Naujienos
Kalbų Kengūros rezultatai

Tradiciniame kasmetiniame Kalbų Kengūros konkurse (lietuvių kalbos programa) laimėjimai tokie:

Lukas Sakalauskas – Sidabrinis diplomas,
Raigardas Baltrušaitis – Auksinis diplomas,
Evelina Petrošiūtė – Padėkos raštas.

Sveikiname ir džiaugiamės kartu.

 
Dviračiais atvežta draugystės pasaka

Vieną iš karščiausių savaitės dienų į mokyklą užsuko kaimynai – Alksniupių pagrindinės mokyklos šeštokai su auklėtoja Violeta. Atvažiavo jie dviračiais, aplankę Burbiškio dvarą, Kleboniškių kaimo buities muziejų, Raginėnų piliakalnį. Jaunieji dviratininkai, susipažinę su mūsų mokyklos šeštokais, apžiūrėjo akvariumą ir žuvis, patyrinėjo sėdmaišių minkštumą, kai kas išmėgino rankų stiprumą prie rankų lenkimo stalo.

Svarbiausias pažinties tikslas buvo suvaidinti pasaką ,,Stebuklingą pirštinė“ ikimokyklinio ugdymo grupės vaikams. Naujiems draugams - aktoriams talkino mūsų aktoriai: Greta, Monika, Židrūnė, Enrika, mokytoja Zita.

Tegyvuoja pasakos, tegyvuoja draugystė!

Image Image Image Image Image Image

 
Edukacinė išvyka

Baigdami mokslo metus priešmokyklinukai ir pradinukai aplankė Naujamiestį, Krekenavos regioninį parką ir Pašilių stumbryną.

Jau trylika metų visai šalia Naujamiesčio išauga vis naujas ir kitoks šiaudinių skulptūrų parkas. Šiais metais pirmą kartą išbandyta piešimo technika ant šiaudų. Čia mokiniai ir pradėjo ekskursiją. Šiaudinių skulptūrų grožiui abejingų neliko.

Ekskursiją tęsėme Krekenavos regioninio parko lankytojų centre. Centre veikia nuolatinė ekspozicija, kurios tema – „Nevėžio upės senvagių įvairovė“. Ekspozicinė juosta lankstosi per visą patalpos erdvę, atkartodama Nevėžio upės vingius. Centro erdvėse vaizdžiai ir patraukliai supažindinama su parko augalija bei gyvūnija. Ekspozicijoje panaudoti būdingi gamtos garsai, kvapai. Visoje patalpoje ant grindų ir lubų priklijuoti gyvūnų pėdsakai.

Nuo apžvalgos bokšte 25 m aukštyje įrengtos aikštelės mokiniai grožėjosi Krekenavos miestelių, jo apylinkių, Nevėžio slėnio su senvagėmis panorama.

Tuo ekskursija dar nesibaigė. Mūsų laukė Pašilių stumbrynas su savo gyventojais. Mokiniams tai buvo unikali galimybė gėrėtis stumbrais iš arti, stebėti, kaip jie maitinasi, braižo savo didžiules nugaras į medžių kamienus, ilsisi saulės atokaitoje.

Vaikai grįžo pavargę, bet laimingi.

Image Image Image Image Image Image Image

 
Mokomės kitur

6-7 klasių mokiniai, tvyrant neįprastiems karščiams, mokymąsi klasėje pakeitė į mokymąsi kitoje aplinkoje. Mokiniai vyko į Radviliškio baseiną, kuriame su mokytoju Arūnu išbandė savo plaukimo galimybes. Užsukę į smuklę ,,Žarija‘‘ atidžiai studijavo valgiaraštyje siūlomus patiekalus, jų sudėtį, kainas, domėjosi gaminimo trukme, apsiskaičiavo sąskaitas ir paliekamų arbatpinigių sumą, skanavo kokteilius, ledus bei kitus užsisakytus patiekalus. O paskui visi nuvažiavo prie Arimaičio ežero. Čia, paplūdimyje, kas deginosi, kas maudėsi, kas braidžiojo gaiviame vandenyje. Veiklos ir geros nuotaikos nei vienam netrūko.

Image Image Image Image Image Image Image

 
Paskutinio skambučio šventė

Šių metų birželio 7 dieną mūsų mokykloje vyko 10-tos klasės paskutinio skambučio šventė.

Šventę organizavo 9-tos klasės mokiniai ir jų auklėtojas Andrius Kalaušis. Renginio metu girdėjome daug gražių palinkėjimų, šiltą žodį tarė mokytoja, vykdanti direktorės funkcijas Ramunė Malatokienė, pirmoji dešimtokų mokytoja Vilma Kleinienė.

