Naujienos
Rytmetys apie sveiką maistą
          Lapkričio 22 dieną ikimokyklinukų grupėje "Žiedeliai" vyko rytmetys "Sveikas maistas –  mūsų grožis ir sveikata", kurį vedėvisuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vaiva Kaklauskienė. Specialistė vaikučiams papasakojo apie produktus, kuriuos sveika ir skanu valgyti. Po to iš į grupę atsineštų bananų, obuolių, persimonų, razinų, graikiškų riešutų, šokolado ir graikiško jogurto kartu su vaikais ir jų auklėtojomis ruošė skanias salotas, kurias vėliau mielai ragavo. 
 
Active Image Active Image
Active Image
Active Image Active Image Active Image
 
 
Protų mūšis "AIDS: geriau žinoti"
          Gruodžio 6 dieną mokykloje vyko protmūšis „AIDS: geriau žinoti‘, kuriame dalyvavo 8-10 klasių mokiniai. Kiekviena klasė turėjo sugalvoti savo komandos pavadinimą. O jie buvo įvairūs ir įdomūs: "Gudragenai", "Bakterijos", "Komisarai". Kiekvienam komandos nariui buvo įsegtas raudonas kaspinėlis – AIDS simbolis. Renginio metu buvo pristatyta kokia proga vyksta šis žaidimas, papasakota, kada ir kaip pradėta minėti ši diena. Skaidrės ir klausimai buvo rodomi ekrane, o atsakius į klausimą ir surinkus atsakymo lapelius, buvo rodomas tikslus atsakymas. Iš viso buvo 10 klausimų. Daugiausia, t.y. 5,5 taško, surinko 8 klasė , antri liko 10 klasės mokiniai surinkę 4,5 taško, 9 klasė surinko 4 taškus. Pasibaigus renginiui, visų klasių komandos nariai, žiūri komisijos atstovai buvo apdovanoti Radviliškio raj. Visuomenės sveikatos biuro paruoštomis dovanėlėmis – skirtukais.
 
VSPS Vaiva Kaklauskienė
 
Active Image Active Image Active Image
 
 
Garsiniai skaitymai bibliotekoje
          Lapkričio trečiąją savaitę Lietuvos bibliotekose vyko garsiniai skaitymai. Kaip ir kasmet, mūsų pradinukai turėjo galimybę dalyvauti Šiaurės šalių asociacijos "Norden" kuruojamame projekte "Šiaurės šalių bibliotekų savaitė". Šiemet išskirtinis dėmesys buvo skiriamas suomių literatūtai, nes gruodį Suomija minės 100-ąsias nepriklausomybės metines. Ta proga projekto organizatoriai paruošė, o vaikai kartu su savo mokytojomis Ramune Malatokiene ir Vilma Kleiniene bei bibliotekininke Ramute Smailiene skaitė Mauri Kunno knygos "Lobių sala" ištrauką. Tai buvo nors ir labai trumpa, bet smagi ir įdomi neakivaizdinė kelionė po salas, esančias Šiaurės šalyse.
 
Active Image Active Image
Active Image
 
 
"Padėk man užaugti"
          Gruodžio 1 dieną mokykloje vyko netradicinės ugdymo pamokos 10 klasės mokiniams ir užsiėmimai priešmokyklinio bei ikimokyklinio ugdymo grupės "Žiedeliai" vaikams. Pagrindinis tikslas buvo bendruomeniškumas, savimonės ugdymas, pozityvios patirties pasidalijimas, gebėjimas suprasti, atjausti ir pagelbėti. Todėl dešimtokai kartu su mažaisiais darė mankštą, mokėsi ir puošė grupę, aktyviai sportavo salėje, valgė ir džiaugėsi vieni kitais. Grupės "Žiedeliai" vaikai tapo drąsesni, draugiškesni, laimingesni, o dešimtokai pasidžiaugė, kad tokie užsiėmimai buvo puiki galimybė sugrįžti į vaikystę.
 
