Naujienos
Kalėdinio stebuklo belaukiant

Gruodžio 19 d. Pakalniškių pagrindinėje mokykloje vyko šventė "Kalėdinio stebuklo belaukiant" pradinių klasių mokiniams ir ikimokyklinio ugdymo grupės "Žiedeliai" vaikams. Į svečius atvyko Drakoniuko teatras su spektakliu "Kalėdinė Kaminkrėčio istorija". Kartu dalyvavo ir Kalėdų senelis su dovanomis. Darželinukai surengė koncertą tėveliams ir svečiams. Pradinukai ir jų tėveliai į šventę atėjo pasipuošę karnavaliniais kostiumais. Visi šoko, dainavo ir atliko įvairias užduotis. Teisingi atsakymai buvo paskatinti ne tik plojimais, bet ir saldžiais prizais.

Image Image Image Image Image Image

 
Stiklo magija

Stiklas - tauriausia materija Žemėje, gimusi iš vandens, oro, ugnies ir žemės, nuo seniausių laikų tarnaujanti žmonėms, užburianti juos savo spalvomis ir spindesiu. Pasinaudoję kultūros paso lėšomis, mūsų mokyklos mokiniai lankėsi Ramygaloje esančiame klube ,,Savos erdvės" ir susipažino su stiklo panaudojimu buityje, dailėje, architektūroje bei vaikų žaislų konstravime. Išgirdo pasakojimą apie stiklo apdirbimo būdus, meninio stiklo dirbinių formavimo metodus, stiklininkystės istoriją ir patys pasigamino po stiklo paveikslą ar papuošalą eglutei. Veikla suteikė daug teigiamų emocijų, o turinys papildė žinias, įgytas istorijos, gamtos, chemijos, fizikos, dailės, technologijų, etikos ir tikybos pamokose.

Image Image Image Image Image

 
Antikorupcijos diena mokykloje

Gruodžio 9 d. Pakalniškių pagrindinėje mokykloje vyko renginys skirtas paminėti pasaulinę antikorupcijos dieną. Renginį vedė vyresnysis istorijos mokytojas Sigitas Senulis ir technologijų mokytojas Arūnas Laurutis. Mokytojai pristatė korupcijos apraiškas bei visuomenės toleranciją šiam reiškiniui. Mokiniai taip pat išsakė ką galvoja apie korupciją ir jos formas. Renginio pabaigoje mokiniai turėjo išspręsti kryžiažodį. Pirmas jį išsprendė septintokas Rytis Jankauskas. Mokykloje vyko ir piešinių konkursas, kuriame mokiniai pavaizdavo korupciją.

Image Image Image Image Image Image Image

 
Mes laukiam Kalėdų, Kalėdų baltų

Kalėdos- viena gražiausių ir stebuklingiausių švenčių metuose, kurių laukia tiek suaugusieji, tiek vaikai: iš anksto mąsto, ką pirks dovanų, kaip puoš namus, kokius patiekalus gamins, kaip atrodys Kalėdų stalas, kur sutiks Kalėdas. Vienas iš būdų susikurti kalėdinę nuotaiką – patalpų, kuriose praleidžiama daug laiko, dekoravimas. Tad ir mūsų mokyklos mokytojai, tėveliai ir mokiniai pasistengė, kad kabinetai ir koridoriai būtų puošnūs ir originalūs. Toks bendruomeninio jausmo skatinimas labai sveikintinas, nes visi ne tik papuošė mokymo įstaigą, bet ir pasipuošė kalėdine nuotaika patys. Juk mokėti džiuginti ir džiaugtis taip pat labai svarbu.

Image Image Image Image Image Image Image

 
Giminės istorijos užrašytoja

8 klasės mokinė Aiva dalyvavo ugdymo įstaigų I-XII klasių mokiniams organizuotame respublikiniame projekte „GIMINĖS MEDIS-2019“, skirtame Vietovardžių metams. Projekto tikslas: skatinti jaunimą domėtis savo šeimos, bendruomenės, valstybės praeitimi, saugoti tautos tapatumą, didžiuotis savo šeima, gimtąja šalimi, lavinant meninius, kūrybinius gebėjimus. Mokinė už darbą ,,Kiekvienas vietovardis yra tarsi praeities kartų laiškas“ (F. Kavoliūtė) buvo apdovanota Kauno apskrities bajorų draugijos Padėka ir atminimo dovana. Aivą konsultavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja D. Gustienė.