Šventės metu skambėjo mokinių atliekamos dainos, šokiai. Paskutinis dešimtokų žodis buvo trumpas, bet ryškus – perduotas mokyklos raktas, perskaitytas testamentas, gėlėmis ir dovana atsisveikinta su mokykla ir mokytojais.

Image Image Image Image Image Image

 
Mokyklos sporto šventė

Birželio 3 dieną mokiniai linksmai, sportiškai nusiteikę rinkosi į prie mokyklos esantį stadioną. Sporto šventėje dalyvavo visi mokyklos mokiniai. Gausus moksleivių būrys šventės pradžioje atliko mankštą. Po to mokiniai varžėsi įvairiose sportinėse rungtyse: estafečių, futbolo, tinklinio, bei kvadrato. Sporto šventės uždarymo rungtis buvo virvės traukimas, kuri suteikė gerų emocijų bei akimirkų. Pasibaigus visoms rungtims, komandos gavo simbolinius prizus.

Ši diena suteikė daug teigiamų emocijų visiems dalyviams. Dėkojame visiems dalyvavusiems šventėje.

Image Image Image Image Image Image

 
Edukacinė išvyka ,,Pažinkime Lietuvą“

4 ir 8 klasių mokiniai trečiadienį paskyrė kultūrinei pažintinei veiklai. Pirmai pamokai prasidėjus visi išvyko į edukacinę ekskursiją „Pažinkime Lietuvą“. Mokiniai keliavo į Šiaulius - saulės ir muziejų miestą.

Tokia veikla skatina naujas pažinimo formas ir metodus. Taip pat padeda, ragina pažinti ne tik savo gyvenamąją vietovę, bet ir regioną.

Image Image Image Image

 
Pamoka lauke

Priešmokyklinės ir ikimokyklinės grupės vaikai kartu su auklėtoja Laima Didaronkiene ir logopede Gitana Ryšienė prisijungė prie Pasaulinės akcijos Pamoka lauke. Ugdytiniai atliko mankštą, prisiminė išmoktus eilėraščius apie pavasarį, gyvūnus, žaidė žaidimus, džiaugėsi nuostabia gamta ir saulėta diena. Mažieji šnekučiai buvo laimingi gavę Kelialapį į vasarą.

Image Image Image Image Image Image Image

 
Pilietiškumo diena

Gegužės 17 d. mokykloje vyko Pilietiškumo diena, skirta Pasaulio lietuvių metams. Buvo organizuotos įvairios veiklos. Istorijos mokytojas Sigitas Senulis mokiniams demonstravo filmą „Lietuviai pasaulyje“. Po filmo peržiūros buvo aptarti lietuvių emigracijos etapai ir priežastys. Mokiniai spėliojo valstybes, kurios buvo parodytos, noriai dalyvavo diskusijoje, drąsiai sakė savo nuomonę. Po to visi kartu aplankėme Kleboniškių kaimo muziejų. Ekskursijos gidas buvo istorijos mokytojas Sigitas Senulis papasakojo šio kaimo istoriją.

Pilietiškumo dieną mūsų mokyklos bendruomenė praplėtė istorinį žinojimą, domėjimąsi lietuviška kultūra, paveldu.

Image Image Image Image Image Image

 
Lankstinukų kūrimo konkursas“ Paminėk Pasaulinę sveikatos dieną“

„Stebuklinga duonelė“ Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras vykdydamas iš ES struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto NR. 08.4.2-ESFA-R-630-61-0007 „Sveikos gyvensenos skatinimas Radviliškio rajone“ programos „Vaikų sveikatos raštingumo gerinimo, skatinant vaikų sveikos gyvensenos nuostatų ugdymą“ priemonę organizavo lankstinukų kūrimo konkursą „Paminėk Pasaulinę sveikatos dieną“.

Konkurso metu, Radviliškio rajono ugdytiniai kūrė lankstinukus burnos higienos, sveikos mitybos ir maisto švaistymo prevencijos temomis. Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras džiaugiasi, kad šis konkursas sulaukė nemažo dalyvių dėmesio. Konkurse dalyvavo daugiau nei 300 dalyvių.

Ikimokyklinio ir 1-4 klasių grupėje nugalėjo, Radviliškio rajono Pakalniškių pagrindinės mokyklos 4 klasės mokinys Emilis Mikutavičius. Padėkos raštą už originalumą gavo Pakalniškių pagrindinės mokyklos 8 klasės mokinė Laura Blaškytė.

Nugalėtojo lankstinukas bus gaminamas spaustuvėje ir platinamas mokymo, gydymo įstaigose, viešojo administravimo institucijose.

 
Saugaus eismo ABC

„Stebuklinga duonelė“ Darželinukai džiaugiuosi už Agotą, Klaudiją ir Gustą! III vietos diplomai ir padėka už dalyvavimą piešinių konkurse "Saugaus eismo ABC".