Active Image
Active Image Active Image
 
 
Konferencija "Aš, mokykla ir sėkmė"
          Lapkričio 30 dieną mes, Karolina Jelinskaitė, Kamilė Milašiūtė ir Gabija Tverijonaitė, lankėmės Šiaulių Jovaro progimnazijoje ir dalyvavome respublikinėje konferencijoje "Aš, mokykla ir sėkmė". Konferencijos tikslas buvo pristatyti mokinių patirtį formalioje ir neformalioje ugdymo veikloje bei pasiūlymus, kaip kurti sėkmės mokyklą. Plenariniame posėdyje susipažinome su Šiaulių Aikido asociacijos vadovu Roku Leonavičiumi ir išklausėme pranešimo "Mano sėkmės istorija". Darbo sekcijose susipažinome su kitų mokyklų projektais, tradiciniais ir netradiciniais renginiais, stendiniais pranešimais, pristatančius veiklą, kuriant sėkmingą mokyklą. Aš, Kamilė Milašiūtė, ir Gabija Tverijonaitė skaitėme pranešimą "Menas, kūryba, patirtis bei mokinių kūrybinė veikla". Karolina Jelinskaitė pristatė stendinius pranešimus "Mokinių kūrybiniai darbai" ir "Mūsų vasara".
          Dalyvavimas šioje konferencijoje suteikė galimybę pasidalinti mūsų mokinių kūrybiškumu bei idėjomis, įgauti naujos patirties, skatinančios iniciatyvą, kuriant sėkmės mokyklą. Pasiruošti konferencijai padėjo mokytojos Vigita Lenzbergė ir Gitana Ryšienė.
 
10 klasės mokinė Kamilė Milašiūtė
 
Active Image
 
 
Zoninėse varžybose
          Lapkričio 29 dieną mokyklos penktokai vyko į "Sveikuolių sveikuoliai" zoninės varžybas, kurios vyko Šiauliuose. Konkurse dalyvavo 13 komandų iš Pakruojo, Kelmės, Biržų, Kupiškio,Telšių rajonų, Panevėžio, Šiaulių miestų ir rajonų.
          Komandų narius sveikino Šiaulių miesto savivaldybės darbuotojai, linksmino Šiaulių mokyklų dainininkės. Varžytuvės prasidėjo komandų prisistatymu. Po to komandos atliko užduotis sveikos gyvensenos ir saugaus eismo temomis. Mokytojų ir sveikatos specialistų prie krepšinio lanko laukė treneris, kur jie galėjo pelnyti papildomus taškus savo komandoms. Sekanti užduotis - estafetė visai komandai. Mūsų mokyklos mokiniams pasisekė nugalėti priešininkus ir greičiau pernešti kamuoliukus iš vieno lanko į kitą. Paskutinioji užduotis teko  komandų kapitonams. Ši užduotis buvo taip pat sportinė.
          Visų komandų nariai buvo apdovanoti dovanėlėmis, padėkos raštais. Renginys buvo labai judrus ir smagus.
 
5 klasės mokinė Merūnė Pačkauskaitė
 
Active Image
Active Image Active Image
 
 
Išvyka į renginį "Atrask savo profesiją 2017"
          Lapkričio 22 d. mūsų mokyklos 9 ir 10 klasių mokiniai dalyvavo Europos profesinių gebėjimų savaitei skirtame renginyje "Atrask savo profesiją 2017", kuris vyko Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriuje. Renginyje dalyvavo daugiau nei šimtas mokinių iš septynių mokyklų. 
          Renginio pradžioje dalyvius pasveikino praktinio mokymo vadovas Alvidas Slavinskas, skyriaus vedėjas Arūnas Vaičiulis. Vėliau mokiniams, kurie buvo suskirstyti į grupes, buvo pristatytos keturios profesijos: vaikinams – automobilių mechaniko ir elektromontuotojo profesijos, merginoms – žirgininkystės verslo darbuotojo ir virėjo profesijos. Renginio pabaigoje besimokantys mokymo skyriuje pristatė projektą "Mitų griovėjai". Svečiams ir dalyvavusioms mokykloms buvo įteikti padėkos raštai ir atminimo dovanos.
          Renginys buvo naudingas. Visiems netrūko įspūdžių ir geros nuotaikos. Mokiniai turėjo galimybę susirasti naujų draugų bei susitikti senuosius.
          Dėkojame Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriui už turiningai praleistą laiką.
 
