Naujienos
Civilinės saugos stalo pratybos
Civilinės saugos stalo pratybos

Lapkričio 13 d. mokykloje vyko Civilinės saugos stalo pratybos, tema „Mokinių ir darbuotojų evakavimas iš mokyklos pastato gresiant ar susidarius ekstremaliai situacijai". Pratybose dalyvavo mokyklos mokiniai, mokytojai bei ūkinės grupės darbuotojai. Pratybų metu buvo išanalizuoti atsakingų už evakuaciją darbuotojų veiksmai ekstremalių situacijų atvejais, taip pat pačių evakuacijos dalyvių veiksmai, elgsena evakuacijos metu.

Pratybų vadovas, mokyklos ūkvedys Valteris Kleinas pateikė papildomos informacijos iš evakuacijos ženklų, sutartinių žymėjimų ir signalų srities. Pratybų rengimo ir koordinavimo grupės narys, geografijos mokytojas Andrius Kalaušis, pravedė mokiniams protmūšį, paruoštą pagal stalo pratybų temą.

 
Edukacinis projektas moksleiviams „Kino busas“

Mūsų mokyklos mokiniai, kartu su mokytojais dalyvauja edukaciniame projekte „Kino busas“. Lapkričio 30d. kino busui atvykus į mūsų mokyklą, vyks 3 kino filmų peržiūros su moderuojamomis diskusijomis po kiekvieno filmo. Peržiūrose dalyvaus moksleivių grupės, suskirstytos pagal amžiaus grupes. Kino filmus pristatys ir diskusijas po filmų modernuos režisieriai ir kino edukatoriai, turintys didelę darbo su vaikais ir jaunimu patirtį Maratas Sargsyan ir Andrius Blaževičius.

 
Paskaita tėvams
Image
 
Išvyka į RTMC Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyrių

Lapkričio 8 d. mūsų mokyklos dešimtų ir devintų klasių mokiniai, kartu su mokytoja Irena Karinauskiene, vyko į RTMC Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyrių. Šią dieną vyko Europos profesinių gebėjimų savaitės renginys „Atrask savo talentą 2018“. Šio renginio tikslas: didinti profesinio mokymo patrauklumą, atskleisti jaunimo talentą pasirenkant profesinio mokymo kelią Radviliškio rajone. Vyko užsiėmimai darbo vietose „Klausk eksperto“. Buvo pristatomos 4 specialybės: elektromontuotojo, žemės ūkio verslo darbuotojo, žirgininkystės verslo darbuotojo, automobilių mechaniko. Išvykos metu mokiniai įgijo naujų žinių, turėjo galimybę plačiau susipažinti su specialybėmis, kurias galima įgyti šiame skyriuje. Dalyvavimas išvykoje suteikė daug gražių ir neišdildomų įspūdžių.

Image Image Image Image Image Image Image

 
Mūsų mokyklos mokinys - moksleivių rašinių konkurso „Konstitucinis Teismas svarbus Lietuvai
Mūsų mokyklos mokinys - moksleivių rašinių konkurso „Konstitucinis Teismas svarbus Lietuvai

Konstitucinio Teismo veiklos 25-mečio ir Konstitucijos dienos minėjimo renginyje, kuris spalio 23 d. vyko Vilniuje M. Mažvydo bibliotekoje, apdovanoti moksleivių rašinių konkurso „Konstitucinis Teismas svarbus Lietuvai ir jos žmonėms, nes...“ prizininkai. Vienas iš jų - mūsų mokyklos 9 klasės mokinys Kostas Dulka. Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas padėkojo visiems konkurse dalyvavusiems moksleiviams. „Šį konkursą skelbėme tikėdamiesi, kad gimnazistai plačiau pasidomės Konstitucinio Teismo veikla. Galime pasidžiaugti, kad sulaukėme daug dėmesio, įvairių rašinių“, – sakė D. Žalimas. Apdovanodamas konkurso prizininkus. D. Žalimas padėkojo jiems už pilietinę poziciją ir aktyvų domėjimąsi Konstitucinio Teismo veikla.

