GIMTOSIOS KALBOS DIENA RAUDONDVARYJE |
Lietuvių kalbos išlikimas, taisyklingas jos vartojimas mūsų kasdieniniame gyvenime, kitaip tariant - gimtosios kalbos ateitis, priklauso nuo visų mūsų visuomenės narių.
Šių metų vasario 26-ąją Šeduvos verslo ir technologijų mokymo skyriuje vyko renginys, skirtas Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Jame dalyvavo ir mūsų mokyklos mokiniai, atlydėti mokytojų V. Cirkelio ir D. Gustienės. Šventės organizatorės lietuvių k. ir lit. mokytojos G. Nausėdienės vadovaujami mokiniai, supažindinę, kokie Radviliškio r. baigią išnykti kaimai, iš šių kaimų pavadinimų pirmųjų raidžių sudėjo žodį LIETUVA. Visi pasižiūrėjome jų sukurtą filmą apie Radviliškio rajone esančius apleistus dvarus.
Mūsų mokyklos mokinės Evelina, Gabrielė bei lietuvių k. ir lit. mokytoja D. Gustienė pristatė pranešimą „Tai genelio margumas! Tai gimtosios kalbos turtingumas!“ O penktokai, muzikos mokytojas V. Cirkelis ir ,,Karčemėlės‘‘ kapelos muzikantas visus pakvietė į nuotaikingą MUGĘ. Aidėjo linksmos armonikų melodijos, joms į taktą pritarė barškučiai. Pririšę prie tvorų žirgus - lazdas, mokiniai bei lietuvių k. ir lit. mokytoja D. Gustienė, siūlydami prekes, derėdamiesi, pajuokaudami, erzindamiesi, sekdami pasakas, pamėgdžiodami gamtos garsus, išradingai atskleidė, kokia skambi, kokia vaizdinga mūsų gimtoji kalba. Kalba – tai miestas, į kurio statybas kiekvienas žmogus, gyvendamas žemėje, atneša savo akmenį. Jei jos nesaugosime, ją niekinsime, ji sunyks kaip tie apleisti dvarai – tokia buvo šio renginio pagrindinė mintis.
Apsilankėme ir mokymo centro žirgyne. Stebėjome treniruotę, glostėme ir vaišinome šieneliu žirgus ir, sukirtę su trenere rankomis, kad į žirgyną atkeliausime, kai bus lauke sausa ir šilta, puikiai nusiteikę vykome į namus.
Ačiū už svetingą priėmimą mokytojai G. Nausėdienei bei skyriaus vedėjai S. Gilienei.
|
Tėvynės istorija turi rūpėti visiems |
Šv. Valentino diena mokykloje |
Bendrystės šventė – „Lyg saulės blyksnis bendrumas širdį šildo“ |
2020-ieji metai paskelbti Mokyklų bendruomenių metais, o nuo vasario 15 d. iki kovo 15 d. skelbiamas Mokyklų ir vietos bendruomenių mėnuo.
Vasario 13-ąją dieną mūsų mokykloje vyko šventė „Lyg saulės blyksnis bendrumas širdį šildo“. Į šią šventę susirinko mokyklos bendruomenė, Pakalniškių kaimo bendruomenė, tėvai, buvę mokiniai, ūkininkai ir kiti svečiai. Skoningai mokytojų Z. Macevičienės ir D. Šipulskienės papuoštoje salėje aidėjo muzika, skambėjo dainos. Mūsų mokyklos mokinė Aiva pakerėjo visus savo nuostabiu balsu, taip pat puikiai pasirodė 7-8 klasių šokėjos. O kokia šventė be kviestinių svečių? Tad joje dalyvavo Pakalniškių kaimo bendruomenės moterų ansamblis „Vėjūnė“ (vad. S. Verdingovienė). Didelio pasisekimo sulaukė ką tik susikūręs duetas- tai mokyklos l.e.p. direktorė R. Malatokienė ir muzikos mokytojas V.Cirkelis. Antroji koncerto dalis buvo dar įspūdingesnė. Į šventę atvyko buvusi mūsų mokyklos mokinė- dainininkė Jolanta Brinkytė-Kriaučiūnienė ir šokių grupė. Scenoje jos kartu pristatomos kaip kūrybinė dainų ir šokių grupė ,,Kometos“. Jolanta atliko tik savo kūrybos dainas. Šventės pabaigoje- vakaruškos su Karčemų kaimo kapela „Karčemėlė“ (vad. K. Jakštas). Kas norėjo- tas dainavo kartu, kieno kojos nerimo- tas šoko, praalkę ir ištroškę vaišinosi prie suneštinio stalo. Gerų emocijų buvo pilnos širdys, akys ir lūpos.