Active Image
 
Pramogos batutų parke
          Lapkričio 10 d. 5-9 klasių mokiniai kartu su mokytojomis G.Ryšiene ir R.Bušeikiene vyko į Šiauliuose įsikūrusią į Kane‘s areną. Čia mokiniai buvo supažindinti su saugaus elgesio batutų parke taisyklėmis ir pramogavo jame. Mokiniai išbandė savo vikrumą ir greitį šokinėdami ant batutų. Vyresnių klasių moksleiviai išbandė krepšinį ant batutų. Visiems patiko šokinėti į baseiną pripildytą minkštų kvadratėlių. Visi mokiniai išbandė savo jėgas ir pusiausvyrą dvikovoje ant pakylos. Pramogų žavesį išbandė ir mokytojos. Pramogos pareikalavo daug jėgų ir didelės fizinės ištvermės, tačiau visiems buvo labai gera, linksma ir įdomu.
          Šiek tiek pavargę, bet labai laimingi visi grįžo namo.
 
5 klasės mokinys Žilvinas Leščinskas
 
Active Image Active Image
Active Image
 
 
Kelionė praeitin
          Spalio 25-ąją mes, penktokai ir septintokai, su auklėtojomis išvykome į Šiaulių "Aušros" muziejų, kuriame prieš karą veikė Šiaulių miesto pradžios mokykla. Mus pasitiko nepažįstama mokytoja. Kai nusirengėme, ji paskambino varpeliu ir pakvietė visus į klasę.
          Taip prasidėjo edukacinė programa "Tarpukario Lietuvos mokykla". Susėdome į autentiškus suolus, juos smalsiai apžiūrinėjome ir vartėme lenteles. Mokytoja išdalino kiekvienam po lapą su daugybe siaurų linijų, įteikė kiekvienam po plunksną, ant suolo padėjo rašalinę. Lentoje parodė taisyklingą raidžių rašymą ir paragino mus parašyti gražų dailyraštį. Oi rašėm, vargom, klausėm ir vėl rašėm. Kai kurie mokiniai pasidžiaugė, kad šiandien nėra tokių pamokų.
          Kai prirašėm savo lapus, mokytoja pakvietė apžiūrėti klasės eksponatus. Apžiūrinėjome tarpukario mokymo priemones: sąsiuvinius, vadovėlius, pažymių knygeles, medinius portfelius, grifelines lenteles, plunksnakočius, didžiulius skaitliukus, rašymo mašinėlę. Atminimui gavome savo rašytus dailyraščius.
          Atsisveikinę su tarpukario laiko mokytoja išvykome į pramogų centrą "Akropolis". Čia linksmai leidome laiką ant ledo ir kino salėje.
          Patenkinti, pakeliavę laiku, kupini įspūdžių grįžome į mokyklą.
 
7 klasės mokinys Denis Žerzdevas
 
Active Image Active Image
Active Image Active Image
 
 
Sveikiname nugalėtojus
          Spalio 27 dieną Radviliškio sporto arenoje vyko mokinių, mokytojų, visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso "Sveikuolių sveikuoliai" Radviliškio rajono etapas. Mūsų mokyklos 5 klasės mokiniai laimėjo 1 vietą. Šaunuoliai!
 
Active Image Active Image Active Image
Active Image Active Image Active Image
 
 
Pažintinė ekskursija į Priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą Radviliškyje
          Spalio 27 dieną penktos klasės mokiniai apsilankė Radviliškio priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Mokiniai apžiūrėjo mašinas, kuriomis gelbėjimo tarnybos darbuotojai vyksta į iškvietimus. Taip pat susipažino su gelbėjimo valtimi, rogėmis, apžiūrėjo kopėčias, kuriomis galima pakilti net į devintą namo aukštą. Gelbėjimo tarnybos darbuotojai papasakojo ir pademonstravo mašinose esančią įrangą, supažindino su jos atliekamomis funkcijomis. Mokiniai stebėjo, kaip greitai ir tiksliai gelbėtojas apsirengia iškvietimo atveju, patys išbandė kai kurias aprangos detales, sužinojo apie neperšlampamus kostiumus, kurie naudojami gelbėjant skęstančiuosius. Gelbėjimo tarnybos darbuotojai parodė filmą apie tai, per kiek laiko išplinta gaisras, priminė mokiniams, kaip reikia elgtis kilus gaisrui, kokiomis priemonėmis galima užgesinti nedidelį gaisrą, kokiu numeriu kviestis pagalba ir kodėl negalima melagingai skambinti pagalbos tarnyboms.
 