Mokyt. D. Gustienė

Plačiau skaityti:
Konstituciniam Teismui D.Grybauskaitė linki išlikti objektyviam

 
Konkursas ,,Mano augintinis“
Konkursas ,,Mano augintinis“

Spalio mėnesį Šeduvos kultūros ir amatų centre vyko piešinių konkursas ,,Mano augintinis“. Šiame konkurse dalyvavo 4 mūsų mokyklos auklėtiniai. Klaudija Jankauskaitė ir Danas Šaipūnas tapo nugalėtojais. Jiems įteiktos atminimo dovanėlės. Mokiniams padėjo pasiruošti logopedė Gitana Ryšienė.

 
Mokytojo diena

Spalio 5-oji mokykloje buvo neeilinė diena – Mokytojo diena. Jau tradicija tapo šią dieną vesti pamokas mokyklos dešimtokams. Visų klasių mokiniai pamokų metu atliko užduotis, ugdančias bendravimą ir bendradarbiavimą. Mokytojo dienos šventė – tai mokinių padėkos šventė pedagogams. Dešimtokai mokytojus per ilgąją pertrauką pakvietė į biologijos kabinetą, kur jų laukė vaišių stalas. Taip pat dešimtos klasės mokiniai išsakė pačius gražiausius sveikinimo ir padėkos žodžius mylimiems mokytojams. Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie mokytojų dienos organizavimo ir geros nuotaikos kūrimo.

   

 
Apdovanojimai geriausiems

Rudeninių gėrybių parodos dalyviai apdovanoti už kūrybiškumą, išradingumą, meniškumą.

 Active Image   Active Image

 
Švediškos estafetės

2018 m. spalio 4 d. Radviliškio Lietuvos Sąjūdžio stadione vyko lengvosios atletikos „Švediškos estafetės“ varžybos skirtos mokytojų dienai pažymėti. Dalyvavo dvylika Radviliškio rajono bendrojo ugdymo įstaigų, tarp kurių varžėsi ir Pakalniškių pagrindinės mokyklos mokiniai. Pakalniškių pagrindinei mokyklai atstovavo trys komandos 5-6kl. berniukų 7-8kl. merginų bei 9-10kl. vaikinų. Geriausiai sekėsi merginų komandai, kuri laimėjo 2 – ąją vietą (Miglė Milašiūtė, Evelina Petrošiūtė, Brigita baktytė, Laura Blaškytė). 

 Active Image   Active Image

 

 
Edukacinė programa „Knygos istorija“

Penktos, šeštos ir aštuntos klasių mokiniai viešėjo Radviliškio viešojoje  bibliotekoje. Čia jie  dalyvavo edukacinėje programoje „Knygos istorija“. Programoje mokiniai sužinojo  knygos atsiradimo istoriją.  Pirmosios buvo akmens ir molio knygos, vėliau – papiruso, pergamento. Dabartinės knygos virto net elektroninėmis. Lektorės supažindino su knygų skaityklėmis, išmokė jomis naudotis. Klausytojai aplankė knygrišį, apžiūrėjo jo  darbo vietą. Vėliau susipažino su pelėdžiukų svetaine, apžiūrėjo vaikų literatūros skyrių, konferencijų salėje aptarinėjo suaugusiųjų dailės darbus.

 Active Image   Active Image   Active Image   Active Image

 Active Image   Active Image   Active Image

 
Derliaus šventė

3 ir 4 klasių auklėtiniai drauge su tėveliais surengė parodą iš rudens gėrybių. Bulvėms dygo kojos, rankos, spygliukai, suvešėjo plaukučiai, moliūgai tarsi šauniausi miško grybai plačiomis skrybėlėmis tūpė į pintines, o kai kurie jų išsišiepė plačiomis šypsenomis. Ant mokyklos palangių pražydo lauko ir darželio gėlės.

