Naujienos
Akcija "Kas kuprinėje gyvena?"
          Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė V. Kaklauskienė organizavo kuprinių svėrimo akciją "Kas kuprinėje gyvena?". Šios akcijos tikslas – įvertinti mokinių nešiojamų kuprinių svorį, siekiant išvengti vaikų laikysenos sutrikimų dėl per didelio kuprinių svorio.
          Šiais metais akcijoje dalyvavo trisdešimt trys  2-5 klasių mokiniai. Mokiniai, kurių kuprinės svėrė daugiau nei 3 kg, kuprinėse buvo atsinešę visos savaitės vadovėlius. Mokyklinės kuprinės turi būti gaminamos su reguliuojamo ilgio diržais, kad užsivilkus paltą ar striukę juos būtų galima pailginti, o orams atšilus – sutrumpinti. Tada ji tvirtai priglunda prie nugaros ir neleidžia vaikui kūprintis. Kuprinės nugarėlė turi būti iš tvirtos, tačiau minkštos medžiagos, sutvirtinta plastikiniu karkasu, kuri neleistų nugarai krypti. Diržų plotis turi būti ne siauresnis kaip 3,5 cm. Tuščia kuprinė pradinių klasių mokiniams turi sverti ne daugiau kaip 700g. Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas, mokinio kuprinės svoris turi būti ne didesnis kaip 10 procentų mokinio kūno masės (pvz. jei mokinys sveria 35 kg, tai jo kuprinė turėtų sverti ne daugiau kaip 3,5 kg). Net pusę akcijoje dalyvavusių mokinių prie kuprinių neturėjo pritvirtintų atšvaitų.
 
VSPS V. Kaklauskienė
 
Active Image Active Image Active Image
 
 
Europos kalbų dienos minėjimas
          Rugsėjo 29 d. 10 klasės mokinė Onutė Rabikauskaitė  kartu su mokytoja R. Bušeikiene buvo pakviestos į Lizdeikos gimnaziją atsiimti apdovanojimo, už jaunųjų vertėjų (iš anglų kalbos) konkurse pelnytą 3 vietą bei dalyvauti Europos kalbų dienos minėjime.
          Mokykla pasitiko svečius gera nuotaika ir skambia įvairių šalių muzika. Šventėje dalyvavo didelis būrys užsienio studentų, besimokančių Lietuvoje. Čia svečiavosi studentai iš Vokietijos, Nigerijos, Portugalijos, Kroatijos, Baltarusijos, Kinijos ir kitų šalių. Jie pristatė savo šalį, papasakojo apie lankytinas vietas, tradicinį maistą, mokė, kaip ištarti mandagumo žodžius jų gimtąja kalba. Lizdeikos mokiniai džiugino dalyvius dainomis, kurias atliko anglų, rusų, italų ir lietuvių kalbomis ir šokiais.
          Šventės metu buvo apdovanoti jaunųjų vertėjų konkurso skirto Europos kalbų dienai nugalėtojai. Mūsų mokyklos mokinė Onutė Rabikauskaitė užėmė 3 vietą anglų kalbos vertėjų konkurse 9-10 kl. grupėje.
          Mokinai turėjo galimybę ne tik plačiau susipažinti su kitomis šalimis bet ir prie bendro stalo pabendrauti su studentais iš užsienio.
 
