Naujienos
Įspūdinga kelionė
          Labai pavargome, bet įspūdžių irgi labai daug...
          Maironiai–Lyduvėnai (kelio Kušeliškė–Lyduvėnai–Maironiai tiltas per Dubysą). Maironiuose mitologinis akmuo "Vaiko pėda", koplytėlė ir šaltinis, už 8 km – Bulavėnai, piliakalnis, žemiau – Zakeliškių vandens malūno užtvankos likučiai (taip vadinami maži slenksčiai), Lyduvėnuose aukščiausias (42,5m.) ir ilgiausias (599 m) geležinkelio tiltas, trys piliakalniai ir 4 valandos kelio. Būtent šį maršrutą ir pasirinkome mes, 8 klasės mokiniai ir auklėtoja Rita. Kad būtų smagiau, pasikvietėme draugų iš kitų klasių, mokytoją Ričardą ir į kelią. Plaukėme, krykštavome, taškėmės, vartėmės su valtimis ir dar daug ką patyrėme, bet nuplaukėme 13 km. 900 m ir grįžome į mokyklą sveiki ir gyvi, tik puslėtomis rankomis nuo irklų. Bet, kaip sakoma, iki vestuvių užgis.
          Galvojame, kad plauksime dar kartą ir vakarosime stovyklavietėje prie laužo, nes labai patiko.
 
Active Image
 
 
 
Jaunųjų kūrėjų festivalis Baisogaloje
          Penktadienį, gegužės 4 dieną, Baisogalos Komaro dvare vyko Lietuvos jaunųjų kūrėjų festivalis "Kūrybos pavasaris 2018". Renginio sumanytojai sulaukė apie 70 prozos ir poezijos kūrinių iš 17 mokyklų. Į festivalį atvyko jaunieji poetai: G. Ambrazaitė, S. Bernotas, D. Norkūnas, T. Petrulis.
          Šventėje mūsų mokyklai atstovavo penktokai Raigardas Baltrušaitis, Rytis Jankauskas ir lietuvių k. mokytoja Zita.
 
5 klasės mokinys Rytis Jankauskas
 
Active Image
Active Image Active Image
 
 
Susitikimas su rašytoju
          Mokykloje svečiavosi mūsų kraštietis, rašytojas, literatūrologas Jonas Linkevičius, kuris susitiko su pradinių klasių mokiniais ir mokytojomis. Svečią lydėjo Radviliškio r. Švietimo, kultūros ir sporto vyriausioji specialistė M. Motiejūnienė. Rašytojas mokiniams trumpai, bet vaizdžiai papasakojo apie save: kur mokėsi, dirbo, apie ką ir kiek yra parašęs knygų. Vaikai svečio klausėsi labai susidomėję. Susitikimo pabaigoje rašytojas mokyklos bendruomenei padovanojo savo knygą "Šeduva", o mokytojoms ir ketvirtokams – knygas "Vytautas Matulaitis".
          Dėkojame garbiam rašytojui už apsilankymą ir dovanas.  
 
Active Image
 
 
Šimtmečio ąžuoliukas
          Lietuvos šimtmečio proga gerbiami R. ir V. Vyčiai mokyklai padovanojo ąžuoliuką. Jį pasodinti buvo patikėta patiems mažiausiems mokyklos ugdytiniams - ikimokyklinės grupės "Žiedeliai" ir priešmokyklinės grupės vaikams. Vaikučiai su nekantrumu laukė kada kartu su auklėtoja L. Didaronkiene sodins medelį. Jiems tai buvo didelis džiaugsmas, o kartu ir atsakomybė.
          Dėkojame R. ir V. Vyčiams už dovaną ir tikimės, kad ąžuoliukas augs tvirtas. 
 
Active Image
Active Image
Active Image
 
 
Laiškas vairuotojui

          Mūsų mokyklos šeštokė Goda Petraitytė dalyvavo tradiciniame Radviliškio rajono policijos komisariato organizuotame konkurse "Laiškas vairuotojui". Konkurso tikslas – skatinti vaikus domėtis eismo saugumu, kaupti žinias, dalinti jomis su kitais, gebėti analizuoti eismo situacijas ne tik savo, bet ir kitų eismo dalyvių akimis.

