Naujienos
5 ir 9 klasių mokinių edukacinė išvyka
          Penktos ir devintos klasės mokiniai pirmadienio rytą susiruošė į pušyną, į integruotą edukacinę išvyką-viktoriną "Miškas mus saugo ir globoja".
          Devintokai iš anksto paruošė užduotis mažiesiems savo draugams. Penktokai pasidalino į mėlynųjų ir raudonųjų komandas ir nusiteikė devintokų paruoštoms užduotims. Pirmoji užduotis – prisirinkti kuro laužui, uždegti jį taip, kad nudegtų siūlas. Komandoms sekėsi neblogai. Pirmoji siūlą nudegino Raigardo, Monikos ir Alinos komanda. Po to penktokų komandos patraukė į "lobio" paieškas. Abi komandos gavo po žemėlapį, kurio pagalba reikėjo surasti 5 vietas. Ši užduotis užtruko ilgai tačiau nugalėjo draugiškumas. Kiek pailsėję ir pasistiprinę, praplėtę žinias apie mišką, jo naudą ir žmogaus santykį su gamta, sudarėme mišrias komandas ir pradėjome rungtynes estafetėse. Buvo linksma ir įdomu. Po varžybų surengėme draugiškas futbolo rungtynes. Ir vėl nugalėjo draugiškumas.
           Linksmi grįžome namo.     
 
VAIKŲ KŪRYBINĖS INICIATYVOS FONDO Kalbų Kengūros rezultatai
          Sveikiname lietuvių kalbos Kengūros dalyvius!
          5 kl. mok. Merūnė Pačkauskaitė (Padėkos raštas)
          5 kl. mok. Žilvinas Leščinskas (Oranžinis diplomas)
          7 kl. mok. Denis Žerzdevas (Padėkos raštas)
          7 kl. mok. Lukas Sakalauskas (Sidabrinis diplomas)
 
Active Image
 
 
Padėkos diena
          Padėkos dienos ir Paskutinio skambučio šventė… Kartojasi kasmet. Neišvengiamai ateina, kaip ir pats pavasaris. Ateina ši šventė kas metai, bet vis kitiems... Atrodytų, kas galėtų būti kitaip? Šventinis šurmulys, linkėjimai, padėkos žodžiai, o gal ypatingas jausmas širdyje? O ypatingą dieną reikia ir patiems būti ypatingiems! Pasipuošę, o dauguma lyg per Rugsėjo pirmąją su gėlėmis rankose skubėjo į mokyklą ne tik mokiniai, mokytojai, darbuotojai, bet ir svečiai, tėvai. Dešimtokai grojant Vidui pirmą ir jau paskutinį kartą su auklėtoja Vigita apsukę ratą apie kaimą  pirmokų buvo palydėti į mokytojos Gitanos su devintokais išpuoštą salę.
          Mokytoja, pavaduojanti mokyklos direktorę, V. Lenzbergė pasveikino susirinkusius, palinkėjo sėkmės ir įteikė nominacijas tiems, kurie aktyviai dalyvavo visuomeninėje veikloje, olimpiadose, varžybose, konkursuose.
          Palinkėjimus dešimtokams, ketvirtokams ir priešmokyklinukams tarė tėvai, pirmosios mokytojos, auklėtojos, devintokai. Skambėjo muzikos mokytojo Artūro ir pradinių klasių mokytojų Vilmos ir Ramunės paruoštų dainorėlių dainos, linksmam "Ančiukų šokiui" kvietė "Žiedelių" grupės mažyliai su auklėtojomis Laima ir Irena bei šeštokių išmoktas šokis. Be atsako neliko ir dešimtokai. Jie dėkojo mokytojams ir tėvams, įteikė mokyklai dovaną – orchidėją, tikėdamiesi, kad ji primins juos mokytojams ir mokykloje likusiems draugams. Vėliau, žinoma, buvo perskaitytas devintokams skirtas testamentas ir įteiktas simbolinis mokyklos raktas.
        Belieka tikėtis, kad praėjusi šventė, išsakyti nuoširdūs žodžiai suteiks daugiau jėgų ir pasitikėjimo bei lems dešimtokams sėkmę PUPP ir tolimesnių mokslų metu, o dar porą savaičių besimokantiems 5-10 klasių mokiniams suteiks kantrybės, padės ištverti vasaros karščius tvankiose klasėse ir sėkmingai užbaigti 2017-2018 m. m.
 