 
Eglutės įžiebimas

Gruodžio 4-osios rytą mokyklos mokytojai, darbuotojai, mokiniai ir jų tėveliai susirinko į tradicinę Eglutės įžiebimo šventę. Ją vedė 3-4 kl. mokiniai, kurie buvo persikūniję į Mėnulio gyventojus. Po to visus su artėjančiomis šventėmis pasveikino kitų klasių mokiniai ir ikimokyklinio ugdymo grupės ,,Žiedeliai " auklėtiniai . 7-8 kl .mokiniai dainavo Kalėdinę dainą, mažieji žaidė žaidimus, dainavo ir deklamavo, šoko šokius.

"Mėnulio gyventojams", grįžus į žemę ir davus ženklą, buvo įžiebta stebuklingoji Kalėdinė eglutė, kuri vaikams artėjančių švenčių laikotarpiu, padovanos pačius gražiausius sapnus žemėje.

Šventės pabaigoje vaikus pasiekė Kalėdų senelio saldžios dovanos. Vaikai linksmi ir laimingi grįžo į klases.

Image Image Image Image Image Image

 
Nariuotakojai mokykloje

Gruodžio 4 dieną mokykloje vyko edukacinė programa "Nariuotakojai mokykloje". Edukologė ne tik įdomiai papasakojo apie įvairius vorus, roplius, tarakonus, žalčius, smauglius, bet ir įtraukė vaikus į savo pasakojimą, bei pateikė daug įdomių ir negirdėtų faktų.

Image Image Image Image Image Image

 
Išvyka į „Ch. Frenkelio odos dirbtuvės

Lapkričio 29 d. panaudoję kultūros paso paslaugas 5-9 klasių mokiniai su mokytojais Arūnu Lauručiu ir Irena Karinauskiene dalyvavo CH. Frenkelio muziejaus edukacinėje erdvėje „Odos dirbtuvėlės“. Mokiniai pamatė ir prisilietė prie išdirbtos natūralios odos. Mokiniai, kartu su mokytojais pasigamino vienetinį ir praktišką daiktą – apyrankę, dekoruoti ją įvairiais odos dekoravimo būdais. Edukacijos metu mokiniai susipažino su nauja sritimi – dailiaisiais odos darbais, sužinojo naujų sąvokų, terminų, išbandė naujus įrankius. Praktinė veikla mokiniams labai patiko. Po edukacinio užsiėmimo vykome į ledo areną prekybos centre „Akropolis“. Laikas ledo arenoje prabėgo smagiai ir labai greitai. Grįžę mokiniai dar ilgai dalinosi patirtais įspūdžiais.

Image Image Image Image Image Image Image Image

 
Tolerancijos diena 2019

Šiais metais Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos Švyturys. Švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto. Taip ir žodis tolerancija, savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą sugyventi taikiai, priimti kitokį žmogų, kitokius požiūrius.

Dėkojame mūsų mokyklos bendruomenei, kad dalyvavo iniciatyvoje, skirtoje paminėti Tarptautinę tolerancijos dieną ir kūrė švyturį.

 
Išvyka į Pakruojo dvarą

Š. m. lapkričio 14 d. 1-4klasių mokiniai, pasinaudoję kultūros paso paslauga, vko į Pakruojo dvarą. Vaikai apžiūrėjo aplinką ir buvo pakviesti į svečius pas dvaro vilnos velėją. Susėdę ratu aplink stalą, gavo vilnos ir adatas ir mokėsi velti emociukus. Vaikai fantazavo kurdami ir gavo nuostabius veltus žaisliukus. Edukacinis užsiėmimas visiems labai patiko. Kartu su mokiniais vyko mokytojos Vilma Kleinienė ir Angelė Kryževičienė.

Image Image Image Image Image Image

 
Mokslai slaptoje lietuviškoje mokykloje

Lapkričio 13 d. panaudoję kultūros paso paslaugas 7-10 klasių mokiniai su lietuvių kalbos ir literatūros mokytojomis D. Gustiene ir Z. Macevičiene dalyvavo Pasvalio kraštotyros muziejuje vykusioje edukacinėje pamokoje "Slaptoji lietuviška mokykla". Pamokos tikslas - teatralizuoto žaidimo forma perteikti, kaip vyko slaptosios mokyklos veikla, kokie pavojai ir bausmės tekdavo išdrįsusiems skleisti lietuvišką žodį.