 Active Image   Active Image   Active Image   Active Image   Active Image

 
Kraštotyros diena

Rugsėjo 24 d. mokykloje buvo organizuota tradicinė kraštotyros diena, skirta Radviliškio kraštui pažinti. Mokiniai vyko į Baisogalą, susipažino su miestelio istorija, apžiūrėjo Komaro dvaro ansamblį, pasivaikščiojo po parką. Pažintis su krašto istorija tęsėsi Skėmių traktieriuje. Mokiniai sužinojo traktieriaus paskirtį, apžiūrėjo virtuvės patalpas ir linksmai nusiteikę minkė tešlą, kepė meduolius, juos puošė glazūra. Štai tokia linksma ir saldi pažintis su krašto istorija ir jos paveldu.

 Active Image   Active Image   Active Image   Active Image  

 Active Image   Active Image   Active Image   Active Image

  Active Image   Active Image   Active Image   Active Image   

 
Lik sveika, vasara,

      Mokslo ir žinių diena – šurmulinga šventė ir susikaupimo akimirka prieš didelį darbą. Šia gražia švente kiekvieną rudenį prasideda kiekvieno iš mūsų naujas, baltas gyvenimo knygos puslapis.

    Mūsų mokykloje šventę pradėjo mokyklos direktorę pavaduojanti mokytoja V. Lenzbergė, kuri sveikino mokyklos bendruomenę ir linkėjo sėkmingų, kūrybingų naujų mokslo metų, pristatė atvykusius dirbti naujus mokytojus. Sveikinimo žodį tarė svečiai – Radviliškio r. savivaldybės Informacinių technologijų ir komunikacijos skyriaus vedėjas E. Steponavičius,  Pakalniškių seniūnijos seniūnas K. Ulinskas, seniūnijos socialinio darbo organizatorės I. Druktainienė, L. Benaitienė, G. Kuizinienė,  ir kiti.

     Šurmuly išsiskyrė gausus ikimokyklinės grupės „Žiedeliai“ ugdytinių būrys ir dešimtokai. Mažyliams įrengtas miegojimo kambarys, nes jie lankys visos dienos darbo grupę. Dešimtokams šis rugsėjis mūsų mokykloje paskutinis.

       Lik sveika, vasara! Mokyklos skambutis sukvietė klasių auklėtojus, mokytojus, tėvelius ir mokinius į tradicinę pirmąją pamoką.

D. Gustienė

 Active Image   Active Image

 


 
Sveikinimas
Active Image
 
****
Active Image
 
"Mūsų vasara 2018"
          Birželio 18 dieną mokykloje prasidėjo vaikų vasaros poilsio stovykla "Mūsų vasara 2018".
          Pirmoji diena. Jau nuo ankstaus ryto netilo šurmulys. Vaikai su nekantrumu laukė stovyklos atidarymo. Šio projekto pradžią paskelbė mokytoja, pavaduojanti mokyklos direktorę, V. Lenzbergė. Ji susirinkusiuosius supažindino su veiklos programa, priminė saugaus elgesio taisykles. Stovyklautojai skambant muzikai iškilmingai perkirpo simbolinę juostą ir pradėjo savo veiklą: pasiskirstė į būrius, išsirinko vadus, jų padėjėjus, pasipuošė erdves, kuriose įsikūrė. Kiekvienas būrys sukūrė gražaus bendravimo taisykles, prisistatymą. Po pietų Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro socialinė darbuotoja Greta Griguolaitė savo paskaitoje aptarė bendravimo reikšmę, supažindino su bendravimo būdais. Visi drauge pažaidė kolektyvą vienijančius žaidimus. Po to vaikų laukė sportinė veikla, kurią organizavo AJC "Jaunimo erdvė" metodininkas Karolis Balsys ir buvęs mūsų mokyklos mokinys Šiaulių profesinio rengimo centro Buitinių paslaugų skyriaus Sporto klubo paslaugų darbuotojo specialybės mokinys Eimantas Stoncelis. Po visų rungčių vaikai buvo apdovanoti saldžiais prizais, nes laimėjo draugystė. Pavakarieniavę vaikai vienas kitą puošė "tatuiruotėmis". Pirmosios dienos veiklą užbaigė "-iausių" rinkimai. Visi bendrai nutarė, kad sportiškiausia buvo Brigita Baktytė, draugiškiausia - Karolina Jelinskaitė, o dailiaranke "tatuiruočių meistre" tapo Kamilė Milašiūtė.      
 