Active Image
Active Image
Active Image
 
 
Didžiausios Lietuvos knygos paieškos
          Penktokai ir septintokai ankstyvą trečiadienio rytą leidosi ieškoti didžiausios Lietuvos knygos. Ji puikuojasi ŠU bibliotekoje. Knyga sveria 113 kg, yra 25 cm storio, 125 cm aukščio. Tokią milžinę sudarė 2009 metais Šiaulių miesto architektas V. Puronas. Girdėjome, kad knyga gali pretenduoti į Gineso rekordų pasiekimus.
          Antrajame bibliotekos aukšte apžiūrėjome mažiausių lietuviškų knygelių parodą. "Skaitėme" rankomis akliesiems parašytas knygas, vartėme labai senas "graždankas". Labiausiai patiko Centų kambaryje, todėl ilgiausiai čia dairėmės. Jame visos sienos išklijuotos centais. Stovi net lito sostas. Į jį visi stengėmės įsėsti. Tikimės, kad praturtėsim. Kambaryje suklijuota apie pusantro tūkstančio monetų, kurias dovanojo ne tik lietuviai. Koridoriuose atradome stendų su mums nežinomais pinigais "žvėriukais". Apžiūrėjome paveikslų parodą.
          Vėliau linksminomės ledo arenoje ir boulinge. Grįždami dalijomės įspūdžiais ir ragavome saldumynus. Laukiame naujų kelionių, naujų įspūdžių.
 
5 klasės mokiniai Žilvinas Leščinskas ir Merūnė Pačkauskaitė
 
Active Image
Active Image
 
 
Respublikinė kūrybinių darbų paroda "Ačiū, kad esi šalia"
          Ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės mergaitės Agota ir Klaudija Jankauskaitės dalyvavo respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų parodoje "Ačiū, kad esi šalia". Sesutės apdovanotos padėkos raštais. Mergaites ruošė logopedė Gitana Ryšienė.
 
Gera naujiena
          Mokykla sulaukė pirmosios projekto "Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis" siuntos. Gautos priemonės, skirtos 1-4 klasių mokiniams, padės mokytojoms pasaulio pažinimo pamokas organizuoti įdomiau, o mokiniai turės galimybę daugiau veikti praktiškai, patirti atradimo džiaugsmą, gilinti žinias apie mus supančią aplinką.
 
Active Image
 
 
Išvyka į Anykščius
          Gegužės 24 dieną antrokai ir trečiokai vyko į pažintinę ekskursiją po Anykščių kraštą. Vaikai aplankė J. Biliūno kapą, dalyvavo edukacinėje programoje "Saulės blynas", kurios metu buvo supažindinti su vaistažolėmis, senovinės buities eksponatais. Taip pat mokiniai patys kepė "čirvinius" blynus, virė arbatą, dengė stalą. Teko net paklūpėti ant žirnių ir paskaityti maldaknygę! Pasistiprinę smalsuoliai kopė į apžvalgos bokštelį, mirkė kojas Rubikių ežere bei smagiai leido laiką žaidimų aikštelėje. Šiek tiek padūkus, buvo aplankytas ir Burbiškių dvaras. Ten pasitiko kalbanti papūga ir nuostabaus grožio katinas. Didelį įspūdį padarė prabangūs dvaro kambariai. Vėliau buvo aplankytas Puntuko akmuo, jaunieji turistai keliavo medžių lajų taku, mėgavosi šerbetu bei ledais.
          O kaipgi grįžtant namo neaplankius savo gimtojo krašto dvaro? Taigi turiningą ekskursiją vainikavo dar vienas Burbiškio dvaras.
 
Active Image Active Image
Active Image
 
 
Pažintis su Lietuvos uostamiesčiu
          Mokslo metų pabaiga – ekskursijų ir edukacijų metas. Draugų kompanija, nuostabus oras, puiki nuotaika, turininga programa... Ko dar ir reikia gerai ekskursijai.
          Pirmokai ir ketvirtokai, pasikvietę penktoką Rytį, kartu su savo auklėtoja Ramune vieną dieną praleido Klaipėdoje. Čia vaikų laukė pažintis su uostamiesčiu, nuotaikingas delfinų pasirodymas, stebinantis išskirtiniais talentais, triukais ir žaismingais vandens purslais, paslaptingas vandens gyvūnų pasaulis, zoologijos sodo gyventojai. Vaikų žingeidumas ir energija neišblėso visą dieną. Vis klausinėjo, kur dar važiuos ir ką pamatys... Tačiau kiekviena diena turi vakarą. Grįždami namo vaikai dalijosi įspūdžiais, o nugalėti nuovargio ėmė snausti...Kelionė buvo puiki.
          Dėkojame šaumiam vairuotojui Arvydui už kartu turiningai praleistą laiką.
 
