Naujienos
Integruota pamoka "100 žingsnelių Radviliškio mieste"
          Sausio 17 dieną mes, penktos ir septintos klasių mokiniai, su auklėtojomis išvykome į gimtąjį Radviliškį. Čia mums vyko integruota lietuvių kalbos ir anglų kalbos pamoka. Jos metu mes susipažinome su miesto skulptūromis: pergalės deivė Nikė, "Akcentas",",Rytas". Nuėję prie kultūros centro, apžiūrėjome kompoziciją "Skausmo ir kančios kelias", bažnyčios varpinę, freską "Garvežiukas" ant pastato sienos. Prie geležinkelio stoties atradome senąjį garvežį. Mokytojos mums pasakojo, kaip senais laikais jis lėtai važiuodavo ir leisdavo dūmus. Labiausiai patiko "Akcentas", nes visi juokėmės, kai išgirdome istoriją, jog visi miesto žvirbliai buvę suodini nuo garvežių dūmų.
          Arbatinėje sušilome beragaudami bandeles, užkepėles ir kitus skanėstus. Tada aplankėme miesto plaukimo baseiną, pasidžiaugėme vandens malonumais.
          Man ir mano klasės draugams labai patiko tokia išvyka. Norėčiau nuvažiuoti į kitus miestus, sužinoti jų įdomias istorijas, pamatyti skulptūras.
 
5 klasės mokinė Merūnė Pačkauskaitė
 
Active Image
Active Image
Active Image
 
 
Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis
          Sausio 17 dieną mokykloje lankėsi Radviliškio Lizdeikos gimnazijos direktorė Ina Bajarauskaitė. Buvo pasirašyta mokyklų bendradarbiavimo sutartis.Taip pat gimnazijos direktorė susitiko su dešimtokais ir jų auklėtoja. Pokalbio metu direktorė pristatė gimnaziją, aptarė mokymosi galimybes joje, supažindino su individualaus ugdymo plano sudarymo principais.
 
Active Image Active Image Active Image
 
 
Sausio 13-oji – diena, kai apgynėme Laisvę
          Sausio 13-ąją mūsų mokyklos darbuotojai ir mokiniai prisijungdami prie pilietinės akcijos "Atmintis gyva, nes liudija" prisiminė ir paminėjo prieš 27 metus Lietuvos piliečių vieningą siekį apginti atkurtos valstybės nepriklausomybę ir bendrą pilietinę poziciją.
          8.00 val. ryto mokykloje dešimčiai minučių užgeso šviesa, languose įsižiebė atminties žvakutės. Pirmoji pamoka buvo skirta Laisvės gynėjų atminimui. Juk 1991-ųjų metų sausio 13-osios įvykiai nusinešė 14 gyvybių. Šiems žmonėms buvo nuo 17 iki 53 metų (daugiausia – sulaukusiųjų kiek per 20 metų). Po mirties jie apdovanoti Vyčio Kryžiaus ordino Didžiuoju Kryžiumi. Plačiau apie tai papasakota išleistuose stenduose.
          Sausio 13-oji – tai ne tik tragedijos paminėjimo diena. Tai diena, simbolizuojanti lietuvių tautos vienybę, stiprybę ir sugebėjimą apginti savo mylimą kraštą.

                                                                         Laikykim Lietuvą ant savo rankų,
                                                                         Kad jai žaizdas mažiau skaudėtų,
                                                                         Kad liūdesys jos veidą nevagotų
                                                                         Ir daugiau džiaugsmo akyse spindėtų /E. Venclova/

 
 