Šventė buvo įspūdinga, į namus grįžome laimingi. Dėkojame organizatoriams- tai lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai D. Gustienei ir pradinių klasių mokytojai V. Kleinienei, Pakalniškių kaimo seniūnaičiui V. Kleinui.
|
Išvyka į Pasvalio kraštotyros muziejų |
Kuo kartais laistomas LAISVĖS medis? |
Sausio 2 d. mūsų mokyklos darbuotojai lankėsi Kėdainiuose. Kokią gi žinią šiuolaikiniam lietuviui perteikia teiginys „esu kėdainiškis“? Gal tai ,,esu iš miesto, kuriame gaminami ledai „Dadu“? Gal – Agurkų šventė? Kėdainiai, visų pirma, yra puikus kunigaikščių Radvilų sukurtas tautų sambūvio pavyzdys. Jie, siekdami pakelti miesto ūkinį gyvenimą, pakvietė čia atvykti vokiečius, škotus, leido apsigyventi žydams, įkurdino rusėnus. „Tuo metu žydai sudarė miesto amatininkų daugumą, nemažai jų buvo susibūrę į siuvėjų, išsiuvinėtojų ir kepurininkų cechus. Ypač garsėjo žydai audėjai, savo rankose amatą išlaikę net iki XIX amžiaus.“ (Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūrio centro medžiaga). Taigi Išrinktoji tauta kartu su lietuviais Radvilomis tapo Kėdainių miesto ir Lietuvos valstybės gerbūvio kūrėjais. Žydų Kėdainiuose istorija tęsėsi iki 1941 metų rugpjūčio 28 dienos, kai naciai su vietiniais koloborantais šalia Smilgos upelio sušaudė 2076 Kėdainių, Šėtos ir Žeimių žydus, išgrobstė jų turtą, o Didžioji sinagoga buvo paversta arklidėmis. Tądien, klausydami gidės, ragaudami žydiškus valgius, vaikščiodami po Kėdainius, galėjome tik pasidžiaugti atstatytomis sinagogomis bei gražiai tvarkomu miestu. |
Mažieji menininkai Agota Jankauskaitė, Karina Kuprijaškinaitė ir Lukas Jankauskas dalyvavo Respublikinėje kūrybinių darbų parodoje „Pagauk krintančią snaigę“. Ugdytiniai apdovanoti Padėkos raštais. Parodai padėjo pasiruošti logopedė Gitana Ryšienė. Džiaugiamės ir sveikiname.
|
Priešmokyklinės grupės vaikai Agota, Karina ir Lukas dalyvavo Respublikinėje kūrybinių darbų parodoje ,,Mes visi labai skirtingi“. Ugdytiniams padėjo pasiruošti logopedė Gitana Ryšienė.
