Naujienos
Išvyka į „Ch. Frenkelio odos dirbtuvės

Lapkričio 29 d. panaudoję kultūros paso paslaugas 5-9 klasių mokiniai su mokytojais Arūnu Lauručiu ir Irena Karinauskiene dalyvavo CH. Frenkelio muziejaus edukacinėje erdvėje „Odos dirbtuvėlės“. Mokiniai pamatė ir prisilietė prie išdirbtos natūralios odos. Mokiniai, kartu su mokytojais pasigamino vienetinį ir praktišką daiktą – apyrankę, dekoruoti ją įvairiais odos dekoravimo būdais. Edukacijos metu mokiniai susipažino su nauja sritimi – dailiaisiais odos darbais, sužinojo naujų sąvokų, terminų, išbandė naujus įrankius. Praktinė veikla mokiniams labai patiko. Po edukacinio užsiėmimo vykome į ledo areną prekybos centre „Akropolis“. Laikas ledo arenoje prabėgo smagiai ir labai greitai. Grįžę mokiniai dar ilgai dalinosi patirtais įspūdžiais.

Image Image Image Image Image Image Image Image

 
Tolerancijos diena 2019

Šiais metais Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos Švyturys. Švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto. Taip ir žodis tolerancija, savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą sugyventi taikiai, priimti kitokį žmogų, kitokius požiūrius.

Dėkojame mūsų mokyklos bendruomenei, kad dalyvavo iniciatyvoje, skirtoje paminėti Tarptautinę tolerancijos dieną ir kūrė švyturį.

 
Išvyka į Pakruojo dvarą

Š. m. lapkričio 14 d. 1-4klasių mokiniai, pasinaudoję kultūros paso paslauga, vko į Pakruojo dvarą. Vaikai apžiūrėjo aplinką ir buvo pakviesti į svečius pas dvaro vilnos velėją. Susėdę ratu aplink stalą, gavo vilnos ir adatas ir mokėsi velti emociukus. Vaikai fantazavo kurdami ir gavo nuostabius veltus žaisliukus. Edukacinis užsiėmimas visiems labai patiko. Kartu su mokiniais vyko mokytojos Vilma Kleinienė ir Angelė Kryževičienė.

Image Image Image Image Image Image

 
Mokslai slaptoje lietuviškoje mokykloje

Lapkričio 13 d. panaudoję kultūros paso paslaugas 7-10 klasių mokiniai su lietuvių kalbos ir literatūros mokytojomis D. Gustiene ir Z. Macevičiene dalyvavo Pasvalio kraštotyros muziejuje vykusioje edukacinėje pamokoje "Slaptoji lietuviška mokykla". Pamokos tikslas - teatralizuoto žaidimo forma perteikti, kaip vyko slaptosios mokyklos veikla, kokie pavojai ir bausmės tekdavo išdrįsusiems skleisti lietuvišką žodį.

Atvykusius pasitiko šeimininkė ir pakvietė į savo dūminę gryčią, kur laukė pasamdyta daraktorė. Vaikai tapo XIX a. slaptosios mokyklos mokytiniais: skaitė iš senovinės „Graždankos“, iš kalkakmenio pagamintu skysčiu rašė žąsies plunksnomis ant medinių lentelių, vadinamų „doskelėmis“, patys pasisiuvo sąsiuvinius –„tetradkas“ ir juose rašė metalinėmis plunksnomis, dažydami į „černylas“. Daraktorė neklausiusius drausmino ne tik griežtu žodžiu, bet ir liniuote, žadėjo klupdyti ant kampe pabertų seniai džiovintų žirnių. Tačiau mokslus nutraukė į gryčią įsiveržęs žandaras. Tuomet mokytiniai puolė dirbti įvairiausių ūkio darbų: sukti virvių, karpyti senų skudurų, megzti, vynioti siūlų... O paskui ištaikę tinkamą progą spruko laukan.

Dėkojame muziejaus darbuotojams už galimybę sugrįžti į praeitį ir susipažinti su Lietuvos švietimo istorija spaudos draudimo laikotarpiu.