Active Image
Active Image
 
 
Kraštotyros diena, skirta Radviliškio krašto pažinimui
          Rugsėjo 28 d. rytą mokiniai rinkosi į mokyklą linksmai nusiteikę, nes jų laukė įvairios veiklos, skirtos Radviliškio kraštui pažinti. Susirinkę 2 kabinete mokiniai išklausė istorijos mokytojos G.Vasiliauskienės pranešimo apie tas Radviliškio rajono vietas, kurias lankys ekskursijos metu. Mokiniai atsakė į mokytojos pateiktus klausimus, gavo užduotis. 65 mokiniai su lydinčiais mokytojais iškeliavo numatytu maršrutu Pakalniškiai – Kudinų (Šiaulės) piliakalnis. Likę mokiniai gavo užduotis: surasti informaciją apie tuos objektus, kuriuos lankys mokiniai išvykę į ekskursiją, išanalizuoti surinktą medžiagą ir pateikti ją lankstinuko forma, nupiešti plakatus su pilies, kurią norėtų aplankyti, vaizdu.    
          Pirmasis keliauninkų sustojimas buvo Velžio piliakalnis. Apžiūrėję piliakalnį, mokiniai susikibo rankomis ir apjuosė jį, taip prisimindami, jog 2017 m. yra – piliakalnių metai. Ant medžio šakos užrišo juostelę, kuri parado, kad mokiniai susipažino su šio objekto istorija ir lankė jį.
          Antrasis objektas, kurį aplankėme – tai Nirtaičių kapinaitės. Jos yra unikalios. Pasakojama, kad Nirtaičių kapinių teritorijai XIX a. pabaigoje žemes karučiu suvežė ir supylė valstietis Juozas Gedminas – liaudies menininkas, visą gyvenimą paskyręs šiam darbui. Antkapinius paminklus jis dirbino nuo 1836 iki 1885 metų. Tik labai gaila, kad iš unikalių antkapių suradome vos vieną kitą, kapinaitės visiškai sunykę.  
          Toliau mūsų maršrute – Šiaulėnų bažnyčia. Mus pasitiko Kunigas Jonas Bagdonas. Papasakojo apie bažnyčią, joje esamus paveikslus, parodė vargonus. Kas norėjo, galėjo pakilti į bažnyčios bokštą, varpinę.  
          Dar keletas minučių ir autobusas sustojo stovėjimo aikštelėje. Iš tolo ant kalno matėsi naujasis apžvalgos bokštas. Jis pastatytas Kalnų kaime, Tytuvėnų regioninio parko teritorijoje, Gomertos kraštovaizdžio draustinyje ant aukščiausios apylinkės kalvos (9 m aukščio). Bokšto aukštis 21 m. Nuo bokšto atsiveria įspūdingi Šiaulėnų ir Šaukoto apylinkių vaizdai. Prie bokšto įrengtas pėsčiųjų takas veda link legendomis apipinto Šiaulės kalno, dar vadinamu Kudinų piliakalniu. O vietiniai gyventojai jį dar vadina Bažnyčios kalnu. Visai greta Varpinės (arba Varpnyčios) yra Kartuvių kalnai. Apie juos žmonės pasakoja įvairių padavimų. Sakoma, jog čia buvusį miestą užpustė smėlis, o po didžiosiomis kalvomis slypi bažnyčia ir varpinė. Įveikę 1,5 km. atstumą užlipome ant Kudinų piliakalnio. Apžiūrėję stovintį kryžių, perskaitę informaciją, susikibę rankomis taip pat apjuosėme ir Kudinų piliakalnį, o ant medžio šakos užrišome juostelę – ženklą, kad mūsų mokyklos mokiniai aplankė ir susipažino su piliakalnio istorija. Mokiniai D. Žerzdevas ir N. Zakarauskas su vietoje pasigamintomis Lietuvos vėliavomis apibėgo piliakalnį.  
          Sugrįžome į moderniškai įrengtą aikštelę, papietavome, pažaidėme ir šiek tiek pavargę, bet laimingi sugrįžome į mokyklą. Šios dienos veikla buvo turininga ir prasminga. Su nekantrumu lauksime sekančių išvykų.
 
Mokytoja A. Daukšienė
 
Active Image
Active Image
Active Image
Active Image Active Image Active Image
 
 
Mokslo metų pradžia
Active Image

Active Image

Active Image

Daugiau akimirkų čia

 

 
<< Pirmas < Ankstesnis 11 Kitas > Paskutinis >>

Penktadienis, 29 gegužės 2020
Lankytojai
AdvertisementAdvertisementAdvertisement