Atvykusius pasitiko šeimininkė ir pakvietė į savo dūminę gryčią, kur laukė pasamdyta daraktorė. Vaikai tapo XIX a. slaptosios mokyklos mokytiniais: skaitė iš senovinės „Graždankos“, iš kalkakmenio pagamintu skysčiu rašė žąsies plunksnomis ant medinių lentelių, vadinamų „doskelėmis“, patys pasisiuvo sąsiuvinius –„tetradkas“ ir juose rašė metalinėmis plunksnomis, dažydami į „černylas“. Daraktorė neklausiusius drausmino ne tik griežtu žodžiu, bet ir liniuote, žadėjo klupdyti ant kampe pabertų seniai džiovintų žirnių. Tačiau mokslus nutraukė į gryčią įsiveržęs žandaras. Tuomet mokytiniai puolė dirbti įvairiausių ūkio darbų: sukti virvių, karpyti senų skudurų, megzti, vynioti siūlų... O paskui ištaikę tinkamą progą spruko laukan.

Dėkojame muziejaus darbuotojams už galimybę sugrįžti į praeitį ir susipažinti su Lietuvos švietimo istorija spaudos draudimo laikotarpiu.

Image Image Image Image Image Image Image Image

 
Išvyka į RTMC Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyrių

Spalio 23 d. mūsų mokyklos dešimtų, devintų ir aštuntų klasių mokiniai, kartu su mokytoja Irena Karinauskiene, vyko į RTMC Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyrių. Šią dieną vyko Europos profesinių gebėjimų savaitės renginys „Atrask savo talentą 2019“. Šio renginio tikslas: didinti profesinio mokymo patrauklumą, atskleisti jaunimo talentą pasirenkant profesinio mokymo kelią Radviliškio rajone. Vyko užsiėmimai darbo vietose „Klausk eksperto“. Buvo pristatomos 4 specialybės: elektromontuotojo, žemės ūkio verslo darbuotojo, žirgininkystės verslo darbuotojo, automobilių mechaniko. Išvykos metu mokiniai įgijo naujų žinių, turėjo galimybę plačiau susipažinti su specialybėmis, kurias galima įgyti šiame skyriuje. Dalyvavimas išvykoje suteikė daug gražių ir neišdildomų įspūdžių.

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

 
Rankų lenkimo turnyras

Spalio 22 dieną Pakalniškių pagrindinėje mokykloje vyko pirmasis rankų lenkimo turnyras, kuriame teisėjavo patyręs rankų lenkikas Janūrijus Musvicas. Jis užtikrino sklandų bei profesionalų turnyro pravedimą.

Turnyrą pradėjo patys jauniausi dalyviai- 5-7 klasių mokiniai. Pirmąją vietą laimėjo septintokas Vitalijus Baktys, antras liko Raigardas Baltrušaitis, trečias buvo šeštokas Karolis Petrauskas. Vyriausiųjų kategorijoje geriausias buvo dešimtokas Domas Dulka, antrą vietą iškovojo septintokas Rytis Jankauskas, o trečiąją vietą užėmė dešimtokas Mantas Karpys. Varžėsi ir merginos. Pirmąją vietą laimėjo devintos klasės mokinė Laura Blaškytė, antroji liko dešimtokė Gabija Petrošiūtė, trečioji- Brigita Baktytė.

Varžybose netrūko sportinio ryžto, emocingo žiūrovų palaikymo. Ir dalyviai, ir žiūrovai liko patenkinti kūno kultūros mokytojo Karolio Balsio iniciatyva surengti tokį turnyrą.

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

 
Profesinio veiklinimo ekskursija

Saulėtą ir šiltą spalio 16 d. rytą 7, 9, 10 klasių mokinai išvyko į Šiaulius. Kelionės tikslas - aplankyti Šiaulių profesinio rengimo centrą ir susipažinti su specialybėmis. Vaikinai aplankė profesinio rengimo Mechanikos skyrių, apžiūrėjo patalpas, kuriose mokosi būsimieji automobilių mechanikai, automobilių elektros remontininkai, santechnikai ir suvirintojai. Vaikinai apžiūrėjo dirbtuves, kur moksleiviai praktiškai mokosi remontuoti automobilius, virinti dujomis, atlikti įvairius santechnikos darbus. Centro darbuotojai papasakojo apie priėmimo į mokyklą, mokymosi ir gyvenimo sąlygas.

