Naujienos
Stalo teniso varžybos

Vasario 4 d. Pakalniškių pagrindinėje mokykloje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių stalo teniso varžybos. Varžybas pradėjo Pakalniškių pagrindinės mokyklos bei Sidabravo gimnazijos merginų komandos. Namų sienos buvo apgintos, nes rezultatu 3:2 nugalėjo pakalniškietės. Mūsų vaikinai sužaidė silpniau, nes liko treti. Pirmąją vietą iškovojo sidabraviečiai, o antrąją- Pažinimo licėjaus komanda.

Sėkmės visiems būsimose varžybose!

Image Image Image Image Image Image

 
Išvyka į Pasvalio kraštotyros muziejų

Sausio 28 d. panaudoję kultūros paso paslaugas 3-6 klasių mokiniai su mokytojomis V.Kleiniene ir I.Karinauskiene vyko į Pasvalio kraštotyros muziejų. Mokiniai kartu su mokytojais ir vairuotoju dalyvavo edukacinėje pamokoje "Slaptoji lietuviška mokykla". Atvykusius mokinius pasitiko šeimininkė ir pakvietė į savo dūminę gryčią, kur laukė pasamdyta daraktorė. Vaikai tapo XIX a. slaptosios mokyklos mokytiniais: skaitė iš senovinės knygos, rašė žąsies plunksnomis ant medinių lentelių, patys pasisiuvo sąsiuvinius ir juose rašė metalinėmis plunksnomis. Mokslus nutraukė į gryčią įsiveržęs žandaras, tuomet vaikai puolė dirbti įvairiausių ūkio darbų... O paskui spruko laukan. Žandaras vaikams paliko labai didelį įspūdį.

Išvyka tuo nesibaigė. Dar mokiniai aplankė Pasvalio sporto mokyklos baseiną, kuriame smagiai pliuškenosi porą valandų. Sočiai papietavę, gerai nusiteikę ir pilni įspūdžių mokiniai grįžo į mokyklą.

Image Image Image Image Image Image Image Image

 
Kuo kartais laistomas LAISVĖS medis?

Visuotine pilietine iniciatyva „ Atmintis gyva, nes liudija“ mūsų mokyklos bendruomenė paminėjo Laisvės gynėjų dieną. 9-10 klasių mokiniai paruošė stendą „ Aš žinau, kodėl esame laisvi“. Ant palangių uždegę žvakutes, tylos minute pagerbė žmones, kurie 1991 m. sausio 13-ąją paaukojo gyvybes už Lietuvos laisvę, ir žiūrėjo istorijos mokytojo S. Senulio sukurtą filmą.

Image Image Image Image Image

 
Kėdainių žydų palikimas

Sausio 2 d. mūsų mokyklos darbuotojai lankėsi Kėdainiuose. Kokią gi žinią šiuolaikiniam lietuviui perteikia teiginys „esu kėdainiškis“? Gal tai ,,esu iš miesto, kuriame gaminami ledai „Dadu“? Gal – Agurkų šventė? Kėdainiai, visų pirma, yra puikus kunigaikščių Radvilų sukurtas tautų sambūvio pavyzdys. Jie, siekdami pakelti miesto ūkinį gyvenimą, pakvietė čia atvykti vokiečius, škotus, leido apsigyventi žydams, įkurdino rusėnus. „Tuo metu žydai sudarė miesto amatininkų daugumą, nemažai jų buvo susibūrę į siuvėjų, išsiuvinėtojų ir kepurininkų cechus. Ypač garsėjo žydai audėjai, savo rankose amatą išlaikę net iki XIX amžiaus.“ (Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūrio centro medžiaga). Taigi Išrinktoji tauta kartu su lietuviais Radvilomis tapo Kėdainių miesto ir Lietuvos valstybės gerbūvio kūrėjais. Žydų Kėdainiuose istorija tęsėsi iki 1941 metų rugpjūčio 28 dienos, kai naciai su vietiniais koloborantais šalia Smilgos upelio sušaudė 2076 Kėdainių, Šėtos ir Žeimių žydus, išgrobstė jų turtą, o Didžioji sinagoga buvo paversta arklidėmis. Tądien, klausydami gidės, ragaudami žydiškus valgius, vaikščiodami po Kėdainius, galėjome tik pasidžiaugti atstatytomis sinagogomis bei gražiai tvarkomu miestu.

