus ir išmoko plaukti. Šiandien mokiniai rankose laiko pažymėjimus, kurie patvirtina, kad sėkmingai įvykdė "Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje - 2018" programą.

 
Įkimokyklinukai ruošiasi Adventui

Pakalniškių pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo grupės "Žiedeliai" vaikai ir auklėtojos ruošiasi Adventui.

Image Image Image Image Image

 
Advento skaitymai

Ikimokyklinio ugdymo grupės "Žiedeliai" vaikai kartu su Pakalniškių kaimo bibliotekininke dalyvauja Advento skaitymuose.

Image Image Image Image Image Image

 
Kelionė po Pagramančio kraštą

2018 metai Lietuvai – ypatingi. Kiekvienas Lietuvos kampelis šiemet paminėjo 100-ąją Vasario 16-ąją – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Tačiau įvairūs šventiniai renginiai, skirti paminėti šią datą, mokyklose vyksta visus metus! Gruodžio 7 d. 6-10 klasių mokiniai, pakviesti Tauragės r. Pagramančio pagr. mokyklos direktoriaus Z. Mozuraičio, vyko į edukacinę kraštotyrinę pažintinę kelionę ,,Mes šimtmečio vaikai''. Nors ryte gausiai snigo, o paskui prapliupo lietus, mūsų mokyklinio autobuso vairuotojas S. Padgurskis saugiai nuvežė į Pagramantį. Išgirdus šios vietovės pavadinimą, tikriausiai daugeliui mintyse tuoj pat iškyla P. Cvirkos kūrinys „Pagramančio šnekutis“. Todėl Pagramančio regioninio parko gidės pirmiausia ir puolėme teirautis apie „šnekučių“ prototipus ir jų kūrėjo ryšius su šia vietove... ,,Tiesa, kai kurie seni žmonės sako, jog lyg tai viename iš miestelio namų P.Cvirka yra viešėjęs. Tačiau, patikėkite, ir be „šnekučių“ mes jums turime ką parodyti“...- šypsojosi gidė. Ir neapgavo! Mūsų laukė įspūdingas ir šiek tiek ekstremalus kopimas į Pagramančio piliakalnį, iškilusį greta Akmenos upės ir Gramančios upelio santakos. Išsižioję klausėmės legendos apie bajoro Pagramančio išdidžią gražuolę dukterį, kuri negalėdama apsispręsti, kuriam jaunuoliui – Songailai ar Rimgailai – atiduoti savo ranką ir širdį, klausė raganos patarimo ir išgėrusi jos duoto gėrimo virto Gramančios upele. O nuo piliakalnio aukštumos Pagramančio miestelis – kaip ant delno. Perėję beždžionių lieptą- o jų pasirodo yra ne vienas!- skubėjome apžiūrėti Pagramančio atodangos, vykome į partizanų žeminę, Lakštingalų slėnį, grožėjomės Jūros ir Akmenos santaka, lankėmės ilgaplaukių taksų veislyne ,,Rudė‘‘... Visko ir nesuminėsi... Žemę geriausia matuoti savomis kojomis, regėti savomis akimis. O pavakare sugužėjome į kultūros namus, kur susirinko mokiniai ir juos lydėję mokytojai iš įvairių Tauragės r., Raseinių bei Jurbarko r. mokyklų. Po sveikinimo kalbų ir mokinių pasirodymų vyko linksma vakaronė. Dėkojame Pagramančio pagr. mokyklos direktoriui Z. Mozuraičiui ir mokytojams už svetingą priėmimą, įspūdingą ekskursiją, turiningai ir linksmai praleistą vakarą. Vasarą tikrai atvyksime į šį kraštą dar kartą.