Image Image Image Image Image Image Image Image

 
Išvyka į RTMC Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyrių

Spalio 23 d. mūsų mokyklos dešimtų, devintų ir aštuntų klasių mokiniai, kartu su mokytoja Irena Karinauskiene, vyko į RTMC Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyrių. Šią dieną vyko Europos profesinių gebėjimų savaitės renginys „Atrask savo talentą 2019“. Šio renginio tikslas: didinti profesinio mokymo patrauklumą, atskleisti jaunimo talentą pasirenkant profesinio mokymo kelią Radviliškio rajone. Vyko užsiėmimai darbo vietose „Klausk eksperto“. Buvo pristatomos 4 specialybės: elektromontuotojo, žemės ūkio verslo darbuotojo, žirgininkystės verslo darbuotojo, automobilių mechaniko. Išvykos metu mokiniai įgijo naujų žinių, turėjo galimybę plačiau susipažinti su specialybėmis, kurias galima įgyti šiame skyriuje. Dalyvavimas išvykoje suteikė daug gražių ir neišdildomų įspūdžių.

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

 
Rankų lenkimo turnyras

Spalio 22 dieną Pakalniškių pagrindinėje mokykloje vyko pirmasis rankų lenkimo turnyras, kuriame teisėjavo patyręs rankų lenkikas Janūrijus Musvicas. Jis užtikrino sklandų bei profesionalų turnyro pravedimą.

Turnyrą pradėjo patys jauniausi dalyviai- 5-7 klasių mokiniai. Pirmąją vietą laimėjo septintokas Vitalijus Baktys, antras liko Raigardas Baltrušaitis, trečias buvo šeštokas Karolis Petrauskas. Vyriausiųjų kategorijoje geriausias buvo dešimtokas Domas Dulka, antrą vietą iškovojo septintokas Rytis Jankauskas, o trečiąją vietą užėmė dešimtokas Mantas Karpys. Varžėsi ir merginos. Pirmąją vietą laimėjo devintos klasės mokinė Laura Blaškytė, antroji liko dešimtokė Gabija Petrošiūtė, trečioji- Brigita Baktytė.

Varžybose netrūko sportinio ryžto, emocingo žiūrovų palaikymo. Ir dalyviai, ir žiūrovai liko patenkinti kūno kultūros mokytojo Karolio Balsio iniciatyva surengti tokį turnyrą.

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

 
Profesinio veiklinimo ekskursija

Saulėtą ir šiltą spalio 16 d. rytą 7, 9, 10 klasių mokinai išvyko į Šiaulius. Kelionės tikslas - aplankyti Šiaulių profesinio rengimo centrą ir susipažinti su specialybėmis. Vaikinai aplankė profesinio rengimo Mechanikos skyrių, apžiūrėjo patalpas, kuriose mokosi būsimieji automobilių mechanikai, automobilių elektros remontininkai, santechnikai ir suvirintojai. Vaikinai apžiūrėjo dirbtuves, kur moksleiviai praktiškai mokosi remontuoti automobilius, virinti dujomis, atlikti įvairius santechnikos darbus. Centro darbuotojai papasakojo apie priėmimo į mokyklą, mokymosi ir gyvenimo sąlygas.

Mergaitės lankėsi Buitinių paslaugų skyriuje. Susipažino su fotografo, floristo, vizualinės reklamos gamintojo, siuvėjo, higieninės kosmetikos kosmetiko, sporto klubo paslaugų darbuotojo specialybėmis. Mokytojos mielai pasakojo apie savo dėstomos specialybės išskirtinumą, sunkumus bei džiaugsmus. Mergaitės žavėjosi floristiniais darbais, puošiančiais mokyklos patalpas, domėjosi fotografijomis, spėliojo jų pavadinimus.

Grįždami namo mokiniai dalijosi įspūdžiais, rinko sau tinkamą specialybę.

Image Image Image Image Image Image Image Image

 
Mokytojų diena

Spalio 4 dieną Pakalniškių pagrindinėje mokykloje vyko Mokytojų dienos šventė. Kaip ir kiekvienais metais dešimtokai turėjo puikią progą, pajusti ką reiškia būti mokytoju. Mažieji abiturientai gali pelnytai didžiuotis, jog pavyko puikiai susitvarkyti su pedagogo užduotimis ir, svarbiausia, padaryti nuostabią šventę mokytojams.

Image Image Image Image Image Image

 
Sveikiname mokytoją

Spalio 3 d. Radviliškio miesto kultūros centre Tarptautinės mokytojų dienos minėjimo šventėje buvo apdovanota mūsų mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Dalė Gustienė. Jos dalykinę, metodinę veiklą bei kompetenciją liudija ir 40 metų pedagoginio darbo stažas, iš kurių daugiau nei 30 metų atiduoti mūsų mokyklos mokiniams, ir įgyta mokytojo metodininko kvalifikacinė kategorija, ir Šiaulių apskrities Padėkos raštas už ilgametį, kūrybingą ir nuoširdų darbą, ir Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos Padėkos raštas už etninės kultūros puoselėjimą ir meilės gimtinei ugdymą, ir Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos Padėkos raštas už ilgametį, kūrybingą ir nuoširdų darbą, ir nuoširdus bendradarbiavimas ugdant jauną žmogų, skleidžiant gerąją patirtį. Šį kartą mokytoja įvertinta už  rezultatyvią pedagoginę veiklą ir jai įteiktas Radviliškio rajono savivaldybės mero Antano Čepononio Padėkos raštą.