 
Pagauk krintančią snaigę

Mažieji menininkai Agota Jankauskaitė, Karina Kuprijaškinaitė ir Lukas Jankauskas dalyvavo Respublikinėje kūrybinių darbų parodoje „Pagauk krintančią snaigę“. Ugdytiniai apdovanoti Padėkos raštais. Parodai padėjo pasiruošti logopedė Gitana Ryšienė.

Džiaugiamės ir sveikiname.

Image Image

 
Mes visi labai skirtingi

Priešmokyklinės grupės vaikai Agota, Karina ir Lukas dalyvavo Respublikinėje kūrybinių darbų parodoje ,,Mes visi labai skirtingi“. Ugdytiniams padėjo pasiruošti logopedė Gitana Ryšienė.

Sveikiname būsimuosius pirmokus ir linkime didelės kūrybinės sėkmės.

Image Image

 
Futbolo varžybos

Sausio 7d. Grinkiškio Jono Poderio gimnazijoje vyko rajono kaimo vietovių futbolo 5x5 varžybos, kuriose dalyvavo ir Pakalniškių pagrindinė mokykla. Mūsų komanda varžėsi su Sidabravo gimnazijos,  varžybų šeimininkais Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos, bei Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijų komandomis. Sidabravo gimnazijos ir Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos komandos buvo stipresnės, o prieš šeimininkų komandą buvo iškovota pergalė. Pakalniškių pagrindinės mokyklos komanda užėmė trečiąją vieta.

Image Image Image Image Image Image

 
Stiklo magija

Ramygaloje ,,Savose erdvėse“ vykusioje edukacinėje pamokoje STIKLO MAGIJA mokiniai ir juos lydėjusios mokytojos kūrė paveikslus, žaisliukus eglių papuošimui, raktų pakabukus. Deja, kūrinius teko palikti, kad jie būtų išdegti stiklo degimo krosnyje. Per atostogas gavome siuntinį su dirbiniais. Išpakavome ir supratome, kad ne visada pirmas blynas būna prisvilęs. Pasigrožėkite, kokius nuostabius darbelius sukūrėme!

 
Karnavalas – diskoteka

Gruodžio 20 d. Pakalniškių pagrindinėje mokykloje vyko Kalėdinis karnavalas 5–10 klasių mokiniams. Renginys prasidėjo l.e.p. direktorės Ramunės Malatokienės sveikinimu susirinkusiems mokykloje. Toliau sekė užduotys mokytojams, kurias lydėjo juokas ir plojimai. Renginį paįvairino žaidimai, į kuriuos aktyvai rinkosi renginio dalyviai. Renginį organizavo anglų kalbos bei rusų kalbos mokytoja Rasa Bušeikienė ir technologijų mokytojas Arūnas Laurutis.

Image Image Image Image Image Image Image Image

 
Kalėdinio stebuklo belaukiant

Gruodžio 19 d. Pakalniškių pagrindinėje mokykloje vyko šventė "Kalėdinio stebuklo belaukiant" pradinių klasių mokiniams ir ikimokyklinio ugdymo grupės "Žiedeliai" vaikams. Į svečius atvyko Drakoniuko teatras su spektakliu "Kalėdinė Kaminkrėčio istorija". Kartu dalyvavo ir Kalėdų senelis su dovanomis. Darželinukai surengė koncertą tėveliams ir svečiams. Pradinukai ir jų tėveliai į šventę atėjo pasipuošę karnavaliniais kostiumais. Visi šoko, dainavo ir atliko įvairias užduotis. Teisingi atsakymai buvo paskatinti ne tik plojimais, bet ir saldžiais prizais.

Image Image Image Image Image Image

 
Stiklo magija

Stiklas - tauriausia materija Žemėje, gimusi iš vandens, oro, ugnies ir žemės, nuo seniausių laikų tarnaujanti žmonėms, užburianti juos savo spalvomis ir spindesiu. Pasinaudoję kultūros paso lėšomis, mūsų mokyklos mokiniai lankėsi Ramygaloje esančiame klube ,,Savos erdvės" ir susipažino su stiklo panaudojimu buityje, dailėje, architektūroje bei vaikų žaislų konstravime. Išgirdo pasakojimą apie stiklo apdirbimo būdus, meninio stiklo dirbinių formavimo metodus, stiklininkystės istoriją ir patys pasigamino po stiklo paveikslą ar papuošalą eglutei. Veikla suteikė daug teigiamų emocijų, o turinys papildė žinias, įgytas istorijos, gamtos, chemijos, fizikos, dailės, technologijų, etikos ir tikybos pamokose.