          Mūsų Goda buvo pakviesta į policijos komisariatą, kur vyko konkurso "Laiškas vairuotojui 2018" prizininkų apdovanojimas. Nors ji ir netapo prizininke, bet vienintelė iš visų konkurso dalyvių (reikia pripažinti, jog iš netikėtumo be galo jaudinosi) Goda skaitė savo rašinį, kuriame aprašė nuošaliame kaimo laukų keliuke nutikusį incidentą bei papasakojo, koks turėtų būti vairuotojas. Puikiu pavyzdžiu visiems į mokyklas mokinius vežantiems vairuotojams tapo ir apdovanojimą pelnė jos įvardintas ir aprašytas mūsų mokyklinio autobusiuko vairuotojas Saulius Padgurskis.

 

Active Image

 

 
Pamoka Klaipėdoje
           Kad mokymasis būtų įdomus, skatintų mokinius geriau pažinti juos supančią aplinką, o įgytos žinios ir įgūdžiai leistų sėkmingai pritaikyti juos praktikoje, aktualu pakeisti mokymosi aplinką. Šeštokai su lietuvių k. mokytoja D. Gustiene pamoką "Pasakojimas pagal faktų, detalių ir įvykių reikšmingumą" vykdė Klaipėdos delfinariume, Jūrų muziejuje, akvariume, zoologijos sode“. Ši netradicinė pamoka įkvepė ir aktyvino mokinius – stebint delfinų ir jūros liūtų pasirodymą, keliaujant po jūrų muziejų, akvariumą, zoologijos sodą, mokiniams kilo naujų idėjų, kurias vėliau įgyvendins padedant tėveliams, mokytojams. Šioje netradicinėje pamokoje keitėsi ir mokytojos vaidmuo –  mokiniai prisiėmė tam tikras planavimo atsakomybes, dalyvavo nusistatant tikslus ir užduotis, su mokytojos pagalba įgavo ne tik teorinių žinių, bet ir gyvenimiškos patirties.
          Turbūt, pritarsite Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos istorijos mokytojai ekspertei J. Litvinaitei: "Vaikas, mokomas vien mokykloje, panašus į vandenį, laikomą ąsotyje, toks įrėmintas... Vaikas už mokyklos ribų – kaip vanduo, krentantis lietumi: jis įsiskverbia visur, viską pamato, įsigeria. Paskui reflektuodamas vėl garuoja, vėl virsta idėjų, gyvenimo, potyrių debesimi. Ar verta debesis uždaryti ąsočiuose? Ir tada net klausimas nekyla, kaip jaučiasi debesis ąsotyje. Manau, jaučiasi ne debesimi, o bala žino kuo"...
 
Pasodinom Lietuvos 100-mečio ąžuolyną
          Šeštadienį mūsų mokyklos mokiniai, mokytojai ir darbuotojai vyko į Linkaičių mišką sodinti Lietuvos 100-mečio ąžuolyno. Sodintojų susirinko tikrai devynios galybės. Po miškininkų instruktažo čiupome kastuvus, kibirus ir kibome į darbą. Dirbome sukaitę, suplukę ir labai iš širdies: vieni matavo atstumus duobutėms, kiti kasė, treti sodino, ketvirti paknopstom vos suspėdami nešiojo ąžuoliukus. Gėdos nepadarėm nei sau, nei savo mokyklai: vieni pirmųjų pasodinom penkias ilgiausias eiles ąžuoliukų, kiek ten jų buvo – net suskaičiuoti nebemokėjom, prie kareiviškos košės nepuolėm – prisistatėm ne pirmi, palinkėję, kad žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuotų, namo išvažiavom ne paskutiniai.
 
Active Image Active Image
Active Image
 
 
"Talentų 2018" paieška Pociūnėlių pagrindinėje mokykloje
          Penktadienį mūsų mokyklos 6-10 klasių mokiniai dalyvavo Pociūnėlių pagrindinėje mokykloje organizuotame poilsio vakare "Talentai 2018". Mokiniai paruošė ir pristatė programą, skirtą Lietuvos nepriklausomybės 100-mečiui, stebėjo alksniupiečių, šaukotiškių, pagramantiškių ir vakaro šeimininkų pasirodymus. O talentingų vaikų buvo iš tiesų daug! Stebino ir gitaristai, ir šokėjai, ir dainininkai, ir iliuzionistai, ir aktoriai!
          Po pasirodymų mokiniai linksmai šoko diskotekoje, o mokytojai aptarė itin aktualius klausimus, dalijosi patirtimi, maloniai bendravo ir dalyvavo vakaronėje. Ačiū mokyklos direktoriui, mokytojams, mokiniams ir darbuotojams už šiltą priėmimą, malonų vakarą.
 