 
Išvyka į Radviliškio Lizdeikos gimnaziją
          Vienas iš svarbiausių dalykų jaunuoliams yra teisingas profesijos pasirinkimas, tačiau labai dažnai jauni žmonės iš tiesų dar nežino, kuo norėtų būti ir su kokia sritimi sieti tolesnę savo veiklą. Todėl sausio 10 d. organizuota 9-10 klasių mokiniams išvyka į renginį "Studijos ir karjera – 2" Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje. Kelionės tikslas – mokinio sėkmingas tolesnio mokymo krypties, profesijos ar darbinės veiklos pasirinkimas. Mokiniai turėjo galimybę ne tik išklausyti lektorių paskaitų, bet ir susitikti su universitetų, kolegijų ir profesinių mokyklų atstovais, susipažinti su jų siūlomomis studijų kryptimis ir mokymosi perspektyvomis. Žurnalo "Reitingai" vyr. redaktoriaus Gintaro Sarafino paskaitoje "Ugdymas karjerai: kaip mokyklos galėtų padėti mokiniams renkantis karjerą" aptartos dažniausios mokinių daromos klaidos, renkantis studijų programas. Akcentuota, kad svarbiausia išsikelti tikslą ir jo sistemingai siekti, nebijoti išeiti iš komforto zonos ir daug dirbti su savimi, siekiant išsiaiškinti savo norus ir realias galimybes. Taip pat buvo aptarta savanoriavimo, šešėliavimo ir simuliacijų galimybė, supažindinta su tikslinės informacijos paieška ir studijų programų gausa. Mokiniai lankė universitetų, kolegijų ir profesinių mokyklų ekspozicijas, bendravo su dėstytojais ir studentais. Kiekviena įstaiga (jų buvo 20) ne tik pateikė dalykinę informaciją apie studijas, bet ir demonstravo savo išskirtinumą: Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija patraukė ginklų ekspozicija, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla demonstravo simuliacijos galimybes, Valstybės sienos apsaugos tarnyba supažindino su dresuotais šunimis – pareigūnais, RTVMC vaišino savo gaminiais...
 
Mokinių ugdymo karjerai konsultantė V. Lenzbergė
 
Kalėdinės mažųjų linksmybės
          Kalėdos – tai stebuklų metas, kurio laukia ir maži, ir dideli. Šiemet mūsų mokyklos mažuosius aplankė pingvinukė Lola su Kalėdų Seneliu. Vaikai kartu su pingvinuke Lola šoko, žaidė žaidimus ir nekantravo susitikti su Kalėdų Seneliu, kuris pasirodė labai netikėtai. Visus apgaubė šventinė nuotaika. Žaidimai tęsėsi. Šventės pabaigoje vaikai sulaukė dovanų. Išlydėję Kalėdų Senelį ir Lolą, vaikai linksminosi diskotekoje.
 
Active Image
Active Image
Active Image
 
 
Emocinio ugdymo diena
          Gruodžio 20 d. buvo organizuota emocinio ugdymo diena. Dienos tikslas – ugdyti teigiamas emocijas, mokyti valdyti neigiamas. Užsiėmimuose aktyviai dalyvavo ir pradinukai, ir aukštesniųjų klasių mokiniai. Pirmą pamoką mokiniai susipažino, kas yra emocijos, kas jas sukelia, aiškinosi, kaip nusiraminti, kilus blogoms emocijoms. Daug gerų emocijų 1-4 klasių mokiniai patyrė sporto salėje. Jiems organizuotos nuotaikingos estafetės, kurios reikalavo puikaus fizinio pasirengimo ir emocinio nusiteikimo. Žaidėjai stengėsi, kiek galėjo, buvo draugiški ir geranoriški. Netrūko veiklos ir 5-10 klasių mokiniams. Kiekviena klasė darė kalėdinius atvirukus. Tai – žmogiškosios šilumos dovanojimas kitiems. Džiugu, kad tą dieną mokiniai prisiminė kaimo senjorus ir jiems padovanojo savo padarytus atvirukus. Mokinius sujaudino aplankytų senolių dėkingumas ir džiaugsmo ašaros... Ir mokinius, ir mokytojus lydėjo tik teigiamos emocijos!
VSPS Vaiva Kaklauskienė
 