Image Image Image Image Image

 
Antikorupcijos diena mokykloje

Gruodžio 9 d. Pakalniškių pagrindinėje mokykloje vyko renginys skirtas paminėti pasaulinę antikorupcijos dieną. Renginį vedė vyresnysis istorijos mokytojas Sigitas Senulis ir technologijų mokytojas Arūnas Laurutis. Mokytojai pristatė korupcijos apraiškas bei visuomenės toleranciją šiam reiškiniui. Mokiniai taip pat išsakė ką galvoja apie korupciją ir jos formas. Renginio pabaigoje mokiniai turėjo išspręsti kryžiažodį. Pirmas jį išsprendė septintokas Rytis Jankauskas. Mokykloje vyko ir piešinių konkursas, kuriame mokiniai pavaizdavo korupciją.

Image Image Image Image Image Image Image

 
Mes laukiam Kalėdų, Kalėdų baltų

Kalėdos- viena gražiausių ir stebuklingiausių švenčių metuose, kurių laukia tiek suaugusieji, tiek vaikai: iš anksto mąsto, ką pirks dovanų, kaip puoš namus, kokius patiekalus gamins, kaip atrodys Kalėdų stalas, kur sutiks Kalėdas. Vienas iš būdų susikurti kalėdinę nuotaiką – patalpų, kuriose praleidžiama daug laiko, dekoravimas. Tad ir mūsų mokyklos mokytojai, tėveliai ir mokiniai pasistengė, kad kabinetai ir koridoriai būtų puošnūs ir originalūs. Toks bendruomeninio jausmo skatinimas labai sveikintinas, nes visi ne tik papuošė mokymo įstaigą, bet ir pasipuošė kalėdine nuotaika patys. Juk mokėti džiuginti ir džiaugtis taip pat labai svarbu.

Image Image Image Image Image Image Image

 
Giminės istorijos užrašytoja

8 klasės mokinė Aiva dalyvavo ugdymo įstaigų I-XII klasių mokiniams organizuotame respublikiniame projekte „GIMINĖS MEDIS-2019“, skirtame Vietovardžių metams. Projekto tikslas: skatinti jaunimą domėtis savo šeimos, bendruomenės, valstybės praeitimi, saugoti tautos tapatumą, didžiuotis savo šeima, gimtąja šalimi, lavinant meninius, kūrybinius gebėjimus. Mokinė už darbą ,,Kiekvienas vietovardis yra tarsi praeities kartų laiškas“ (F. Kavoliūtė) buvo apdovanota Kauno apskrities bajorų draugijos Padėka ir atminimo dovana. Aivą konsultavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja D. Gustienė.

 
Eglutės įžiebimas

Gruodžio 4-osios rytą mokyklos mokytojai, darbuotojai, mokiniai ir jų tėveliai susirinko į tradicinę Eglutės įžiebimo šventę. Ją vedė 3-4 kl. mokiniai, kurie buvo persikūniję į Mėnulio gyventojus. Po to visus su artėjančiomis šventėmis pasveikino kitų klasių mokiniai ir ikimokyklinio ugdymo grupės ,,Žiedeliai " auklėtiniai . 7-8 kl .mokiniai dainavo Kalėdinę dainą, mažieji žaidė žaidimus, dainavo ir deklamavo, šoko šokius.

"Mėnulio gyventojams", grįžus į žemę ir davus ženklą, buvo įžiebta stebuklingoji Kalėdinė eglutė, kuri vaikams artėjančių švenčių laikotarpiu, padovanos pačius gražiausius sapnus žemėje.

Šventės pabaigoje vaikus pasiekė Kalėdų senelio saldžios dovanos. Vaikai linksmi ir laimingi grįžo į klases.

Image Image Image Image Image Image

 
Nariuotakojai mokykloje

Gruodžio 4 dieną mokykloje vyko edukacinė programa "Nariuotakojai mokykloje". Edukologė ne tik įdomiai papasakojo apie įvairius vorus, roplius, tarakonus, žalčius, smauglius, bet ir įtraukė vaikus į savo pasakojimą, bei pateikė daug įdomių ir negirdėtų faktų.