Active Image
Active Image
Active Image
Active Image Active Image Active Image
Active Image
Active Image
Active Image
 
          Išaušo antroji stovyklos diena. Rytmetį vaikai pradėjo susitikimu su Radviliškio ugniagesių komanda. Išklausę paskaitos "Saugi vasara. Pirmoji pagalba. Būk saugus, moksleivi", išskubėjo į kiemą susipažinti su gaisrine technika ir įranga. Toliau stovyklautojų laukė susitikimas su Pakalniškių seniūnijos seniūnu Kęstučiu Ulinsku ir seniūnijos vyr. specialiste Aldona Tamkuviene. Po sočių pietų mokiniai savo piešiniuose įamžino buvusį barono Teodoro fon Ropo dvarą. Vėliau aplankė RTVMC Šeduvos TVM skyrių Raudondvaryje, bendrabučius, žirgyną. Čia stovyklautojus maloniai priėmė skyriaus vedėjas Arūnas Vaičiulis, neformaliojo švietimo organizatorė Gintarė Nausėdienė, gimnazijos skyriaus vedėja Stanislava Gilienė, bendrabučio administratorė Rita Lapinienė, profesijos mokytoja metodininkė Roma Vaičiulienė, profesijos mokytoja Inga Gailiuvienė ir kiti darbuotojai. Vaikai tą dieną ne tik išragavo kelių rūšių kokteilius, bet patys juos plakė, vėrė vaisių vėrinukus ir vieni kitus vaišino. Ačiū mokytojai Romai už skanių kokteilių receptus. Dėkojame mokytojai Ingai už pirmąją pažintį su žirgais ir visiems mokyklos darbuotojams už šiltą priėmimą. Tuo diena dar nesibaigė. Grįžus mokykloje vaikų laukė Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Ieva Vileikytė, kuri organizavo užsiėmimą apie pirmąją pagalbą ir asmens higieną. Po vakarienės prasidėjo linksmybės – karaoke vakarėlis. Laureatais tapo Aiva Baslerytė, Dovydas Šakalys, Monika Milašiūtė, daugiausia dainų atlikėja – Svajūnė Jankauskaitė, geriausias pritariamasis balsas – Orinta Adomaitytė, karaoke transliavimo ir priežiūros specialistas – Vidas Ganiprauskas.
 
Active Image
Active Image
Active Image
Active Image Active Image Active Image
Active Image
Active Image
Active Image
 
          Trečioji stovyklos diena. Po pusryčių prie mokyklos sustojo karinė mašina. Stovyklautojus aplankė Lietuvos kariuomenės 608-osios pėstininkų kuopos atstovai. Ši kuopa, rengianti karius savanorius, įsikūrusi mūsų mieste. Pirmiausia mokiniai mokyklos stadione padarė karišką rytinę mankštą, o po to klausėsi paskaitos "Gink Lietuvos garbę. Aš savanoris". Kariai pamokė klausytojus teisingai nugabenti sužeistąjį, pasišildyti maistą be laužo, nepalikti jokių pėdsakų, su vienu apsiaustu išsiversti įvairiose situacijose: pasislėpti nuo lietaus arba pastatyti įvairaus dydžio palapinę. Vėliau supažindino su įvairiais ginklais: automatu, pistoletu, sunkiuoju kulkosvaidžiu, granatsvaidžiu. Po pietų stovyklautojai tikrinosi savo skonio ir uoslės receptorius, pažinimo gebėjimus. Pasirodo, kad bruknių uogienė ir apynių spurgai vaikams buvo didžiausia mįslė. Vėliau mokėsi apskaičiuoti medžių amžių, naudodami atitinkamą formulę. Rezultatai visus nustebino. Po įtempto darbo vaikai sužinojo, kad šalia mokyklos auga šimtametis topolis, beveik pusę amžiaus sulaukę ąžuolas ir beržas. Šią dieną irgi buvo renkami nominantai: kareiviškiausiu tapo Rytis Jankauskas, geriausiu degustatoriumi – Justas Adomaitis, tiksliausia matininke – Aiva Baslerytė.  
 