Active Image
Active Image Active Image
 
 
Draugiškos kvadrato varžybos
          Gruodžio 15 dieną kūno kultūros mokytojas Ričardas Kanišauskas organizavo 5-6 klasių mokinių draugiškas kvadrato varžybas. Varžybose dalyvavo visi aštuoni tą dieną mokykloje buvę šeštokai ir tiek pat penktokų. Komandų palaikyti susirinko ir sirgaliai iš septintos, pirmos ir ketvirtos klasių. Geriau sekėsi penktokams. Jie buvo greitesni ir vikresni, geriau gaudė kamuolį. Jie ir laimėjo varžybas. 
 5 klasės mokinys Rytis Jankauskas
 
Active Image
Active Image
 
 
Prie Kalėdų slenksčio
          Gruodžio 11 dieną ikimokyklinės grupės "Žiedeliai" ugdytiniai kartu su auklėtoja, dailės mokytoja ir logopede organizavo integruotą rytmetį "Prie Kalėdų slenksčio". Vaikučius kalėdiniais eilėraštukais, palinkėjimais pasveikino 5 ir 6 klasių mokinės. Mažieji deklamavo, sekė trumpas pasakaites, vaidino, dainavo, žiūrėjo animacinį filmuką "Senis Šaltis ir vasarą", kurį vėliau aptarė. Paskui vaikai piešė kalėdines dekoracijas, gamino atvirukus.
          Vaikučiai ir auklėtoja labai dėkingi mokytojoms už puikų rytmetį.
 
Active Image Active Image
Active Image
 
 
Eglutės įžiebimas
          Gruodžio 8-osios ryte visus mokinius ir mokytojus nykštukai pakvietė į eglutės įžiebimo šventę. Susirinkusieji pateko į pasakų šalį ir kartu su mažaisiais nykštukais keliavo ieškoti tamsos pavogto stebuklingo žibinto, kuris uždega Kalėdinės eglutės lemputes. Suradę žibintą ir ištarę burtažodį, pasakos herojai įžiebė Kalėdinę eglutę. Sušvitę švieselės sušildė visų širdeles. Su pakilia nuotaika ir šypsenomis veide mokiniai ir mokytojai iš pasakų šalies iškeliavo į žinių šalį.
 
Active Image
Active Image Active Image
Active Image Active Image Active Image
 
 
Rytmetys apie sveiką maistą
          Lapkričio 22 dieną ikimokyklinukų grupėje "Žiedeliai" vyko rytmetys "Sveikas maistas –  mūsų grožis ir sveikata", kurį vedėvisuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vaiva Kaklauskienė. Specialistė vaikučiams papasakojo apie produktus, kuriuos sveika ir skanu valgyti. Po to iš į grupę atsineštų bananų, obuolių, persimonų, razinų, graikiškų riešutų, šokolado ir graikiško jogurto kartu su vaikais ir jų auklėtojomis ruošė skanias salotas, kurias vėliau mielai ragavo. 
 
Active Image Active Image
Active Image
Active Image Active Image Active Image
 
 
Protų mūšis "AIDS: geriau žinoti"
          Gruodžio 6 dieną mokykloje vyko protmūšis „AIDS: geriau žinoti‘, kuriame dalyvavo 8-10 klasių mokiniai. Kiekviena klasė turėjo sugalvoti savo komandos pavadinimą. O jie buvo įvairūs ir įdomūs: "Gudragenai", "Bakterijos", "Komisarai". Kiekvienam komandos nariui buvo įsegtas raudonas kaspinėlis – AIDS simbolis. Renginio metu buvo pristatyta kokia proga vyksta šis žaidimas, papasakota, kada ir kaip pradėta minėti ši diena. Skaidrės ir klausimai buvo rodomi ekrane, o atsakius į klausimą ir surinkus atsakymo lapelius, buvo rodomas tikslus atsakymas. Iš viso buvo 10 klausimų. Daugiausia, t.y. 5,5 taško, surinko 8 klasė , antri liko 10 klasės mokiniai surinkę 4,5 taško, 9 klasė surinko 4 taškus. Pasibaigus renginiui, visų klasių komandos nariai, žiūri komisijos atstovai buvo apdovanoti Radviliškio raj. Visuomenės sveikatos biuro paruoštomis dovanėlėmis – skirtukais.
 