Image Image Image Image Image Image

 
Išvyka į „Ch. Frenkelio odos dirbtuvės

Lapkričio 29 d. panaudoję kultūros paso paslaugas 5-9 klasių mokiniai su mokytojais Arūnu Lauručiu ir Irena Karinauskiene dalyvavo CH. Frenkelio muziejaus edukacinėje erdvėje „Odos dirbtuvėlės“. Mokiniai pamatė ir prisilietė prie išdirbtos natūralios odos. Mokiniai, kartu su mokytojais pasigamino vienetinį ir praktišką daiktą – apyrankę, dekoruoti ją įvairiais odos dekoravimo būdais. Edukacijos metu mokiniai susipažino su nauja sritimi – dailiaisiais odos darbais, sužinojo naujų sąvokų, terminų, išbandė naujus įrankius. Praktinė veikla mokiniams labai patiko. Po edukacinio užsiėmimo vykome į ledo areną prekybos centre „Akropolis“. Laikas ledo arenoje prabėgo smagiai ir labai greitai. Grįžę mokiniai dar ilgai dalinosi patirtais įspūdžiais.

Image Image Image Image Image Image Image Image

 
Tolerancijos diena 2019

Šiais metais Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos Švyturys. Švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto. Taip ir žodis tolerancija, savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą sugyventi taikiai, priimti kitokį žmogų, kitokius požiūrius.

Dėkojame mūsų mokyklos bendruomenei, kad dalyvavo iniciatyvoje, skirtoje paminėti Tarptautinę tolerancijos dieną ir kūrė švyturį.

 
Išvyka į Pakruojo dvarą

Š. m. lapkričio 14 d. 1-4klasių mokiniai, pasinaudoję kultūros paso paslauga, vko į Pakruojo dvarą. Vaikai apžiūrėjo aplinką ir buvo pakviesti į svečius pas dvaro vilnos velėją. Susėdę ratu aplink stalą, gavo vilnos ir adatas ir mokėsi velti emociukus. Vaikai fantazavo kurdami ir gavo nuostabius veltus žaisliukus. Edukacinis užsiėmimas visiems labai patiko. Kartu su mokiniais vyko mokytojos Vilma Kleinienė ir Angelė Kryževičienė.

Image Image Image Image Image Image

 
Mokslai slaptoje lietuviškoje mokykloje

Lapkričio 13 d. panaudoję kultūros paso paslaugas 7-10 klasių mokiniai su lietuvių kalbos ir literatūros mokytojomis D. Gustiene ir Z. Macevičiene dalyvavo Pasvalio kraštotyros muziejuje vykusioje edukacinėje pamokoje "Slaptoji lietuviška mokykla". Pamokos tikslas - teatralizuoto žaidimo forma perteikti, kaip vyko slaptosios mokyklos veikla, kokie pavojai ir bausmės tekdavo išdrįsusiems skleisti lietuvišką žodį.

Atvykusius pasitiko šeimininkė ir pakvietė į savo dūminę gryčią, kur laukė pasamdyta daraktorė. Vaikai tapo XIX a. slaptosios mokyklos mokytiniais: skaitė iš senovinės „Graždankos“, iš kalkakmenio pagamintu skysčiu rašė žąsies plunksnomis ant medinių lentelių, vadinamų „doskelėmis“, patys pasisiuvo sąsiuvinius –„tetradkas“ ir juose rašė metalinėmis plunksnomis, dažydami į „černylas“. Daraktorė neklausiusius drausmino ne tik griežtu žodžiu, bet ir liniuote, žadėjo klupdyti ant kampe pabertų seniai džiovintų žirnių. Tačiau mokslus nutraukė į gryčią įsiveržęs žandaras. Tuomet mokytiniai puolė dirbti įvairiausių ūkio darbų: sukti virvių, karpyti senų skudurų, megzti, vynioti siūlų... O paskui ištaikę tinkamą progą spruko laukan.

Dėkojame muziejaus darbuotojams už galimybę sugrįžti į praeitį ir susipažinti su Lietuvos švietimo istorija spaudos draudimo laikotarpiu.

Image Image Image Image Image Image Image Image

 
<< Pirmas < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Paskutinis >>

Penktadienis, 29 gegužės 2020
Lankytojai
AdvertisementAdvertisementAdvertisement