Active Image Active Image Active Image
 
Active Image
Active Image
Active Image
 
          Ketvirtoji stovyklos diena. Po pusryčių stovyklautojai susiruošė į ekskursiją į Kėdainių rajoną. Trumpas sustojimas Ruošiuose – tai Lietuvos geografinis centras, pažymėtas trimis granito luitais, kurie simbolizuoja Lietuvos vidurį, Žemaitiją ir Aukštaitiją. Kelionė tęsėsi Kėdainių chemijos gamykloje "Lifosoje". Čia mokiniai sužinojo ką gamina gamykla, apžiūrėjo jos teritoriją, sandėlius, gamybos valdymo ir priežiūros postus. Didžiausią įspūdį paliko gamyklos atliekų, t. y. gipso, kalnai, kuriuose ekskursantai pasijuto tarsi sniegynuose. Toliau sekė pažintis su Kėdainiais: susipažino su senamiesčiu, aplankė seniausią gimnaziją Lietuvoje t. y. "Šviesiąją" gimnaziją. Po ekskursijos mėgavosi ledais ir saldumynais, papietavo gamtos prieglobstyje. Pasistiprinus ir šiek tiek pailsėjus, nuvyko į Paberžę. Čia aplankė 1863 m. sukilimo muziejų, bažnyčią, liturginių drabužių svirnelį, apžiūrėjo tėvo Stanislovo sukauptus ir atnaujintus eksponatus: paveikslus, skulptūras, žibintus, žibalines lempas, aplankė tėvo Stanislovo celę, kurioje jis gyveno ir meldėsi. Vakare ekskursantai nors ir pavargę, bet sužinoję daug naujos informacijos grįžo į stovyklą. Ekskursijos metu, kaip ir kitas dienas stovykloje, buvo renkami nominantai: miegaliausia – Brigita Baktytė, geraširdiškiausias – Dovydas Šakalys, saldumynų degustatorius – Nedas Jurkauskas.
 
Active Image
Active Image
Active Image
Active Image Active Image Active Image
 
Penktoji stovyklos veiklos diena.
 
Active Image
Active Image
Active Image
Active Image
Active Image
Active Image
 
Už pagalbą ir paramą vykdant vaikų vasaros poilsio stovyklos "Mūsų vasara 2018" veiklas dėkojame:

1. RTVMC Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus bendruomenei.

2. Pakalniškių seniūnijos seniūnui Kęstučiui Ulinskui ir darbuotojams.

3. Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro socialinėms darbuotojoms Loretai Benaitienei ir Gretai Griguolaitytei.

4. Radviliškio priešgaisrinės saugos tarnybos Šeduvos ugniagesių komandai.

5. Lietuvos kariuomenės 608 Lengvajai pėstininkų kuopai.

6. Radviliškio r. visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistei Ievai Vileikytei.

7. VšĮ "Bruneros".

8. A. Radžiūno įmonei ir jos savininkui Artūrui Radžiūnui.

9. Pakalniškių pagrindinės mokyklos mokytojams ir visiems darbuotojams. 
Konkursas "Išgirsti pačią slapčiausią gamtos kalbą"
          2018 metais Tarptautiniam vaikų piešinių konkursui "Išgirsti pačią slapčiausią gamtos kalbą" Panevėžio gamtos mokyklai pristatyta 940 kūrybinių darbų iš 6 šalių: Indijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kinijos, Lenkijos, Lietuvos ir Rusijos. Konkurso tikslas – ugdyti jaunąjį kūrėją, kuriam svarbiausias kūrybinio įkvėpimo šaltinis būtų Gamta. Tai paskatinimas vaikams atidžiau žvalgytis gamtoje, stengiantis ją pažinti, suprasti, išgirsti pačią slapčiausią gamtos kalbą.
          Vertinimo komisijos sprendimu keturiose amžiaus grupėse šimto kūrybinių darbų autoriai pripažinti konkurso laureatais. Mūsų mokyklos 9 klasės mokinė Rolanda Baslerytė tapo laureate. Konkurso laureatų kūrybiniai darbai bus eksponuojami Panevėžio miesto dailės galerijoje. Sveikiname Rolandą!
 