Klasės auklėtoja Rasa Bušeikienė
 
Active Image Active Image
Active Image
 
 
Akcija "Kas kuprinėje gyvena?"
          Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė V. Kaklauskienė organizavo kuprinių svėrimo akciją "Kas kuprinėje gyvena?". Šios akcijos tikslas – įvertinti mokinių nešiojamų kuprinių svorį, siekiant išvengti vaikų laikysenos sutrikimų dėl per didelio kuprinių svorio.
          Šiais metais akcijoje dalyvavo trisdešimt trys  2-5 klasių mokiniai. Mokiniai, kurių kuprinės svėrė daugiau nei 3 kg, kuprinėse buvo atsinešę visos savaitės vadovėlius. Mokyklinės kuprinės turi būti gaminamos su reguliuojamo ilgio diržais, kad užsivilkus paltą ar striukę juos būtų galima pailginti, o orams atšilus – sutrumpinti. Tada ji tvirtai priglunda prie nugaros ir neleidžia vaikui kūprintis. Kuprinės nugarėlė turi būti iš tvirtos, tačiau minkštos medžiagos, sutvirtinta plastikiniu karkasu, kuri neleistų nugarai krypti. Diržų plotis turi būti ne siauresnis kaip 3,5 cm. Tuščia kuprinė pradinių klasių mokiniams turi sverti ne daugiau kaip 700g. Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas, mokinio kuprinės svoris turi būti ne didesnis kaip 10 procentų mokinio kūno masės (pvz. jei mokinys sveria 35 kg, tai jo kuprinė turėtų sverti ne daugiau kaip 3,5 kg). Net pusę akcijoje dalyvavusių mokinių prie kuprinių neturėjo pritvirtintų atšvaitų.
 
VSPS V. Kaklauskienė
 
Active Image Active Image Active Image
 
 
Europos kalbų dienos minėjimas
          Rugsėjo 29 d. 10 klasės mokinė Onutė Rabikauskaitė  kartu su mokytoja R. Bušeikiene buvo pakviestos į Lizdeikos gimnaziją atsiimti apdovanojimo, už jaunųjų vertėjų (iš anglų kalbos) konkurse pelnytą 3 vietą bei dalyvauti Europos kalbų dienos minėjime.
          Mokykla pasitiko svečius gera nuotaika ir skambia įvairių šalių muzika. Šventėje dalyvavo didelis būrys užsienio studentų, besimokančių Lietuvoje. Čia svečiavosi studentai iš Vokietijos, Nigerijos, Portugalijos, Kroatijos, Baltarusijos, Kinijos ir kitų šalių. Jie pristatė savo šalį, papasakojo apie lankytinas vietas, tradicinį maistą, mokė, kaip ištarti mandagumo žodžius jų gimtąja kalba. Lizdeikos mokiniai džiugino dalyvius dainomis, kurias atliko anglų, rusų, italų ir lietuvių kalbomis ir šokiais.
          Šventės metu buvo apdovanoti jaunųjų vertėjų konkurso skirto Europos kalbų dienai nugalėtojai. Mūsų mokyklos mokinė Onutė Rabikauskaitė užėmė 3 vietą anglų kalbos vertėjų konkurse 9-10 kl. grupėje.
          Mokinai turėjo galimybę ne tik plačiau susipažinti su kitomis šalimis bet ir prie bendro stalo pabendrauti su studentais iš užsienio.
 