Image Image Image Image Image

 
Eglutės įžiebimo šventė
Gruodžio 4 dieną mūsų mokykloje vyko Eglutės įžiebimo šventė. Šventę vedė patys vyriausieji mokyklos mokiniai. Mažiausieji- dainavo dainą ,,Besmegeniai“ ir deklamavo ,,Ar gerai, ar negerai?“. Visiems dalyviams buvo įteiktos saldžios dovanėlės. Organizatoriai linkėjo, kad per šventes visų namai, širdys, delnai prisipildytų gerumu, meile, ramybe, jaukia šiluma.

Image Image Image Image Image

 
Svečiuose „Kino busas“
Lapkričio 30 d. mokyklos mokiniai kartu su mokytojais dalyvavo kino filmų peržiūrose. Mažieji ugdytiniai žiūrėjo kino filmą „Tamsta varlius“. 5-7 klasių moksleiviai-,,Kovotoja“. Vyriausieji -„Velnių salos karalius“. Po filmų peržiūros vyko diskusijos su mokiniais, kuriose dalyvavo kino režisierius Andrius Blaževičius.

Image Image Image Image

 
Pasaulinė sveikinimosi diena

Lapkričio 21 d. ikimokyklinio ugdymo grupė "Žiedeliai" kartu su jų auklėtojomis paminėjo pasaulinę sveikinimosi dieną.

Image Image Image Image Image Image Image

 
Spalvoti žaidimai kitaip

Civilinės saugos stalo pratybos Pradinių klasių mokiniai dalyvavo Kultūros paso programoje "Spalvoti žaidimai kitaip". Užsiėmimą vedė mokytojai J. ir D. Kurmanskiai. Jo metu „gimė" vieninteliai nepakartojami, nuostabiai dekoruoti puodeliai. Vaikams tai suteikė daug džiaugsmo.

 
Tolerancijos diena

Lapkričio 16-ą dieną Pakalniškių mokykloje paminėjome Tarptautinę Tolerancijos dieną. Po paskaitos apie Toleranciją, atlikome testą, pasitikrindami: ,,Ar esame Tolerantiški?". Toliau atlikome užduotį ,,Išbandyk savo kantrybę", piešėme Tolerancijos raktus ir peržiūrėjome filmą ,,Žemės žvaigždutės".

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

 
Orientacinės varžybos mokykloje

Lapkričio 15d. Pakalniškių mokykla organizavo tarp klasinės orientacinės varžybas, kuriose varžėsi 5-10 kasių mokiniai. Varžybos vyko Pakalniškių pušyne. Dalyviai bei organizatoriai džiaugėsi nuostabiu oru, kuris lepino viso renginio metu. Varžybų dalyviai, išklausę instruktažo bei sveikinimo žodžio, su gera nuotaika pradėjo varžybas. Geriausiai sekėsi 10 klasės mokiniams, kurie laimėjo pirmąją vietą, antros liko 9 klasės moksleivės, o trečiąją vietą laimėjo 8 klasės mokiniai. Varžybų dalyviai, bei prizininkai buvo apdovanoti prizais. Pasibaigus varžyboms, visi grįžome atgal į mokyklos valgyklą, prie puodelio arbatos, bei sausainių. Varžybų dalyviai teigė mielai dalyvausiantys panašiose mokytojų sumanytose varžybose ir kitąsyk.

Image Image Image Image Image Image

 
Pradinukų literatūriniai skaitymai

Lapkričio 15 dienos popietę Pakalniškių kaimo bibliotekoje vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitės literatūriniai skaitymai „Šviesos ir žodžio šventė“. Skaitymuose dalyvavo mūsų mokyklos 1 ir 2 klasių mokiniai su mokytoja Ramune Malatokiene. Skaitymų metu mokiniai skaitė ir aptarė ištrauką iš Elias Vahlendo ir Agnes Vahlend knygos „Superherojaus vadovas“, domėjosi islandų menininkės Ranos Flygenring sukurtu plakatu, gamino superherojaus kaukes, apžiūrėjo bibliotekoje veikiančią literatūrinę parodą „Šviesos ir žodžio šventė“.