Active Image Active Image
Active Image
 
 
Edukacinė išvyka į Šaukotą
          Gegužės 21 dieną mūsų mokyklos septyni mokiniai su mokytoja Gitana Ryšiene dalyvavo Šaukote vykusiame edukaciniame užsiėmime-viktorinoje "Bitės šalia mūsų". Bitininkas Žydrūnas Japertas įdomiai papasakojo apie bičių gyvenimą, apie medaus kelią nuo avilio iki mūsų stalo. Mokiniai apžiūrėjo bitininkystės įrankius, avilius, kartu su bitininku suko medų, gardžiavosi sūriu ir medumi, klausinėjo ir patys atsakinėjo į viktorinos klausimus.
          Dėkojame Šaukoto pagrindinės mokyklos pedagogei Astai Vaivadienei už turiningai kartu su kitų rajono mokyklų mokiniais praleistą laiką šioje edukacinėje veikloje.
 
9 klasės mokinė Rolanda Baslerytė
 
Active Image Active Image
Active Image
 
 
Penktokų pramogos Šiauliuose
          Penktos klasės mokiniai kartu su auklėtoja R. Bušeikiene vyko pramogauti į Šiaulius. Nuotaika buvo puiki.
          Pirmoji pramoga – dažasvydis. "Pasipuošę" apsauginiais rūbais, kaukėmis ir šautuvais ir susiskirstę į komandas išsiruošėme į "mūšio" lauką. Buvo įdomu "nukauti" priešininką, užimti jo teritoriją, iškovoti vėliavą. Toliau apsilankėme dviračių muziejuje, apžiūrėjome senovinius dviračius, "Vairo" gamyklos gaminius, patys juos išbandėme. Linksmybes tęsėme "Lazertrone" .Čia taip pat susiskirstę į komandas stengėmės nukauti priešininką ir išsaugoti savo gyvybę. Kiek pailsėję ir pasistiprinę toliau pramogas tęsėme ant Akropolio ledo ir Apollo boulinge. Labiausiai visi laukėme pramogų batutų parke . Čia galima buvo išbandyti rankų stiprumą, kojų miklumą ir savo koordinaciją. Vėlgi organizavome žaidimus ir tarpusavio rungtynes. Buvo tikrai linksma ir įdomu.
          Laikas prabėgo labai greitai ir linksmai. Pavargę, tačiau linksmi ir pilni įspūdžių grįžome namo.
 
5 klasės mokinė Svajūnė Jankauskaitė
 
Active Image Active Image
Active Image
 
 
 
Respublikinis piešinių konkursas "Tu – mano brangiausia"
          Mūsų mokyklos 2 klasės mokiniai Urtė Petraitytė, Aušrinė Žukauskaitė ir Nojus Naujokas dalyvavo respublikiniame piešinių konkurse "Tu mano brangiausia". Visi dalyviai apdovanoti padėkos raštais.
 
Active Image
 
 
Akcija "Augu švarus ir sveikas"
          Gegužės 7-11 d. mokykloje vyko akcija "Augu švarus ir sveikas" pasaulinei rankų higienos dienai paminėti. Šios akcijos tikslas rankas plauti ne tik tam, kad jos būtų švarios, bet ir tam, kad apsaugotume save ir aplinkinius nuo užkrečiamų ligų. Akcijoje dalyvavo 1-10 kl. mokiniai. Vieni piešė, kiti klijavo iliustracijas, karpė iš popieriaus rankytes ir užrašinėjo, kada ir kaip plauti rankas. Plakatai buvo pakabinti mokyklos II aukšte. Visą savaitę mokiniai buvo stebimi: ar prieš eidami į valgyklą valgyti, grįžus iš lauko, po naudojimosi tualetu plauną rankas.
          Už aktyvų dalyvavimą ir nuostabius plakatus, visiems mokiniams buvo padovanoti rankų plovimo dienoraščiai, padėkos raštai, kuriuos dovanojo visuomenės sveikatos biuras.
 