Active Image
 
 
Kūrybinės dirbtuvės
          Balandžio 17 dieną mokykloje vyko kūrybinės dirbtuvės "Iš visos širdies", skirtos specialiųjų poreikių mokiniams, kurias organizavo specialioji pedagogė Violeta Matulaitienė. Renginys buvo skirtas Motinos dienai. Mokiniai, susipažinę su karpinių atsiradimo istorija ir karpymo technika, kibo į darbą. Pasirodo, nėra lengva karpyti iš popieriaus, bet meilė Mamai – didelė, tad sunkumus mokiniai įveikė. Rezultatą matome nuotraukose. Mokiniai vieningai pripažino, kad karpymas reikalauja didelės kantrybės, kruopštumo, atidumo.
          Na, o pabaigoje laukė siurprizas... 
 
Active Image
Active Image
Active Image
 
 
Sveikatos ugdymo diena

          Balandžio 9 dieną mokykloje vyko "Sveikatos ugdymo diena", kurioje dalyvavo 1-10 klasių mokiniai ir ikimokyklinės grupės "Žiedeliai" ugdytiniai. Sveikatingumo diena – renginys su naudinga, įdomia ir įvairia sporto ir sveikatinimo veikla, užsiėmimais bei paskaitomis.

          Rytą mokiniai ir mokytojai pradėjo lauke bendru 1 kilometro bėgimu ir mankšta. Apšilę ir pabudinę organizmą darbui, mokiniai pasklido po įvairias veiklas. Jie klausėsi paskaitos "Sveikatos ABC", kurią skaitė Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vaiva Kaklauskienė. Po to mažieji mokyklos mokiniai klausėsi interaktyvios Nacionalinės saugaus eismo pamokos "Kai žinai – esi saugus", sprendė su sveikata susijusias užduotis, sudarinėjo maisto piramidę. Vyresnieji dalyvavo protų mūšyje "Aš noriu, galiu ir turiu augti sveikas". Pasibaigus protmūšiui vyresnieji galėjo pademonstruoti sveikos mitybos žinias maisto piramidės kūrime. Renginio pabaigoje visi dalyviai buvo apdovanoti Visuomenės sveikatos biuro dovanėlėmis.

          Sveikatingumo diena mokiniams tapo puikiu laiku pasitikrinti ir sustiprinti sveikatos žinias, prisiminti sportinės veiklos naudą, geruoju pavyzdžiu pasidalinti su kitais.

 

 

Active Image
Active Image Active Image
 
Mažoji laureatė
          Radviliškio miesto Gražinos pagrindinėje mokykloje vyko tarptautinis priešmokyklinių grupių ir pradinių klasių mokinių dailės darbų konkursas "Lietuvių skaičiuočių pynė 2018". Mūsų mokyklos priešmokyklinės grupės ugdytinė Jonita Banytė (vadovė Gitana Ryšienė) tapo laureate. Mergaitei įteikta padėka už piešinio kūrybiškumą, originalumą ir atliktos technikos savitumą. Jonitai linkime didelės kūrybinės sėkmės.
 