Image Image Image Image Image

 
Tyrėjo diena

Lapkričio 20 d. mūsų mokyklos mokiniai, kartu su mokytoja Irena Karinauskiene, lankėsi Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje. Kurioje vyko rajono mokinių gamtos ir tiksliųjų mokslų konferencija ‚Tyrėjo diena – 6“. Konferencijos tikslai: stiprinti mokinių susidomėjimą moksline veikla; skatinti mokinius tapti jaunaisiais tyrėjais; formuoti mokslinio mąstymo, bendradarbiavimo ir tyrimo įgūdžius. Mūsų mokiniai susipažino su vorais iš Palangos mini zoologijos sodo. Kai kuriems mokiniams šie padarėliai nepasirodė mieli, tačiau pamatyti terariumuose ar net paliesti juos buvo išties įdomu. Taip pat teko virti kvapnų rankų darbo muilą, kuris yra naudingesnis nei pirktas parduotuvėje, nes jame daugiau natūralių medžiagų. Aktų salėje klausėmės paskaitos „Paukščiai. Lietuvos ambasadoriai“. Didelį įspūdį mokiniams paliko, pasakojimas ir nuotraukų pristatymas, gamtos fotografo Ričardo Anusausko.

Ši konferencija patvirtino, kad tokie renginiai yra patrauklūs ir įdomūs net ir tokiam mokiniui, kuris nelabai domisi gamtos ir tiksliaisiais mokslais.

Image Image Image Image Image Image

 
Mokinių išvyka į Panevėžį

Lapkričio 19 d. mūsų mokyklos 8-10 klasių mokiniai, kartu su mokytoja Irena Karinauskiene, vyko į Panevėžio profesinio rengimo centrą ir į Margaritos Rimkevičiūtės paslaugų ir verslo mokyklą. Išvykos tikslas: teikti mokiniams informaciją apie šias mokymosi įstaigas, priėmimo ir mokymosi sąlygas, studijų ir mokymosi programas (jų turinį, trukmę, formas). Šioje išvykoje mokiniai turėjo galimybę patys pamatyti, kaip atrodo mokymasis šiose mokyklose bei susipažinti su įvairiomis specialybėmis.

Image Image Image Image Image Image

 
Įspūdžiai iš konferencijos

Š. m. lapkričio 16d. Gražinos pagrindinėje mokykloje vyko respublikinė metodinė–praktinė konferencija „Tarpkultūrinis dialogas“, kurioje dalyvavo ir mūsų mokyklos septintokai su auklėtoja D. Gustiene. Konferencijos dalyvius pasveikino mokyklos direktorius L. Vaičiūnas. Jis akcentavo, kad tolerancija – pakanta – tai ne abejingumas, tai teisė gyventi visiems pagal savo pasaulėžiūrą. Tolerancija ugdoma čia ir dabar. Atvykusius dalyvius daina ir šokiu pasveikino Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos bei Šiaulių „Santarvės“ mokiniai. Konferencijos tąsa – darbas grupėse. Kol mokytojai klausė pranešimus, mokiniai atliko kūrybinius darbus. Mūsų klasės mokiniai dirbom dviejose grupėse. Vieni susipažino su Japonijos tradicijomis: apsirengė kimono, gėrė arbatą, mokėsi šokti, gamino žibintus. Kiti klausėsi pasakojimo apie Izraelį, šios šalies žmonių tikėjimą, klijavo piešinį. Konferencijos pabaigoje teko visiems parodyti savo darbus.

Dėkojame organizatoriams už svetingą priėmimą, įdomią veiklą, gautas žinias.

Aiva Baslerytė, 7 klasės mokinė

Image Image Image
 
Civilinės saugos stalo pratybos
Civilinės saugos stalo pratybos

Lapkričio 13 d. mokykloje vyko Civilinės saugos stalo pratybos, tema „Mokinių ir darbuotojų evakavimas iš mokyklos pastato gresiant ar susidarius ekstremaliai situacijai". Pratybose dalyvavo mokyklos mokiniai, mokytojai bei ūkinės grupės darbuotojai. Pratybų metu buvo išanalizuoti atsakingų už evakuaciją darbuotojų veiksmai ekstremalių situacijų atvejais, taip pat pačių evakuacijos dalyvių veiksmai, elgsena evakuacijos metu.