Mergaitės lankėsi Buitinių paslaugų skyriuje. Susipažino su fotografo, floristo, vizualinės reklamos gamintojo, siuvėjo, higieninės kosmetikos kosmetiko, sporto klubo paslaugų darbuotojo specialybėmis. Mokytojos mielai pasakojo apie savo dėstomos specialybės išskirtinumą, sunkumus bei džiaugsmus. Mergaitės žavėjosi floristiniais darbais, puošiančiais mokyklos patalpas, domėjosi fotografijomis, spėliojo jų pavadinimus.

Grįždami namo mokiniai dalijosi įspūdžiais, rinko sau tinkamą specialybę.

Image Image Image Image Image Image Image Image

 
Mokytojų diena

Spalio 4 dieną Pakalniškių pagrindinėje mokykloje vyko Mokytojų dienos šventė. Kaip ir kiekvienais metais dešimtokai turėjo puikią progą, pajusti ką reiškia būti mokytoju. Mažieji abiturientai gali pelnytai didžiuotis, jog pavyko puikiai susitvarkyti su pedagogo užduotimis ir, svarbiausia, padaryti nuostabią šventę mokytojams.

Image Image Image Image Image Image

 
Sveikiname mokytoją

Spalio 3 d. Radviliškio miesto kultūros centre Tarptautinės mokytojų dienos minėjimo šventėje buvo apdovanota mūsų mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Dalė Gustienė. Jos dalykinę, metodinę veiklą bei kompetenciją liudija ir 40 metų pedagoginio darbo stažas, iš kurių daugiau nei 30 metų atiduoti mūsų mokyklos mokiniams, ir įgyta mokytojo metodininko kvalifikacinė kategorija, ir Šiaulių apskrities Padėkos raštas už ilgametį, kūrybingą ir nuoširdų darbą, ir Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos Padėkos raštas už etninės kultūros puoselėjimą ir meilės gimtinei ugdymą, ir Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos Padėkos raštas už ilgametį, kūrybingą ir nuoširdų darbą, ir nuoširdus bendradarbiavimas ugdant jauną žmogų, skleidžiant gerąją patirtį. Šį kartą mokytoja įvertinta už  rezultatyvią pedagoginę veiklą ir jai įteiktas Radviliškio rajono savivaldybės mero Antano Čepononio Padėkos raštą.

Sveikiname mokytoją ir džiaugiamės puikiu jos ilgamečio darbo įvertinimu.

Image Image Image

 
Rudens gėrybių paroda

1 - 4 klasių mokiniai kartu su tėveliais surengė "Rudens gėrybių parodą". Daržovės atgijo tarsi pasakų herojai.

Image Image Image Image

 
Europos paveldo diena

Saulėtą penktadienio rytą mes, 5 – 10 klasių mokiniai, rinkomės mokyklos kieme nešini ne mokyklinėmis, o turistinėmis kuprinėmis. Anglų kalbos mokytojo Arūno Lauručio iniciatyva visi buvome pasiruošę žygiui į Burbiškio dvarą. Lydimi mokytojų Arūno Lauručio ir Irenos Karinauskienės sėkmingai įveikėme 9 km atstumą, esantį nuo Pakalniškių iki Burbiškio dvaro, kuriame buvome maloniai priimti.

Dvare vyko pažintinė edukacija: pasivaikščiojimų po Burbiškio parką ir dvarą metu pokalbiai apie kultūros istoriją. Po ekskursijos visi susėdome ant žolės ir ragavome mokytojų Dalės Gustienės ir Irenos Durienės iš mokyklos valgyklos atvežtas vaišes.

Žygis pėsčiomis parodė, kad tokių renginių mes, mokiniai, labai laukiame, nes jų metu išbandome savo jėgas, mokomės bendrauti ir bendradarbiauti.

Įveikti tokį atstumą pradinukams būtų buvę per sunku. Tad 1 – 4 klasių mokiniai aplankė Kleboniškių muziejų. Čia susipažino su darbo įrankiais, skirtais lino apdirbimui. Dauguma pirmą kartą pamatė linų galvelių kapoklę, mintuvą, brauktuvą, linų šukas, pabandė minti linus, juos brukti, šukuoti.

Ačiū muziejaus darbuotojoms už įdomią edukacinę programą.