Active Image
 
 
Popietė "Pagauk skaitymo malonumą"
          Kovo 29 dieną Pakalniškių kaimo bibliotekoje įvyko literatūrinė popietė "Pagauk skaitymo malonumą". Joje dalyvavo Pakalniškių pagrindinės mokyklos 1 ir 4 klasių mokiniai su mokytoja Ramune Malatokiene.
          Susirinkusiems vaikams bibliotekininkė Ramutė Smailienė trumpai papasakojo apie Tarptautinę vaikų knygos dieną, kuri kasmet nuo 1967 m. švenčiama balandžio 2-ąją, H.K. Anderseno gimimo dieną. Paaiškino, kad šia proga yra kuriamas kreipimasis į skaitytojus ir plakatas, kuriuos kasmet kuria vis kitos šalies atstovai. Šiais metais plakatą ir kreipimąsi kūrė Latvijos atstovai. Tekstą rašė I. Zandere, žymi latvių knygų vaikams ir paaugliams autorė. O plakatą kūrė jaunas, kūrybingas dailininkas R. Petersonas. Abu autoriai yra H.K. Anderseno premijos nominantai. Popietės metu su vaikais buvo kalbama apie žymųjį pasakininką H.K. Anderseną, jo kūrybą. Mokytoja vaikams perskaitė jo pasaką "Karalaitė ant žirnio". O po to patiems vaikams buvo pasiūlyta sukurti pasaką ir ją iliustruoti. Kadangi artėjo Šv. Velykos, tad vaikai kūrė pasaką "Velykų margučiai". Kiekvienas popietės dalyvis gavo užduotį – sukurti pasaką pratęsiantį sakinį ir jį iliustruoti. Pabaigus užduotį visi popieriaus lapai buvo surišti į vieną knygelę, kurią garsiai perskaitė 4 klasės mokinys Aistis Betūra. Po to sekė dar viena užduotis. Bibliotekininkė išdalino vaikams juosteles su lietuvių liaudies patarlėmis apie knygas. Vaikai turėjo jas perskaityti ir paaiškinti, kaip supranta patarlės reikšmę. Atlikę šią užduotį vaikai buvo pavaišinti saldainiais.
          Popietė mokiniams labai patiko. Didžiausias džiaugsmas buvo kūrybinė užduotis, kurią vaikai atliko labai entuziastingai.
 
Active Image Active Image
Active Image
 
 
"Drąsių žmonių profesijos"
          Kovo 29-oji diena – Lietuvos įstojimo į NATO diena. Penktos ir septintos klasės mokiniai išvakarėse dalyvavome integruotoje anglų-lietuvių k. pamokoje "Drąsių žmonių profesijos", vykusioje Oro gynybos bataliono – Karinių oro pajėgų dalinyje. Jis įsikūręs Radviliškyje nuo 2000 metų.
          Mums pasisekė, nes nuo pat ankstyvo ryto kariai ruošėsi išvykti į pratybas. Kieme suko ratus kariniai sunkvežimiai, kitos mažesnės vikšrinės mašinos. Kariai nešė ir krovė į mašinas įvairius daiktus, matyt, būtinus pratybose. Paėjėję link miškelio stebėjome rytinius karių užsiėmimus-mokymus. Vėliau apžiūrėjome pastatą, kuriame gyvena kariai. Skaitinėjome dalinio istoriją, sveikinomės su pro šalį einančiais kareiviais. Mums leido trumpam pasižvalgyti po gyvenamąsias patalpas. Pasigrožėjome labai kruopščiai paklotomis lovomis. Čia tarnauja buvęs mūsų mokyklos mokinys Eimantas, kurį apibūdino tik gerais žodžiais.
          Kai atvykę išlipome kareivinių teritorijoje, pasigirdo abejonių, kas čia bus įdomaus. Kai pradėjome ardyti ir surinkinėti šautuvus, taikytis į oro taikinius, sukiotis snaiperio kėdėje, matuotis dujokaukes, tai auklėtojoms R. Bušeikienei ir Z. Macevičienei reikėjo aktyviai mus įtikinėti, jog mums skirtas laikas baigiasi ir turime išvykti. Gavome leidimą vienintelei nuotraukai prie nenaudojamo tanko.
          Mums labai patiko išvyka, buvo įdomu palaikyti rankose ginklus. Norėtume daugiau tokių pamokų.
 
5 klasės mokinė Merūnė Pačkauskaitė
 
Active Image Active Image Active Image
 
 
Susitikimas su Radviliškio rajono policijos komisariato vyresniąja tyrėja I. Sernoviene
          Ketvirtą patyčių savaitės dieną mokykloje lankėsi Radviliškio rajono policijos komisariato vyresnioji tyrėja I. Sernovienė. Ji paaiškino mokiniams kokios jų pareigos ir teisės. Lektorė papasakojo apie patyčias mokykloje bei elektroninėje erdvėje ir kaip reikėtų elgtis, jeigu jūs pats patiriate patyčias arba tyčiojamasi iš jūsų draugų, bendramokslių. Inspektorė papasakojo keletą realių situacijų iš mokyklos gyvenimo ir kartu su mokiniais jas išnagrinėjo. Ji supažindino mokinius su piniginėmis baudomis, kurias gali tekti sumokėti mokinių tėveliams už tai, kad jie nesilaiko mokinio taisyklių, nepagarbiai elgiasi su klasės draugais ir mokytojais, yra nedrausmingi pamokų ir pertraukų metu, trukdo pamokas ir kitaip pažeidžia mokinio taisykles. Lektorė paaiškino ir apie rūkymo žalą bei gręsiančias baudas tėvams, mobiliųjų telefonų naudojimosi taisykles. I. Sernovienė papasakojo mokiniams kokių priemonių imasi Vaikų teisių tarnyba, policijos komisariatas ir kitos tvarką užtikrinančios institucijos, kaip jos padeda ir konsultuoja tėvus, kurių vaikai pažeidinėja viešąją tvarką, mokinio taisykles ar vykdo kitokius nusižengimus, trumpai supažindino su Socializacijos centrų tvarka, gyvenimo bei drausmės taisyklėmis.
 