VSPS Vaiva Kaklauskienė
 
Active Image
Active Image
Active Image
 
 
Graži mūsų šeimynėlė
          Saulėtą gegužės 16-osios popietę ikimokyklinėje grupėje "Žiedeliai" buvo minima Šeimos diena. Šventė "Graži mūsų šeimynėlė" vyko mokyklos sporto salėje, į kurią sugužėjo vaikučiai, jų mamos, tėčiai, broliukai ir sesutės. Gražiais ir prasmingais žodžiais susirinkusiuosius pasveikino grupės auklėtoja Laima Didaronkienė. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vaiva Kaklauskienė organizavo įvairias linksmas estafetes. Visi buvo aktyvūs, parodė ryžtą, vikrumą ir išradingumą. Kiek gerų emocijų ir džiausgsmo patyrė vaikai, matydami sportuojančius tėvelius. Pralaimėjusių nebuvo svarbiausia dalyvauti. Sportines estafetes keitė ugdytinių atliekamos dainelės, žaidimai.
          Visoms šeimoms buvo įteiktos Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro paruoštos dovanėlės. Buvo jauki, šilta ir linksma šventė. 
 
Active Image Active Image
Active Image
 
 
Kultūros puoselėjimas mokykloje
          Aštuntos klasės mokinė V. Petrauskaitė, padedant lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai D. Gustienei, dalyvavo Taikos vėliavos komiteto tarptautinio Taikos vėliavos komiteto prie JT skyriaus Lietuvoje organizuotame rašinių konkurse, skirtame Pasaulio kultūros dienai, ir už rašinį „Kaip supranti žodžius: „ Kultūra atveria vartus į ateitį“?“ bei kultūros puoselėjimą mokykloje apdovanota PADĖKOS raštu. 
 
Active Image
 
 
Įspūdinga kelionė
          Labai pavargome, bet įspūdžių irgi labai daug...
          Maironiai–Lyduvėnai (kelio Kušeliškė–Lyduvėnai–Maironiai tiltas per Dubysą). Maironiuose mitologinis akmuo "Vaiko pėda", koplytėlė ir šaltinis, už 8 km – Bulavėnai, piliakalnis, žemiau – Zakeliškių vandens malūno užtvankos likučiai (taip vadinami maži slenksčiai), Lyduvėnuose aukščiausias (42,5m.) ir ilgiausias (599 m) geležinkelio tiltas, trys piliakalniai ir 4 valandos kelio. Būtent šį maršrutą ir pasirinkome mes, 8 klasės mokiniai ir auklėtoja Rita. Kad būtų smagiau, pasikvietėme draugų iš kitų klasių, mokytoją Ričardą ir į kelią. Plaukėme, krykštavome, taškėmės, vartėmės su valtimis ir dar daug ką patyrėme, bet nuplaukėme 13 km. 900 m ir grįžome į mokyklą sveiki ir gyvi, tik puslėtomis rankomis nuo irklų. Bet, kaip sakoma, iki vestuvių užgis.
          Galvojame, kad plauksime dar kartą ir vakarosime stovyklavietėje prie laužo, nes labai patiko.
 
Active Image
 
 
 
Jaunųjų kūrėjų festivalis Baisogaloje
          Penktadienį, gegužės 4 dieną, Baisogalos Komaro dvare vyko Lietuvos jaunųjų kūrėjų festivalis "Kūrybos pavasaris 2018". Renginio sumanytojai sulaukė apie 70 prozos ir poezijos kūrinių iš 17 mokyklų. Į festivalį atvyko jaunieji poetai: G. Ambrazaitė, S. Bernotas, D. Norkūnas, T. Petrulis.
          Šventėje mūsų mokyklai atstovavo penktokai Raigardas Baltrušaitis, Rytis Jankauskas ir lietuvių k. mokytoja Zita.
 
5 klasės mokinys Rytis Jankauskas
 
Active Image
Active Image Active Image
 
 
Susitikimas su rašytoju
          Mokykloje svečiavosi mūsų kraštietis, rašytojas, literatūrologas Jonas Linkevičius, kuris susitiko su pradinių klasių mokiniais ir mokytojomis. Svečią lydėjo Radviliškio r. Švietimo, kultūros ir sporto vyriausioji specialistė M. Motiejūnienė. Rašytojas mokiniams trumpai, bet vaizdžiai papasakojo apie save: kur mokėsi, dirbo, apie ką ir kiek yra parašęs knygų. Vaikai svečio klausėsi labai susidomėję. Susitikimo pabaigoje rašytojas mokyklos bendruomenei padovanojo savo knygą "Šeduva", o mokytojoms ir ketvirtokams – knygas "Vytautas Matulaitis".
          Dėkojame garbiam rašytojui už apsilankymą ir dovanas.  
 