Active Image
 
 
Pakartojom, ką išmokom per mokslo metus
          Kai saulė žeme ridinėjasi, nusėdėti tvankiose klasėse neįmanoma. Tad šeštokai, pasikvietę porą aštuntokų, tęsti mokslų išvyko į Šiaulius. Čia lankydamiesi Universiteto bibliotekoje apžiūrėjo ir paskaitė, kas parašyta didžiausioje Lietuvos knygoje, sužinojo, kokie buvo Lietuvoje pinigai, suskaičiavo, kokia Monetų kambaryje suklijuotų litų vertė eurais. Stabtelėjus  prie GELEŽINĖS LAPĖS prisiminė, jog Vilnius didžiuojasi legenda apie geležinį vilką, o Šiauliai gali pasigirti lape- apsukrumo, išminties simboliu. Iš tolo žvelgdami į AUKSINIO BERNIUKO skulptūrą (arčiau prieiti negalėjo, vyksta aikštės remontas) stebėjosi, jog 4 m aukščio berniukas padengtas tik 63 g aukso. Įtvirtino ir gamtos žinias – Botanikos sodas viliojo žiedais, augalų įvairove, kvapais, paukščių balsais. Kojas pamiklino mindami pedalus Dviračių muziejuje, pašokinėjo Batutų parke , o paskui kūno kultūros pamoką tęsė Ledo arenoje. Neliko nepastebėta ir Akropolyje veikianti foto paroda FOTO ARKA, kurioje eksponuojamose nuotraukose įamžinti nykstantys gyvūnai.
          Taigi, neįprastoje aplinkoje vyko ir dailės, ir istorijos, ir gamtos, ir  matematikos, ir kūno kultūros pamokos. O dabar jūs skaitote tai, ką sukūrė per literatūros pamoką.
 
Tam davė ir kitiems dar liko
          Birželio 11 dieną šeštos ir aštuntos klasės mokiniams Pakalniškių kaimo bendruomenės kieme vyko integruota matematikos ir lietuvių k. pamoka "Tam davė, o tam nebeliko". Atlikę įvairias užduotis virė košę. Pamokos pavadinimas šiek tiek klaidina, nes košės pakako ne tik pamokos dalyviams, bet liko ir  mokytojams, ir visiems mokyklos darbuotojams.
 
Turistinis žygis į Raginėnų piliakalnį
          Birželio 6 dieną penktos klasės mokiniai susiruošė į turistinį žygį į Raginėnų piliakalnį. Savo žygį pradėjome anksti ryte eidami nuo mokyklos. Praeidami pro pušyną ir Kleboniškio kaimo buities muziejų pasigėrėjome žaliuojančia gamta, žydinčiomis gėlėmis ir krūmais, pasiklausėme upės vandens čiurlenimo. Kelias į piliakalnį neprailgo, nes užsukome pamaitinti naminių gyvūnų Merūnės ūkyje, stebėjome šuoliuojančias laukuose stirnas, skraidančius paukščius.
          Užkopėme į piliakalnį, apžiūrėjome apylinkes, pasakojome istorijas apie šią vietovę. Po to žaidėme įvairius žaidimus ir kepėme šašlykus. Malkas ir šašlykinė mums parūpino Ryčio mama. Ačiū jai.
          Pasisotinę ir pasilinksminę patraukėme namo.
 
<< Pirmas < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Paskutinis >>

Penktadienis, 04 gruodžio 2020
Lankytojai
AdvertisementAdvertisementAdvertisement