Active Image Active Image
 
 
Susitikimas
          Kovo 26 dieną mes, 6, 9 ir 10 klasės mokiniai, su ugdymo karjerai konsultante Vigita Lenzberge susitikome su Lietuvos kariuomenės mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis vilkas" Karaliaus Mindaugo husarų bataliono štabo kuopos štabo būrio laikinai einančiu ABC skyriaus vadovo pareigas Nerijumi Dabužinskiu ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės štabo, aprūpinimo kuopos štabo ir aprūpinimo būrio tiekimo bei transportavimo skyriaus techniku Rolandu Narvydu. Jie supažindino su šauktinių gyvenimu. Kalbėjo apie tikslo siekimą, siekius, prioritetus, fizines galimybes, kurios veda sėkmės link. Kareiviai supažindino su šauktinių gyvenimo sąlygomis, laisvalaikiu ir tolimesnes galimybes baigus tarnybą. Šis susitikimas paliko gerą įspūdį apie savanorių gyvenimą.
 
9 klasės mokinė Rolanda Baslerytė
 
Active Image
Active Image
 
 
ŽEMĘ IR TĖVYNĘ TURIME TIK VIENĄ

          Kovo 20 dieną minima Žemės diena. Šventę mūsų mokykloje pradėjo dešimtokai, kurie supažindino visą mokyklos bendruomenę su Žemės dienos minėjimo esme ir istorija. Atkreipė dėmesį į tai, kad kiekvienas turėtume pagalvoti apie mūsų planetos problemas ir savo kasdienę veiklą nukreipti tų problemų sprendimo linkme. Mūsų maži ir, atrodytų, nežymūs darbai – popieriaus ir elektros taupymas, langų ir durų sandarumas, vandens čiaupų sutvarkymas – padeda tausoti medienos išteklius ir elektrą, šilumą ir vandenį, kuriems pagaminti ar išgauti reikia daug energijos, o jai pagaminti naudojami nuolat senkantys Žemės ištekliai.

          Paskui visi įsijungė į įvairias veiklas. 1-4 klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje, pasitelkę dailės raiškos priemones ir netradicines technologijas atliko įvairias užduotis. Mažieji ikimokyklinės grupės "Žiedeliai" ugdytiniai žaidė žaidimus, deklamavo eilėraščius apie gamtą, atliko kūrybines užduotis. 8-10 klasių mokiniai, gamtamokslių dalykų mokytojai, klasių auklėtojai išlankstė net 300 gervių. Kodėl gervių? Mat gervė vienas įspūdingiausių paukščių, sutinkamų Lietuvoje. Mokiniai sužinojo, kad gervė laikyta šventu derlingumo ir žemdirbystės deivės Demetros paukščiu. Atskrisdama ji pranašaudavo pavasario pradžią ir dėl to tapo atsinaujinimo simboliu, o krikščionybės laikais simbolizavo prisikėlimą, ilgaamžiškumą, nemirtingumą, taiką, sveikatą, ištikimybę, meilę. Šiuo taikos, ištikimybės ir prisikėlimo simboliu buvo papuošta mokykla, o didžioji paukščių dalis buvo nuvežta į Pakalniškių seniūniją, kur dešimtokės su seniūnu Kęstučiu Ulinsku ir darbuotojomis gervėmis išdabino seniūnijos patalpas bei surengė mokinių kūrybinių darbų parodą ,,Lietuva gražiausias žemės kampelis“.