Sveikiname mokytoją ir džiaugiamės puikiu jos ilgamečio darbo įvertinimu.

Image Image Image

 
Rudens gėrybių paroda

1 - 4 klasių mokiniai kartu su tėveliais surengė "Rudens gėrybių parodą". Daržovės atgijo tarsi pasakų herojai.

Image Image Image Image

 
Europos paveldo diena

Saulėtą penktadienio rytą mes, 5 – 10 klasių mokiniai, rinkomės mokyklos kieme nešini ne mokyklinėmis, o turistinėmis kuprinėmis. Anglų kalbos mokytojo Arūno Lauručio iniciatyva visi buvome pasiruošę žygiui į Burbiškio dvarą. Lydimi mokytojų Arūno Lauručio ir Irenos Karinauskienės sėkmingai įveikėme 9 km atstumą, esantį nuo Pakalniškių iki Burbiškio dvaro, kuriame buvome maloniai priimti.

Dvare vyko pažintinė edukacija: pasivaikščiojimų po Burbiškio parką ir dvarą metu pokalbiai apie kultūros istoriją. Po ekskursijos visi susėdome ant žolės ir ragavome mokytojų Dalės Gustienės ir Irenos Durienės iš mokyklos valgyklos atvežtas vaišes.

Žygis pėsčiomis parodė, kad tokių renginių mes, mokiniai, labai laukiame, nes jų metu išbandome savo jėgas, mokomės bendrauti ir bendradarbiauti.

Įveikti tokį atstumą pradinukams būtų buvę per sunku. Tad 1 – 4 klasių mokiniai aplankė Kleboniškių muziejų. Čia susipažino su darbo įrankiais, skirtais lino apdirbimui. Dauguma pirmą kartą pamatė linų galvelių kapoklę, mintuvą, brauktuvą, linų šukas, pabandė minti linus, juos brukti, šukuoti.

Ačiū muziejaus darbuotojoms už įdomią edukacinę programą.

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

 
Rugsėjo 2-oji mokslo metų pradžios šventė

Šiais mokslo metais mokslo metų pradžios šventė mūsų mokykloje buvo minima rugsėjo 2-ąją, pirmadienį. Mokslo ir žinių diena prasidėjo šventiškai. Visi mokyklos mokiniai su mokytojais, mokinių tėvais ir svečiais susirinko mokyklos sporto salėje. Šventės pradžioje nuskambėjo „Tautiška giesmė“, vėliau žodį tarė Ramūnė Malatokienė mokytoja, vykdanti mokyklos direktorės funkcijas ir svečias iš Radviliškio rajono savivaldybės. Jie pasveikino visus susirinkusiuosius su Mokslo ir žinių diena. Visiems šventės dalyviams, mokinė Aiva dovanojo dainą „Rudens naktis sustojo“. Šventės pabaigoje skambėjo mokyklos himnas. Skambant linksmai muzikai, visi mokyklos mokiniai su auklėtojais nuskubėjo į klases.

Image Image Image Image Image Image Image

 
Stovykla ,,Mūsų vasara 2019‘‘

Vasarai įsibėgėjus, pasibaigus ugdymo procesui, birželio 25 - 28 dienomis Pakalniškių pagrindinėje mokykloje prasidėjo mokinių vasaros poilsio stovykla ,,Mūsų vasara 2019‘‘. Organizuodami poilsio stovyklą, skirtą 5-10 klasių moksleiviams, mokytojai siekė paįvairinti ugdytinių laisvalaikį neformaliomis, pilnomis įspūdžių veiklomis.

Pirmąją stovyklos dieną nuo ankstaus ryto mokykloje netilo šurmulys. Stovyklautojai su nekantrumu laukė ,,Mūsų vasaros‘‘ atidarymo. Pirmiausia susirinkusieji buvo supažindinti su veiklos programa, primintos saugaus elgesio taisyklės. Pasiskirstę į komandas vaikai kūrė stendinį pranešimą, piešė saulėtą vasaros dieną ir piešiniais atskleidė savo stovyklavimo svajones bei lūkesčius. Po pietų visi nukeliavo į Pakalniškių kaimo pušyną, kur vyko orientacinės sporto varžybos. Po varžybų organizuotas „Robinzonų vakarėlis“ – tai maisto gaminimas ant laužo. Besibaigiant dienai prasidėjo maudynės Daugyvenės upelyje.