Active Image
Active Image
 
 
Kraštotyros diena, skirta Radviliškio krašto pažinimui
          Rugsėjo 28 d. rytą mokiniai rinkosi į mokyklą linksmai nusiteikę, nes jų laukė įvairios veiklos, skirtos Radviliškio kraštui pažinti. Susirinkę 2 kabinete mokiniai išklausė istorijos mokytojos G.Vasiliauskienės pranešimo apie tas Radviliškio rajono vietas, kurias lankys ekskursijos metu. Mokiniai atsakė į mokytojos pateiktus klausimus, gavo užduotis. 65 mokiniai su lydinčiais mokytojais iškeliavo numatytu maršrutu Pakalniškiai – Kudinų (Šiaulės) piliakalnis. Likę mokiniai gavo užduotis: surasti informaciją apie tuos objektus, kuriuos lankys mokiniai išvykę į ekskursiją, išanalizuoti surinktą medžiagą ir pateikti ją lankstinuko forma, nupiešti plakatus su pilies, kurią norėtų aplankyti, vaizdu.    
          Pirmasis keliauninkų sustojimas buvo Velžio piliakalnis. Apžiūrėję piliakalnį, mokiniai susikibo rankomis ir apjuosė jį, taip prisimindami, jog 2017 m. yra – piliakalnių metai. Ant medžio šakos užrišo juostelę, kuri parado, kad mokiniai susipažino su šio objekto istorija ir lankė jį.
          Antrasis objektas, kurį aplankėme – tai Nirtaičių kapinaitės. Jos yra unikalios. Pasakojama, kad Nirtaičių kapinių teritorijai XIX a. pabaigoje žemes karučiu suvežė ir supylė valstietis Juozas Gedminas – liaudies menininkas, visą gyvenimą paskyręs šiam darbui. Antkapinius paminklus jis dirbino nuo 1836 iki 1885 metų. Tik labai gaila, kad iš unikalių antkapių suradome vos vieną kitą, kapinaitės visiškai sunykę.  
          Toliau mūsų maršrute – Šiaulėnų bažnyčia. Mus pasitiko Kunigas Jonas Bagdonas. Papasakojo apie bažnyčią, joje esamus paveikslus, parodė vargonus. Kas norėjo, galėjo pakilti į bažnyčios bokštą, varpinę.  
          Dar keletas minučių ir autobusas sustojo stovėjimo aikštelėje. Iš tolo ant kalno matėsi naujasis apžvalgos bokštas. Jis pastatytas Kalnų kaime, Tytuvėnų regioninio parko teritorijoje, Gomertos kraštovaizdžio draustinyje ant aukščiausios apylinkės kalvos (9 m aukščio). Bokšto aukštis 21 m. Nuo bokšto atsiveria įspūdingi Šiaulėnų ir Šaukoto apylinkių vaizdai. Prie bokšto įrengtas pėsčiųjų takas veda link legendomis apipinto Šiaulės kalno, dar vadinamu Kudinų piliakalniu. O vietiniai gyventojai jį dar vadina Bažnyčios kalnu. Visai greta Varpinės (arba Varpnyčios) yra Kartuvių kalnai. Apie juos žmonės pasakoja įvairių padavimų. Sakoma, jog čia buvusį miestą užpustė smėlis, o po didžiosiomis kalvomis slypi bažnyčia ir varpinė. Įveikę 1,5 km. atstumą užlipome ant Kudinų piliakalnio. Apžiūrėję stovintį kryžių, perskaitę informaciją, susikibę rankomis taip pat apjuosėme ir Kudinų piliakalnį, o ant medžio šakos užrišome juostelę – ženklą, kad mūsų mokyklos mokiniai aplankė ir susipažino su piliakalnio istorija. Mokiniai D. Žerzdevas ir N. Zakarauskas su vietoje pasigamintomis Lietuvos vėliavomis apibėgo piliakalnį.  
          Sugrįžome į moderniškai įrengtą aikštelę, papietavome, pažaidėme ir šiek tiek pavargę, bet laimingi sugrįžome į mokyklą. Šios dienos veikla buvo turininga ir prasminga. Su nekantrumu lauksime sekančių išvykų.
 
Mokytoja A. Daukšienė
 
Active Image
Active Image
Active Image
Active Image Active Image Active Image
 
 
Mokslo metų pradžia
Active Image

Active Image

Active Image

Daugiau akimirkų čia

 

 
<< Pirmas < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Paskutinis >>

Šeštadienis, 28 kovo 2020
Lankytojai
AdvertisementAdvertisementAdvertisement