 
 
Respublikinis konkursas ,,Mylimai mamytei“

„Stebuklinga duonelė“ Ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės vaikai Agota Jankauskaitė, Klaudija Jankauskaitė, Matėjus Mikalauskas, Pijus Jurkauskas ir Gustas Čirvinskas dalyvavo respublikiniame vaikų piešinių ir kūrybinių darbų konkurse – ,,Mylimai mamytei“. Šie mažieji menininkai apdovanoti padėkos raštais. Jiems padėjo pasiruošti logopedė Gitana Ryšienė. Džiaugiamės ir linkime tolimesnės kūrybinės sėkmės!

 
Jungtinių Tautų Saugaus eismo savaitės minėjimo renginiai mokykloje

Gegužės 6 d. prasidėjo Jungtinių Tautų Generalinės asamblėjos organizuojama penktoji Saugaus eismo keliuose savaitė. Mūsų mokykla atsiliepė į kvietimą prisijungti prie šios savaitės minėjimo ir vykdė įvairias veiklas.

1- 4 klasių mokiniai lankėsi Šiaulių apskrities vyriausiajame policijos komisariate įrengtoje „Saugaus eismo klasėje“. Pareigūnė Kristina vaikams papasakojo apie atsakingą elgesį kelyje, pamokė, kaip saugiai pereiti reguliuojamą ir nereguliuojamą pėsčiųjų perėją, priminė šviesą atspindinčios liemenės, atšvaito dėvėjimo taisykles, leido išbandyti antrankius. Pareigūnė noriai atsakinėjo į vaikų užduodamus klausimus. Puikios nuotaikos, įtvirtinę žinias apie saugų eismą ir apdovanoti  atšvaitais ir liemenėmis mokiniai grįžo į mokyklą, kurioje su ikimokyklinės grupės „Žiedeliai“ surengė kūrybinių darbelių parodėlę „Būk saugus kelyje“.

5-7 klasių mokiniai susitiko su Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio policijos komisariato bendruomenės pareigūne Ilona Sernoviene. Mokiniai, klausydami pareigūnės pasakojimo, atsakydami į pateiktus klausimus pakartojo saugaus eismo taisykles ir pritarė, kad kiekvienas eismo dalyvis yra atsakingas pats už save ir niekas kitas neapsaugos nuo nelaimių kelyje. Visi klausytojai pažadėjo būti drausmingi ir kultūringi eismo dalyviai.

8-10 klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Saugaus eismo abėcėlė", kurios metu varžėsi dėl geriausiai eismo taisykles išmanančiojo vardo. Visi mokiniai pasirodė gerai, bet geriausiai sekėsi 9 klasės mokiniams Gabijai Petrošiūtei, Domui Dulkai, Orintai Adomaitytei bei 10 klasės mokiniui Arminui Jankauskui.

Tikimės, kad įgytos ir pakartotos saugaus eismo žinios skatins vaikus elgtis keliuose ar gatvėse atsakingai ir tai padės išvengti nelaimingų atsitikimų.

Image Image Image Image Image Image Image Image

 
Akcija „Lietuva skaito“

Gegužės 7 d. 11 val. prie Lietuvoje vykstančios skaitymo skatinimo akcijos „Lietuva skaito” prisijungė ir Pakalniškių pagrindinės mokyklos moksleiviai, mokytojai ir kiti darbuotojai. Kadangi šie metai paskelbti J. Tumo-Vaižganto metais, akcijos metu ir buvo skaitomos ištraukos iš įvairių šio autoriaus kūrinių. Akciją pravedė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Zita Macevičienė. Pakalniškių biblioteka nuoširdžiai dėkoja už bendradarbiavimą Pakalniškių pagrindinės mokyklos mokytojai vykdančiai mokyklos direktorės funkcijas Ramunei Malatokienei, mokytojai Zitai Macevičienei, mokyklos mokytojams ir visiems mokiniams už atsakingą sudalyvavimą akcijoje.

Image Image Image Image Image

 
Plauk rankas – būk sveikas

Gegužės 09 d. Pakalniškių pagrindinėje mokykloje vyko akcija: „Plauk rankas – būk sveikas“ pasaulinei rankų higienos dienai paminėti. Šio renginio tikslas: rankas plauti ne tik tam, kad jos būtų švarios, bet ir tam, kad apsaugotume save ir aplinkinius nuo užkrečiamų ligų. Mažieji mokyklos ikimokyklinukai apsirengę sanitarais kartu su auklėtoja ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistę ėjo per klases ir tikrino ar mokinių švarios rankos. Mažieji pastebėjo, kad dauguma mokinių švarios rankos, bet buvo ir nešvarių. Po to kiekvienam buvo įteikti Radviliškio r. Visuomenės sveikatos biuro paruošti bukletėliai „5 pirštukai, 5 žingsniukai rankų plovimui“ ir po muiliuką.