Pratybų vadovas, mokyklos ūkvedys Valteris Kleinas pateikė papildomos informacijos iš evakuacijos ženklų, sutartinių žymėjimų ir signalų srities. Pratybų rengimo ir koordinavimo grupės narys, geografijos mokytojas Andrius Kalaušis, pravedė mokiniams protmūšį, paruoštą pagal stalo pratybų temą.

 
Edukacinis projektas moksleiviams „Kino busas“

Mūsų mokyklos mokiniai, kartu su mokytojais dalyvauja edukaciniame projekte „Kino busas“. Lapkričio 30d. kino busui atvykus į mūsų mokyklą, vyks 3 kino filmų peržiūros su moderuojamomis diskusijomis po kiekvieno filmo. Peržiūrose dalyvaus moksleivių grupės, suskirstytos pagal amžiaus grupes. Kino filmus pristatys ir diskusijas po filmų modernuos režisieriai ir kino edukatoriai, turintys didelę darbo su vaikais ir jaunimu patirtį Maratas Sargsyan ir Andrius Blaževičius.

 
Paskaita tėvams
Image
 
Išvyka į RTMC Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyrių

Lapkričio 8 d. mūsų mokyklos dešimtų ir devintų klasių mokiniai, kartu su mokytoja Irena Karinauskiene, vyko į RTMC Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyrių. Šią dieną vyko Europos profesinių gebėjimų savaitės renginys „Atrask savo talentą 2018“. Šio renginio tikslas: didinti profesinio mokymo patrauklumą, atskleisti jaunimo talentą pasirenkant profesinio mokymo kelią Radviliškio rajone. Vyko užsiėmimai darbo vietose „Klausk eksperto“. Buvo pristatomos 4 specialybės: elektromontuotojo, žemės ūkio verslo darbuotojo, žirgininkystės verslo darbuotojo, automobilių mechaniko. Išvykos metu mokiniai įgijo naujų žinių, turėjo galimybę plačiau susipažinti su specialybėmis, kurias galima įgyti šiame skyriuje. Dalyvavimas išvykoje suteikė daug gražių ir neišdildomų įspūdžių.

Image Image Image Image Image Image Image

 
Mūsų mokyklos mokinys - moksleivių rašinių konkurso „Konstitucinis Teismas svarbus Lietuvai
Mūsų mokyklos mokinys - moksleivių rašinių konkurso „Konstitucinis Teismas svarbus Lietuvai

Konstitucinio Teismo veiklos 25-mečio ir Konstitucijos dienos minėjimo renginyje, kuris spalio 23 d. vyko Vilniuje M. Mažvydo bibliotekoje, apdovanoti moksleivių rašinių konkurso „Konstitucinis Teismas svarbus Lietuvai ir jos žmonėms, nes...“ prizininkai. Vienas iš jų - mūsų mokyklos 9 klasės mokinys Kostas Dulka. Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas padėkojo visiems konkurse dalyvavusiems moksleiviams. „Šį konkursą skelbėme tikėdamiesi, kad gimnazistai plačiau pasidomės Konstitucinio Teismo veikla. Galime pasidžiaugti, kad sulaukėme daug dėmesio, įvairių rašinių“, – sakė D. Žalimas. Apdovanodamas konkurso prizininkus. D. Žalimas padėkojo jiems už pilietinę poziciją ir aktyvų domėjimąsi Konstitucinio Teismo veikla.

Mokyt. D. Gustienė

Plačiau skaityti:
Konstituciniam Teismui D.Grybauskaitė linki išlikti objektyviam

 
<< Pirmas < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Paskutinis >>

Penktadienis, 29 gegužės 2020
Lankytojai
AdvertisementAdvertisementAdvertisement