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

 
Rugsėjo 2-oji mokslo metų pradžios šventė

Šiais mokslo metais mokslo metų pradžios šventė mūsų mokykloje buvo minima rugsėjo 2-ąją, pirmadienį. Mokslo ir žinių diena prasidėjo šventiškai. Visi mokyklos mokiniai su mokytojais, mokinių tėvais ir svečiais susirinko mokyklos sporto salėje. Šventės pradžioje nuskambėjo „Tautiška giesmė“, vėliau žodį tarė Ramūnė Malatokienė mokytoja, vykdanti mokyklos direktorės funkcijas ir svečias iš Radviliškio rajono savivaldybės. Jie pasveikino visus susirinkusiuosius su Mokslo ir žinių diena. Visiems šventės dalyviams, mokinė Aiva dovanojo dainą „Rudens naktis sustojo“. Šventės pabaigoje skambėjo mokyklos himnas. Skambant linksmai muzikai, visi mokyklos mokiniai su auklėtojais nuskubėjo į klases.

Image Image Image Image Image Image Image

 
Stovykla ,,Mūsų vasara 2019‘‘

Vasarai įsibėgėjus, pasibaigus ugdymo procesui, birželio 25 - 28 dienomis Pakalniškių pagrindinėje mokykloje prasidėjo mokinių vasaros poilsio stovykla ,,Mūsų vasara 2019‘‘. Organizuodami poilsio stovyklą, skirtą 5-10 klasių moksleiviams, mokytojai siekė paįvairinti ugdytinių laisvalaikį neformaliomis, pilnomis įspūdžių veiklomis.

Pirmąją stovyklos dieną nuo ankstaus ryto mokykloje netilo šurmulys. Stovyklautojai su nekantrumu laukė ,,Mūsų vasaros‘‘ atidarymo. Pirmiausia susirinkusieji buvo supažindinti su veiklos programa, primintos saugaus elgesio taisyklės. Pasiskirstę į komandas vaikai kūrė stendinį pranešimą, piešė saulėtą vasaros dieną ir piešiniais atskleidė savo stovyklavimo svajones bei lūkesčius. Po pietų visi nukeliavo į Pakalniškių kaimo pušyną, kur vyko orientacinės sporto varžybos. Po varžybų organizuotas „Robinzonų vakarėlis“ – tai maisto gaminimas ant laužo. Besibaigiant dienai prasidėjo maudynės Daugyvenės upelyje.

Antroji stovyklos diena – „Karjeros planavimo galimybių, amatų diena“. Svečiuose dalyvavo Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro įvairių specialybių atstovai. Mokiniai, dalyvaudami edukaciniuose užsiėmimuose, turėjo progą išbandyti floristo, virėjo, staliaus ir kitas profesijas. Išlydėję svečius stovyklautojai surengė mokykloje savo gaminių parodėlę. Po pietų visų laukė netikėtumas – išvyka į Arimaičių ežerą.

Trečiąją – labiausiai apsiniaukusią savaitės dieną - kelionė į Palangą. Aplankytas Gintaro muziejus, grožėtasi panorama nuo Birutės parko kalno, šokinėjimas Baltijos jūros bangose, aplankyta Palangos bažnyčia, lipimas į bažnyčios bokštą. Kelionė atgal į namus buvo skirta įspūdžiams ir emocijoms pasidalinti, lauktuvėms apžiūrėti.

Ketvirtoji stovyklos diena skirta sveikai gyvensenai - „Sveika gyvensena – geros savijautos pagrindas“. Stovyklautojus subūrė Radviliškio r. visuomenės sveikatos atstovė V. Kaklauskienė. Jos paskaitos atidžiai klausėsi visi stovyklos dalyviai, nes vėliau reikėjo spręsti kryžiažodžius, atsakinėti į viktorinos klausimus, dėlioti dėliones ir pelnyti prizus. Nors popiet oras atvėso, bet dieną stovyklautojai baigė kaip tikri sveikuoliai – maudynėmis Arimaičių ežere. Grįžę iš maudynių visi sugužėjo į ,,Arbatos klubą“. Gerdami kvapnią žolelių arbatą su sausainiais žiūrėjo nuotraukas, kuriose pagautos pačios smagiausios stovyklos dalyvių akimirkos. Kiekvienas moksleivis pasidalijo savo prisiminimais ir patirtais įspūdžiais. Mokiniai dėkojo mokyklos mokytojams, kartu su jais praleidusiems šias nuostabias dienas. Didžiausia padėka skirta stovyklos vadovei ir iniciatorei mokytojai Irenai Karinauskienei.

Mokiniai puikiai praleido laiką kruopščiai jiems suplanuotoje stovyklos veikloje. Atsisveikindami palinkėjo vieni kitiems geros ir saugios likusios vasaros.

Image Image Image Image Image Image Image Image

 
<< Pirmas < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Paskutinis >>

Šeštadienis, 28 kovo 2020
Lankytojai
AdvertisementAdvertisementAdvertisement