Image Image Image Image Image Image Image

 
Respublikinis konkursas „Svajonių profesija“

„Stebuklinga duonelė“ Aštuntokė Laura Blaškytė dalyvavo tradiciniame respublikiniame konkurse ,,Svajonių profesija". Šį konkursą kasmet organizuoja Šiaulių profesinio rengimo centras. Laura pagamino iš faneros technologijos darbą, kuris pelnė jai Padėkos raštą.

 
Stebuklinga duonelė

„Stebuklinga duonelė“ Respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų konkurse- parodoje ,,Stebuklinga duonelė" Agota Jankauskaitė užėmė I-ąją vietą. Vadovė logopedė Gitana Ryšienė. Sveikiname Agotą.

 
Draugiškos varžybos

Balandžio 15 d. mūsų mokykloje lankėsi Alksniupių pagrindinės mokyklos mokiniai. 5-6 klasių mokiniai išmėgino jėgas kvadrato varžybose. Mūsų mokyklos mokiniai šventė pergalę rezultatu 2-0. Vyresnieji 8-10 klasių mokiniai  žaidė tinklinį. Mūsų mokyklos mokiniai rezultatu 3-0 įveikė Alksniupių pagrindinės mokyklos komandą. Pasidžiaugta varžybų emocijomis sutarta, jog mokyklų komandos susitiks dar kartą.

Image Image Image Image Image Image

 
Pažinkime Lietuvą

1-10 klasių mokiniai vyko į kultūrinę, pažintinę, edukacinę ekskursiją „Pažinkime Lietuvą“. Šįkart keliavome į Naisius bei Kryžių kalną.

Autobusą Naisiuose pasitiko gidė – savanorė Irma, kuri su užsidegimu ir dideliu išmanymu aprodė Naisių žinomus objektus: Triušių salą (gaila, jog gyvūnėliai dar tvarte laukia šiltesnių dienų), Alkos kalną su akmenų kompozicija, kurios viduryje – energetinis centras, apsuptas galingųjų Baltų dievų – Perkūno ir kitų skulptūromis, iškasto vandens telkinio pašonėje besipuikuojančias Žalčių skulptūras, Baltų dievų ir deivių skulptūrų parką, Saulės aikštę, po atviru dangumi esantį Inkilų muziejų, Baltų areną, žirgyną, kur yra veisiami, prižiūrimi ir treniruojami žemaitukų veislės žirgai. Papietavę dalis mokinių žaidė dažasvydį, o pradinukai, susipažinę su odos apdirbimo įrankiais, odų rūšimis, pasigamino nesudėtingas apyrankes, raktų pakabučius, skirtukus. Paskui vykome į Kryžių kalną. Nuostabą kėlė ant piliakalnio esantys tūkstančiai kryžių, atvežtų ne tik iš įvairių Lietuvos vietų, bet ir iš užsienio, bei popiežiaus Jono Paulius II koplytėlė. Aplankėme šalia esantį Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos šv. Kazimiero provincijos Kryžių kalno vienuolyną.

Šios ekskursijos metu mes ne tik daug sužinojome, bet ir įsitikinome, kad vos už 50 km nuo namų yra unikalių lankytinų vietų.

Image Image Image Image Image Image

 
Susitikimas su Klaipėdos miesto savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos nariu A. Šiukšta

Balandžio 3 d. Pakalniškių pagrindinėje mokykloje lankėsi Klaipėdos miesto savivaldybės narkotikų kontrolės komisijos narys, Klaipėdos miesto savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos narys Artūras Šiukšta. Susitikimas vyko 6-10 klasių mokiniams.

Lektorius pasakojo, kaip alkoholio, cigarečių pramonės atstovai bando lengvais būdais, įtakinga reklama privilioti paauglius tapti jų vartotojais, buvo atskleidžiama kokią žalą turi žalingi įpročiai žmogaus organizmui, kaip tai pakeičia žmonių santykius, visuomenę, valstybę, kad alkoholis naikina nervines ląsteles, prastina atmintį, suvokimą, o nikotinas labiausiai užteršia plaučius ir kraujagysles.

Labai svarbu laiku pastebėti problemą ir sustoti, o geriausia – nepradėti vartoti svaigalų. Medis kertamas nuo šaknų, taip ir gresiančią priklausomybę reikia pastebėti laiku ir rauti ją su šaknimis.

Tikimės, kad vaizdi ir įdomiai pateikta informacija buvo mokiniams naudinga.

Image Image Image Image

 
<< Pirmas < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Kitas > Paskutinis >>

Ketvirtadienis, 12 gruodžio 2019
Lankytojai
AdvertisementAdvertisementAdvertisement