VSPS Vaiva Kaklauskienė
 
Active Image Active Image Active Image
 
 
Garsiniai skaitymai bibliotekoje
          Lapkričio trečiąją savaitę Lietuvos bibliotekose vyko garsiniai skaitymai. Kaip ir kasmet, mūsų pradinukai turėjo galimybę dalyvauti Šiaurės šalių asociacijos "Norden" kuruojamame projekte "Šiaurės šalių bibliotekų savaitė". Šiemet išskirtinis dėmesys buvo skiriamas suomių literatūtai, nes gruodį Suomija minės 100-ąsias nepriklausomybės metines. Ta proga projekto organizatoriai paruošė, o vaikai kartu su savo mokytojomis Ramune Malatokiene ir Vilma Kleiniene bei bibliotekininke Ramute Smailiene skaitė Mauri Kunno knygos "Lobių sala" ištrauką. Tai buvo nors ir labai trumpa, bet smagi ir įdomi neakivaizdinė kelionė po salas, esančias Šiaurės šalyse.
 
Active Image Active Image
Active Image
 
 
"Padėk man užaugti"
          Gruodžio 1 dieną mokykloje vyko netradicinės ugdymo pamokos 10 klasės mokiniams ir užsiėmimai priešmokyklinio bei ikimokyklinio ugdymo grupės "Žiedeliai" vaikams. Pagrindinis tikslas buvo bendruomeniškumas, savimonės ugdymas, pozityvios patirties pasidalijimas, gebėjimas suprasti, atjausti ir pagelbėti. Todėl dešimtokai kartu su mažaisiais darė mankštą, mokėsi ir puošė grupę, aktyviai sportavo salėje, valgė ir džiaugėsi vieni kitais. Grupės "Žiedeliai" vaikai tapo drąsesni, draugiškesni, laimingesni, o dešimtokai pasidžiaugė, kad tokie užsiėmimai buvo puiki galimybė sugrįžti į vaikystę.
 
Active Image
Active Image Active Image
 
 
Konferencija "Aš, mokykla ir sėkmė"
          Lapkričio 30 dieną mes, Karolina Jelinskaitė, Kamilė Milašiūtė ir Gabija Tverijonaitė, lankėmės Šiaulių Jovaro progimnazijoje ir dalyvavome respublikinėje konferencijoje "Aš, mokykla ir sėkmė". Konferencijos tikslas buvo pristatyti mokinių patirtį formalioje ir neformalioje ugdymo veikloje bei pasiūlymus, kaip kurti sėkmės mokyklą. Plenariniame posėdyje susipažinome su Šiaulių Aikido asociacijos vadovu Roku Leonavičiumi ir išklausėme pranešimo "Mano sėkmės istorija". Darbo sekcijose susipažinome su kitų mokyklų projektais, tradiciniais ir netradiciniais renginiais, stendiniais pranešimais, pristatančius veiklą, kuriant sėkmingą mokyklą. Aš, Kamilė Milašiūtė, ir Gabija Tverijonaitė skaitėme pranešimą "Menas, kūryba, patirtis bei mokinių kūrybinė veikla". Karolina Jelinskaitė pristatė stendinius pranešimus "Mokinių kūrybiniai darbai" ir "Mūsų vasara".
          Dalyvavimas šioje konferencijoje suteikė galimybę pasidalinti mūsų mokinių kūrybiškumu bei idėjomis, įgauti naujos patirties, skatinančios iniciatyvą, kuriant sėkmės mokyklą. Pasiruošti konferencijai padėjo mokytojos Vigita Lenzbergė ir Gitana Ryšienė.
 