Antroji stovyklos diena – „Karjeros planavimo galimybių, amatų diena“. Svečiuose dalyvavo Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro įvairių specialybių atstovai. Mokiniai, dalyvaudami edukaciniuose užsiėmimuose, turėjo progą išbandyti floristo, virėjo, staliaus ir kitas profesijas. Išlydėję svečius stovyklautojai surengė mokykloje savo gaminių parodėlę. Po pietų visų laukė netikėtumas – išvyka į Arimaičių ežerą.

Trečiąją – labiausiai apsiniaukusią savaitės dieną - kelionė į Palangą. Aplankytas Gintaro muziejus, grožėtasi panorama nuo Birutės parko kalno, šokinėjimas Baltijos jūros bangose, aplankyta Palangos bažnyčia, lipimas į bažnyčios bokštą. Kelionė atgal į namus buvo skirta įspūdžiams ir emocijoms pasidalinti, lauktuvėms apžiūrėti.

Ketvirtoji stovyklos diena skirta sveikai gyvensenai - „Sveika gyvensena – geros savijautos pagrindas“. Stovyklautojus subūrė Radviliškio r. visuomenės sveikatos atstovė V. Kaklauskienė. Jos paskaitos atidžiai klausėsi visi stovyklos dalyviai, nes vėliau reikėjo spręsti kryžiažodžius, atsakinėti į viktorinos klausimus, dėlioti dėliones ir pelnyti prizus. Nors popiet oras atvėso, bet dieną stovyklautojai baigė kaip tikri sveikuoliai – maudynėmis Arimaičių ežere. Grįžę iš maudynių visi sugužėjo į ,,Arbatos klubą“. Gerdami kvapnią žolelių arbatą su sausainiais žiūrėjo nuotraukas, kuriose pagautos pačios smagiausios stovyklos dalyvių akimirkos. Kiekvienas moksleivis pasidalijo savo prisiminimais ir patirtais įspūdžiais. Mokiniai dėkojo mokyklos mokytojams, kartu su jais praleidusiems šias nuostabias dienas. Didžiausia padėka skirta stovyklos vadovei ir iniciatorei mokytojai Irenai Karinauskienei.

Mokiniai puikiai praleido laiką kruopščiai jiems suplanuotoje stovyklos veikloje. Atsisveikindami palinkėjo vieni kitiems geros ir saugios likusios vasaros.

Image Image Image Image Image Image Image Image

 
Svečiuose burnos higienistė

Birželio 18 d. Pakalniškių pagrindinėje mokykloje, ikimokyklinio amž. grupėje lankėsi burnos higienistė Laura Sviglinskienė. Higienistė vaikučiams mokė kaip taisyklingai valytis dantukus, papasakojo kas dantukams kenkia, kartu su vaikučiais piešė linksmą ir liūdną dantuką, ant nupieštų dantukų klijavo tinkančius lipdukus. Rodė kaip galima pasitikrinti ar teisingai ir gerai išsivalo dantukus.Vaikučiai smagiai leido laiką ir bendravo su higienistę.

Po paskaitos vaikus apdovanojo dovanėlėmis, kurias paruošė visuomenės sveikatos biuras, taip pat aktyviausiems dalyviams higienistė įteikė diplomus už drąsą ir pasiekimus prižiūrint savo dantukus.

Image Image Image Image Image Image

 
Piešinių konkursas „Aš – Juozas Tumas-Vaižgantas“

2019-ieji metai paskelbti kunigo, rašytojo, visuomenės veikėjo J.Tumo – Vaižganto metais, nes minime rašytojo 150-ąsias gimimo metines. Baigiantis pavasariui MAIRONIO lietuvių literatūros muziejus skelbė piešinių konkursą „Aš – Juozas Tumas-Vaižgantas“.

Geriausios mokyklos dailininkės Laura Blaškytė, Monika Milašiūtė ir Židrūnė Čepaitytė pelnė Padėkos raštus už rašytojo autoportretus.

 
Draugaukim

Birželio 14 d. mokykloje vyko renginys „Draugaukim“. Mokiniai turėjo galimybę aptarti patyčių formas, bei būdus kaip jas išvengti. Renginio dalyviai atliko testą internetu, kurio atsakymus komentavo įžymus Lietuvos žmonės. Užsiėmimo pabaigoje mokiniai žiūrėjo filmą „Stebuklas“, kurį paskui aptarė.