          Atkreiptas mokinių dėmesys į tai, kad Žemei reikia poilsio valandų, o jas suteikti galime taupydami elektrą ir kitus išteklius. Tad sandariai užsukę vandens čiaupus, išjungę kompiuterius, palikę kabinetuose mobiliuosius, visi dalyvavo linksmoje viktorinoje, aistringai rungtyniavo sportinėse varžybose.

          Ši diena suvienijo žmones bendram rūpesčiui dėl mūsų visų namų. Tad buvo nepamiršti ir paukščiai. Papietavę, apdovanoti už kūrybiškumą, aktyvumą ir sumanumą, linksmai klegėdami visi išskubėjo į kiemą, kur padedant mokyklos darbuotojams buvo kabinami tėvelių pagaminti inkilai. Dabar nekantriai lauksime sugrįžtančių sparnuočių.

          Žmogus šioje Žemėje gyvena tam, kad paliktų ją gražesnę nei rado atėjęs. Ir tam tikrai neužtenka vienos Žemės dienos, kurios minėjimai nuvilnijo per visą Lietuvą. Ir mūsų mokyklos bendruomenė jau planuoja, kaip kiekvienas iš mūsų ir ateityje galėtų prisidėti prie gamtos apsaugos problemų sprendimo, kaip įsijungs į akciją DAROM 2018, kaip saugos tai, kas visiems mums svarbiausia: švarų orą, vandenį, dirvožemį, gyvąją gamtą.

 

 

 
Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018
          Kovo 19-23 dienomis tarnyba "Vaikų linija" devintą kartą organizavo nacionalinę iniciatyvą "Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018". Tai yra kvietimas mums visiems nepritarti patyčioms, o jas stabdyti asmeniniu nepritarimu. Mūsų mokykloje penkias dienas vyko įvairūs renginiai, skatinantys būti atidiems ir tolerantiškiems šalia esantiems.

1 diena. Plakato ir ketureilio diena.

2 diena. Spalvų diena "Aš kitoks".

3 diena. Linksmojo diktanto diena.

4 diena. Susitikimas su Radviliškio r. PK vyresniąja tyrėja I. Sernoviene.

5 diena. Žaidimų ir tradicinių šokių diena.

Active Image
Active Image
Active Image
Active Image
Active Image
Active Image
Active Image
Active Image
Active Image
Active Image
Active Image
Active Image

 

 
SPEKTAKLIS APIE MEILĘ, KURIAI NEBUVO LEMTA SUKEISTI AUKSO ŽIEDŲ
          Mūsų mokyklos vyresnių klasių mokiniai, mokyklos darbuotojos bei Pociūnų ir Pakalniškių kaimų bendruomenės narės, užbaigiant veiksmo savaitę BE PATYČIŲ, kovo 24 dieną vyko į Panevėžio J. Miltinio dramos teatrą, kur žiūrėjo 2 dalių dramą pagal R. Granausko romaną "RŪKAS VIRŠ SLĖNIŲ" (Režisierius Raimundas Banionis, inscenizacijos autorė R. Šerelytė).
          "RŪKAS VIRŠ SLĖNIŲ" – tai meilės istorija, kuriai nebuvo lemta sukeisti aukso žiedus. Tai istorija apie beprotišką Mildos Marijos ir Jono meilę, kuri nepaiso jokių taisyklių. Kaip teigia Milda Marija, ji yra ypatinga, nes jos du vardai byloja apie turimas dvi sielas, kurios yra viena kitai priešingybės. Todėl Jonukui (kaip jį vadina Milda Marija) sunku suprasti jos poelgius.
          Šis spektaklis pastatytas nestandartiniu formatu, t.y. teatras teatre. Toks būdas leido lengviau atspindėti skirtingus Lietuvos istorijos laikotarpius, pavaizduojant to meto madas, besikeičiančias vertybes ir kitus svarbius dalykus, tokius kaip nuotraukų darymas "atminimui", paminint, ką anksčiau ant nuotraukų rašydavo žmonės, deficitinės prekės ir taip toliau. Tačiau toks formatas neįprastas, šiek tiek trikdė režisieriaus įsikišimai, nurodymai, aktorių pamąstymai, teatro "virtuvės" vaizdai. Įdomus buvo nestandartinis sprendimas spektaklio metu filmuoti aktorius iš arti. Tad iš arti pamatėme kiekvieną veido išraišką, pilną emocijos.
          Mokinukė Marija, iš visos širdies tyru balseliu giedanti Tautiškąją giesmę, minimalios dekoracijos ir ant baltos, beveik perregimos medžiagos sienos vaizdai, kuriuose berniukas dviračiu vežė mergaitę, mokinių nuotrauka prie naujos mokyklos, mokytojų meilės vaizdai, senojo Lietuvos kaimo, gamtos vaizdai kėlė asociacijas su laisve, tyrumu.
          Spektaklio pabaiga – išties stulbinanti, kraupi ir galbūt šiek tiek netikėta. Visa nemeilė ir šiurkštumas, suteiktas Mildos Marijos mažyliui, sugrįžta su kaupu. Visa tai taip paveikė visų širdis, kad kurį laiką norėjosi tik tylėti.
 