10 klasės mokinė Kamilė Milašiūtė
 
Active Image
 
 
Zoninėse varžybose
          Lapkričio 29 dieną mokyklos penktokai vyko į "Sveikuolių sveikuoliai" zoninės varžybas, kurios vyko Šiauliuose. Konkurse dalyvavo 13 komandų iš Pakruojo, Kelmės, Biržų, Kupiškio,Telšių rajonų, Panevėžio, Šiaulių miestų ir rajonų.
          Komandų narius sveikino Šiaulių miesto savivaldybės darbuotojai, linksmino Šiaulių mokyklų dainininkės. Varžytuvės prasidėjo komandų prisistatymu. Po to komandos atliko užduotis sveikos gyvensenos ir saugaus eismo temomis. Mokytojų ir sveikatos specialistų prie krepšinio lanko laukė treneris, kur jie galėjo pelnyti papildomus taškus savo komandoms. Sekanti užduotis - estafetė visai komandai. Mūsų mokyklos mokiniams pasisekė nugalėti priešininkus ir greičiau pernešti kamuoliukus iš vieno lanko į kitą. Paskutinioji užduotis teko  komandų kapitonams. Ši užduotis buvo taip pat sportinė.
          Visų komandų nariai buvo apdovanoti dovanėlėmis, padėkos raštais. Renginys buvo labai judrus ir smagus.
 
5 klasės mokinė Merūnė Pačkauskaitė
 
Active Image
Active Image Active Image
 
 
Išvyka į renginį "Atrask savo profesiją 2017"
          Lapkričio 22 d. mūsų mokyklos 9 ir 10 klasių mokiniai dalyvavo Europos profesinių gebėjimų savaitei skirtame renginyje "Atrask savo profesiją 2017", kuris vyko Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriuje. Renginyje dalyvavo daugiau nei šimtas mokinių iš septynių mokyklų. 
          Renginio pradžioje dalyvius pasveikino praktinio mokymo vadovas Alvidas Slavinskas, skyriaus vedėjas Arūnas Vaičiulis. Vėliau mokiniams, kurie buvo suskirstyti į grupes, buvo pristatytos keturios profesijos: vaikinams – automobilių mechaniko ir elektromontuotojo profesijos, merginoms – žirgininkystės verslo darbuotojo ir virėjo profesijos. Renginio pabaigoje besimokantys mokymo skyriuje pristatė projektą "Mitų griovėjai". Svečiams ir dalyvavusioms mokykloms buvo įteikti padėkos raštai ir atminimo dovanos.
          Renginys buvo naudingas. Visiems netrūko įspūdžių ir geros nuotaikos. Mokiniai turėjo galimybę susirasti naujų draugų bei susitikti senuosius.
          Dėkojame Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriui už turiningai praleistą laiką.
 
Active Image
 
Pramogos batutų parke
          Lapkričio 10 d. 5-9 klasių mokiniai kartu su mokytojomis G.Ryšiene ir R.Bušeikiene vyko į Šiauliuose įsikūrusią į Kane‘s areną. Čia mokiniai buvo supažindinti su saugaus elgesio batutų parke taisyklėmis ir pramogavo jame. Mokiniai išbandė savo vikrumą ir greitį šokinėdami ant batutų. Vyresnių klasių moksleiviai išbandė krepšinį ant batutų. Visiems patiko šokinėti į baseiną pripildytą minkštų kvadratėlių. Visi mokiniai išbandė savo jėgas ir pusiausvyrą dvikovoje ant pakylos. Pramogų žavesį išbandė ir mokytojos. Pramogos pareikalavo daug jėgų ir didelės fizinės ištvermės, tačiau visiems buvo labai gera, linksma ir įdomu.
          Šiek tiek pavargę, bet labai laimingi visi grįžo namo.
 