Sveikiname būsimuosius pirmokus ir linkime didelės kūrybinės sėkmės.
|
|
|
Ramygaloje ,,Savose erdvėse“ vykusioje edukacinėje pamokoje STIKLO MAGIJA mokiniai ir juos lydėjusios mokytojos kūrė paveikslus, žaisliukus eglių papuošimui, raktų pakabukus. Deja, kūrinius teko palikti, kad jie būtų išdegti stiklo degimo krosnyje. Per atostogas gavome siuntinį su dirbiniais. Išpakavome ir supratome, kad ne visada pirmas blynas būna prisvilęs. Pasigrožėkite, kokius nuostabius darbelius sukūrėme! |
|
|
Kalėdinio stebuklo belaukiant |
|
Stiklas - tauriausia materija Žemėje, gimusi iš vandens, oro, ugnies ir žemės, nuo seniausių laikų tarnaujanti žmonėms, užburianti juos savo spalvomis ir spindesiu. Pasinaudoję kultūros paso lėšomis, mūsų mokyklos mokiniai lankėsi Ramygaloje esančiame klube ,,Savos erdvės" ir susipažino su stiklo panaudojimu buityje, dailėje, architektūroje bei vaikų žaislų konstravime. Išgirdo pasakojimą apie stiklo apdirbimo būdus, meninio stiklo dirbinių formavimo metodus, stiklininkystės istoriją ir patys pasigamino po stiklo paveikslą ar papuošalą eglutei. Veikla suteikė daug teigiamų emocijų, o turinys papildė žinias, įgytas istorijos, gamtos, chemijos, fizikos, dailės, technologijų, etikos ir tikybos pamokose.
|
|
Antikorupcijos diena mokykloje |
|
Mes laukiam Kalėdų, Kalėdų baltų |
Kalėdos- viena gražiausių ir stebuklingiausių švenčių metuose, kurių laukia tiek suaugusieji, tiek vaikai: iš anksto mąsto, ką pirks dovanų, kaip puoš namus, kokius patiekalus gamins, kaip atrodys Kalėdų stalas, kur sutiks Kalėdas. Vienas iš būdų susikurti kalėdinę nuotaiką – patalpų, kuriose praleidžiama daug laiko, dekoravimas. Tad ir mūsų mokyklos mokytojai, tėveliai ir mokiniai pasistengė, kad kabinetai ir koridoriai būtų puošnūs ir originalūs. Toks bendruomeninio jausmo skatinimas labai sveikintinas, nes visi ne tik papuošė mokymo įstaigą, bet ir pasipuošė kalėdine nuotaika patys. Juk mokėti džiuginti ir džiaugtis taip pat labai svarbu.
|
|
Giminės istorijos užrašytoja |
8 klasės mokinė Aiva dalyvavo ugdymo įstaigų I-XII klasių mokiniams organizuotame respublikiniame projekte „GIMINĖS MEDIS-2019“, skirtame Vietovardžių metams. Projekto tikslas: skatinti jaunimą domėtis savo šeimos, bendruomenės, valstybės praeitimi, saugoti tautos tapatumą, didžiuotis savo šeima, gimtąja šalimi, lavinant meninius, kūrybinius gebėjimus. Mokinė už darbą ,,Kiekvienas vietovardis yra tarsi praeities kartų laiškas“ (F. Kavoliūtė) buvo apdovanota Kauno apskrities bajorų draugijos Padėka ir atminimo dovana. Aivą konsultavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja D. Gustienė.
|
|
Gruodžio 4-osios rytą mokyklos mokytojai, darbuotojai, mokiniai ir jų tėveliai susirinko į tradicinę Eglutės įžiebimo šventę. Ją vedė 3-4 kl. mokiniai, kurie buvo persikūniję į Mėnulio gyventojus. Po to visus su artėjančiomis šventėmis pasveikino kitų klasių mokiniai ir ikimokyklinio ugdymo grupės ,,Žiedeliai " auklėtiniai . 7-8 kl .mokiniai dainavo Kalėdinę dainą, mažieji žaidė žaidimus, dainavo ir deklamavo, šoko šokius.
"Mėnulio gyventojams", grįžus į žemę ir davus ženklą, buvo įžiebta stebuklingoji Kalėdinė eglutė, kuri vaikams artėjančių švenčių laikotarpiu, padovanos pačius gražiausius sapnus žemėje. Šventės pabaigoje vaikus pasiekė Kalėdų senelio saldžios dovanos. Vaikai linksmi ir laimingi grįžo į klases.
|
|
|
|
<< Pirmas < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Paskutinis >>
|