Image Image Image

 
Kalbų Kengūros rezultatai

Tradiciniame kasmetiniame Kalbų Kengūros konkurse (lietuvių kalbos programa) laimėjimai tokie:

Lukas Sakalauskas – Sidabrinis diplomas,
Raigardas Baltrušaitis – Auksinis diplomas,
Evelina Petrošiūtė – Padėkos raštas.

Sveikiname ir džiaugiamės kartu.

 
Dviračiais atvežta draugystės pasaka

Vieną iš karščiausių savaitės dienų į mokyklą užsuko kaimynai – Alksniupių pagrindinės mokyklos šeštokai su auklėtoja Violeta. Atvažiavo jie dviračiais, aplankę Burbiškio dvarą, Kleboniškių kaimo buities muziejų, Raginėnų piliakalnį. Jaunieji dviratininkai, susipažinę su mūsų mokyklos šeštokais, apžiūrėjo akvariumą ir žuvis, patyrinėjo sėdmaišių minkštumą, kai kas išmėgino rankų stiprumą prie rankų lenkimo stalo.

Svarbiausias pažinties tikslas buvo suvaidinti pasaką ,,Stebuklingą pirštinė“ ikimokyklinio ugdymo grupės vaikams. Naujiems draugams - aktoriams talkino mūsų aktoriai: Greta, Monika, Židrūnė, Enrika, mokytoja Zita.

Tegyvuoja pasakos, tegyvuoja draugystė!

Image Image Image Image Image Image

 
Edukacinė išvyka

Baigdami mokslo metus priešmokyklinukai ir pradinukai aplankė Naujamiestį, Krekenavos regioninį parką ir Pašilių stumbryną.

Jau trylika metų visai šalia Naujamiesčio išauga vis naujas ir kitoks šiaudinių skulptūrų parkas. Šiais metais pirmą kartą išbandyta piešimo technika ant šiaudų. Čia mokiniai ir pradėjo ekskursiją. Šiaudinių skulptūrų grožiui abejingų neliko.

Ekskursiją tęsėme Krekenavos regioninio parko lankytojų centre. Centre veikia nuolatinė ekspozicija, kurios tema – „Nevėžio upės senvagių įvairovė“. Ekspozicinė juosta lankstosi per visą patalpos erdvę, atkartodama Nevėžio upės vingius. Centro erdvėse vaizdžiai ir patraukliai supažindinama su parko augalija bei gyvūnija. Ekspozicijoje panaudoti būdingi gamtos garsai, kvapai. Visoje patalpoje ant grindų ir lubų priklijuoti gyvūnų pėdsakai.

Nuo apžvalgos bokšte 25 m aukštyje įrengtos aikštelės mokiniai grožėjosi Krekenavos miestelių, jo apylinkių, Nevėžio slėnio su senvagėmis panorama.

Tuo ekskursija dar nesibaigė. Mūsų laukė Pašilių stumbrynas su savo gyventojais. Mokiniams tai buvo unikali galimybė gėrėtis stumbrais iš arti, stebėti, kaip jie maitinasi, braižo savo didžiules nugaras į medžių kamienus, ilsisi saulės atokaitoje.

Vaikai grįžo pavargę, bet laimingi.

Image Image Image Image Image Image Image

 
Mokomės kitur

6-7 klasių mokiniai, tvyrant neįprastiems karščiams, mokymąsi klasėje pakeitė į mokymąsi kitoje aplinkoje. Mokiniai vyko į Radviliškio baseiną, kuriame su mokytoju Arūnu išbandė savo plaukimo galimybes. Užsukę į smuklę ,,Žarija‘‘ atidžiai studijavo valgiaraštyje siūlomus patiekalus, jų sudėtį, kainas, domėjosi gaminimo trukme, apsiskaičiavo sąskaitas ir paliekamų arbatpinigių sumą, skanavo kokteilius, ledus bei kitus užsisakytus patiekalus. O paskui visi nuvažiavo prie Arimaičio ežero. Čia, paplūdimyje, kas deginosi, kas maudėsi, kas braidžiojo gaiviame vandenyje. Veiklos ir geros nuotaikos nei vienam netrūko.

Image Image Image Image Image Image Image

 
<< Pirmas < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Paskutinis >>

Penktadienis, 04 gruodžio 2020
Lankytojai
AdvertisementAdvertisementAdvertisement