5 klasės mokinys Žilvinas Leščinskas
 
Active Image Active Image
Active Image
 
 
Kelionė praeitin
          Spalio 25-ąją mes, penktokai ir septintokai, su auklėtojomis išvykome į Šiaulių "Aušros" muziejų, kuriame prieš karą veikė Šiaulių miesto pradžios mokykla. Mus pasitiko nepažįstama mokytoja. Kai nusirengėme, ji paskambino varpeliu ir pakvietė visus į klasę.
          Taip prasidėjo edukacinė programa "Tarpukario Lietuvos mokykla". Susėdome į autentiškus suolus, juos smalsiai apžiūrinėjome ir vartėme lenteles. Mokytoja išdalino kiekvienam po lapą su daugybe siaurų linijų, įteikė kiekvienam po plunksną, ant suolo padėjo rašalinę. Lentoje parodė taisyklingą raidžių rašymą ir paragino mus parašyti gražų dailyraštį. Oi rašėm, vargom, klausėm ir vėl rašėm. Kai kurie mokiniai pasidžiaugė, kad šiandien nėra tokių pamokų.
          Kai prirašėm savo lapus, mokytoja pakvietė apžiūrėti klasės eksponatus. Apžiūrinėjome tarpukario mokymo priemones: sąsiuvinius, vadovėlius, pažymių knygeles, medinius portfelius, grifelines lenteles, plunksnakočius, didžiulius skaitliukus, rašymo mašinėlę. Atminimui gavome savo rašytus dailyraščius.
          Atsisveikinę su tarpukario laiko mokytoja išvykome į pramogų centrą "Akropolis". Čia linksmai leidome laiką ant ledo ir kino salėje.
          Patenkinti, pakeliavę laiku, kupini įspūdžių grįžome į mokyklą.
 
7 klasės mokinys Denis Žerzdevas
 
Active Image Active Image
Active Image Active Image
 
 
Sveikiname nugalėtojus
          Spalio 27 dieną Radviliškio sporto arenoje vyko mokinių, mokytojų, visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso "Sveikuolių sveikuoliai" Radviliškio rajono etapas. Mūsų mokyklos 5 klasės mokiniai laimėjo 1 vietą. Šaunuoliai!
 
Active Image Active Image Active Image
Active Image Active Image Active Image
 
 
Pažintinė ekskursija į Priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą Radviliškyje
          Spalio 27 dieną penktos klasės mokiniai apsilankė Radviliškio priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Mokiniai apžiūrėjo mašinas, kuriomis gelbėjimo tarnybos darbuotojai vyksta į iškvietimus. Taip pat susipažino su gelbėjimo valtimi, rogėmis, apžiūrėjo kopėčias, kuriomis galima pakilti net į devintą namo aukštą. Gelbėjimo tarnybos darbuotojai papasakojo ir pademonstravo mašinose esančią įrangą, supažindino su jos atliekamomis funkcijomis. Mokiniai stebėjo, kaip greitai ir tiksliai gelbėtojas apsirengia iškvietimo atveju, patys išbandė kai kurias aprangos detales, sužinojo apie neperšlampamus kostiumus, kurie naudojami gelbėjant skęstančiuosius. Gelbėjimo tarnybos darbuotojai parodė filmą apie tai, per kiek laiko išplinta gaisras, priminė mokiniams, kaip reikia elgtis kilus gaisrui, kokiomis priemonėmis galima užgesinti nedidelį gaisrą, kokiu numeriu kviestis pagalba ir kodėl negalima melagingai skambinti pagalbos tarnyboms.
 
Klasės auklėtoja Rasa Bušeikienė
 
Active Image Active Image
Active Image
 
 
<< Pirmas < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Paskutinis >>

Penktadienis, 29 gegužės 2020
Lankytojai
AdvertisementAdvertisementAdvertisement