Pavasario šventės. Linksmybės ir įdomybės
          Penktos klasės mokiniai labai laukė ir ruošėsi renginiui "Pavasario šventės. Linksmybės ir įdomybės". Jau nuo ryto nekantravo ir dalinosi mintimis apie kovo 23 d. vakarą, miegą mokykloje, laukiančius darbus ir pramogas.
          Gerai nusiteikę, linksmi, labai energingi ir nekantraujantys penktokai susirinko į mokyklą. Vakaras prasidėjo diskoteka. Mokiniai patys pasirūpino muzikos aparatūra, šviesos efektais ir linksmybėmis. Puiki nuotaika neišblėso. Po linksmybių patraukėme darbuotis. Jau savaitės pradžioje klasėje buvome nuplėšę senus tapetus ir paruošę sieną. Laukė ilgas, sunkus ir kruopštus tapetų klijavimo darbas. Tačiau Ryčio, Evelinos, Vitalijaus, Monikos M. ir Svajūnės puikūs darbo įgūdžiai ir žinios atnaujino sieną per 3 val. "Meistrų" komandai padėjo Alina bei Aiva. Kiti mokiniai: Elinga, Merūnė, Žilvinas, Raigardas karpė papuošimus, kuriuos vėliau pakabinsime ant sienos. Truputį pailsėję ir pasistiprinę skubėjome į sporto salę. Čia mes, teisėjo Manto Kleino padedami, žaidėme savo mėgstamą žaidimą "Kvadratą". Keletas klasės draugų išbandė savo jėgas stalo futbolo ir teniso žaidimuose. Laikas bėgo labai greitai. Mūsų laukė dar daug įvairių linksmybių. Tie, kuriems reikėjo poilsio ir ramybės, žiūrėjo filmą "Šuns kailyje". Kiti klasės draugai žaidė slėpynes, stalo žaidimus. Nors laikrodžio rodyklės greitai skubėjo ir skelbė ryto metą, miegas mūsų netraukė. Klasės auklėtoja R.Bušeikienė ir mokytoja V.Kleinienė pakvietė mus į linksmąsias estafetes. Susiskirstę į dvi komandas rungtyniavome atlikdami įvairias užduotis: užrištomis akimis perėjome kliūčių ruožą, nešėme kankorėžį ant kojos, balioną poroje ir kitas. Buvo linksma ir įdomu.
          Tačiau šviesūs saulės spinduliai paskelbė nakties pabaigą. Labai gaila, bet tai buvo ir mūsų renginio pabaiga. Linksmi, nemiegoję ir truputėlį pavargę išsiskirstėme ilsėtis į namus.
 
5 klasės mokinys Rytis Jankauskas
 
Active Image
Active Image
Active Image
 
 
Kartu mes galime daugiau
          Kovo 21 dieną mes, 10 klasės mokiniai, su priešmokyklinės grupės auklėtoja L. Didaronkiene ir logopede G. Ryšiene organizavome veiklą su mažaisiais draugais. Diena prasidėjo rytine mankšta. Paskui su vaikučiais piešėme, skaičiavome, žaidėme stalo žaidimus, vaidinome, sportavome, klausėmės pasakų... Stebėjome, kokie laimingi, drąsūs, smalsūs buvo mažieji draugai. Smaugu buvo džiaugsmą dovanot kitiems ir paliekant šią mokyklą trumpam persikelti į nuostabų vaikystės pasaulį.
 
10 klasės mokinė Onutė Rabikauskaitė
 
Active Image
Active Image
Active Image
 
 
<< Pirmas < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Paskutinis >>

Šeštadienis, 28 kovo 2020
Lankytojai
AdvertisementAdvertisementAdvertisement