Active Image
 
 
Šimtmečio ąžuoliukas
          Lietuvos šimtmečio proga gerbiami R. ir V. Vyčiai mokyklai padovanojo ąžuoliuką. Jį pasodinti buvo patikėta patiems mažiausiems mokyklos ugdytiniams - ikimokyklinės grupės "Žiedeliai" ir priešmokyklinės grupės vaikams. Vaikučiai su nekantrumu laukė kada kartu su auklėtoja L. Didaronkiene sodins medelį. Jiems tai buvo didelis džiaugsmas, o kartu ir atsakomybė.
          Dėkojame R. ir V. Vyčiams už dovaną ir tikimės, kad ąžuoliukas augs tvirtas. 
 
Active Image
Active Image
Active Image
 
 
Laiškas vairuotojui

          Mūsų mokyklos šeštokė Goda Petraitytė dalyvavo tradiciniame Radviliškio rajono policijos komisariato organizuotame konkurse "Laiškas vairuotojui". Konkurso tikslas – skatinti vaikus domėtis eismo saugumu, kaupti žinias, dalinti jomis su kitais, gebėti analizuoti eismo situacijas ne tik savo, bet ir kitų eismo dalyvių akimis.

          Mūsų Goda buvo pakviesta į policijos komisariatą, kur vyko konkurso "Laiškas vairuotojui 2018" prizininkų apdovanojimas. Nors ji ir netapo prizininke, bet vienintelė iš visų konkurso dalyvių (reikia pripažinti, jog iš netikėtumo be galo jaudinosi) Goda skaitė savo rašinį, kuriame aprašė nuošaliame kaimo laukų keliuke nutikusį incidentą bei papasakojo, koks turėtų būti vairuotojas. Puikiu pavyzdžiu visiems į mokyklas mokinius vežantiems vairuotojams tapo ir apdovanojimą pelnė jos įvardintas ir aprašytas mūsų mokyklinio autobusiuko vairuotojas Saulius Padgurskis.

 

Active Image

 

 
Pamoka Klaipėdoje
           Kad mokymasis būtų įdomus, skatintų mokinius geriau pažinti juos supančią aplinką, o įgytos žinios ir įgūdžiai leistų sėkmingai pritaikyti juos praktikoje, aktualu pakeisti mokymosi aplinką. Šeštokai su lietuvių k. mokytoja D. Gustiene pamoką "Pasakojimas pagal faktų, detalių ir įvykių reikšmingumą" vykdė Klaipėdos delfinariume, Jūrų muziejuje, akvariume, zoologijos sode“. Ši netradicinė pamoka įkvepė ir aktyvino mokinius – stebint delfinų ir jūros liūtų pasirodymą, keliaujant po jūrų muziejų, akvariumą, zoologijos sodą, mokiniams kilo naujų idėjų, kurias vėliau įgyvendins padedant tėveliams, mokytojams. Šioje netradicinėje pamokoje keitėsi ir mokytojos vaidmuo –  mokiniai prisiėmė tam tikras planavimo atsakomybes, dalyvavo nusistatant tikslus ir užduotis, su mokytojos pagalba įgavo ne tik teorinių žinių, bet ir gyvenimiškos patirties.
          Turbūt, pritarsite Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos istorijos mokytojai ekspertei J. Litvinaitei: "Vaikas, mokomas vien mokykloje, panašus į vandenį, laikomą ąsotyje, toks įrėmintas... Vaikas už mokyklos ribų – kaip vanduo, krentantis lietumi: jis įsiskverbia visur, viską pamato, įsigeria. Paskui reflektuodamas vėl garuoja, vėl virsta idėjų, gyvenimo, potyrių debesimi. Ar verta debesis uždaryti ąsočiuose? Ir tada net klausimas nekyla, kaip jaučiasi debesis ąsotyje. Manau, jaučiasi ne debesimi, o bala žino kuo"...
 
<< Pirmas < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Paskutinis >>

Penktadienis, 04 gruodžio 2020
Lankytojai
AdvertisementAdvertisementAdvertisement