Naujienos
Draugiškos varžybos

Balandžio 15 d. mūsų mokykloje lankėsi Alksniupių pagrindinės mokyklos mokiniai. 5-6 klasių mokiniai išmėgino jėgas kvadrato varžybose. Mūsų mokyklos mokiniai šventė pergalę rezultatu 2-0. Vyresnieji 8-10 klasių mokiniai  žaidė tinklinį. Mūsų mokyklos mokiniai rezultatu 3-0 įveikė Alksniupių pagrindinės mokyklos komandą. Pasidžiaugta varžybų emocijomis sutarta, jog mokyklų komandos susitiks dar kartą.

Image Image Image Image Image Image

 
Pažinkime Lietuvą

1-10 klasių mokiniai vyko į kultūrinę, pažintinę, edukacinę ekskursiją „Pažinkime Lietuvą“. Šįkart keliavome į Naisius bei Kryžių kalną.

Autobusą Naisiuose pasitiko gidė – savanorė Irma, kuri su užsidegimu ir dideliu išmanymu aprodė Naisių žinomus objektus: Triušių salą (gaila, jog gyvūnėliai dar tvarte laukia šiltesnių dienų), Alkos kalną su akmenų kompozicija, kurios viduryje – energetinis centras, apsuptas galingųjų Baltų dievų – Perkūno ir kitų skulptūromis, iškasto vandens telkinio pašonėje besipuikuojančias Žalčių skulptūras, Baltų dievų ir deivių skulptūrų parką, Saulės aikštę, po atviru dangumi esantį Inkilų muziejų, Baltų areną, žirgyną, kur yra veisiami, prižiūrimi ir treniruojami žemaitukų veislės žirgai. Papietavę dalis mokinių žaidė dažasvydį, o pradinukai, susipažinę su odos apdirbimo įrankiais, odų rūšimis, pasigamino nesudėtingas apyrankes, raktų pakabučius, skirtukus. Paskui vykome į Kryžių kalną. Nuostabą kėlė ant piliakalnio esantys tūkstančiai kryžių, atvežtų ne tik iš įvairių Lietuvos vietų, bet ir iš užsienio, bei popiežiaus Jono Paulius II koplytėlė. Aplankėme šalia esantį Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos šv. Kazimiero provincijos Kryžių kalno vienuolyną.

Šios ekskursijos metu mes ne tik daug sužinojome, bet ir įsitikinome, kad vos už 50 km nuo namų yra unikalių lankytinų vietų.

Image Image Image Image Image Image

 
Susitikimas su Klaipėdos miesto savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos nariu A. Šiukšta

Balandžio 3 d. Pakalniškių pagrindinėje mokykloje lankėsi Klaipėdos miesto savivaldybės narkotikų kontrolės komisijos narys, Klaipėdos miesto savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos narys Artūras Šiukšta. Susitikimas vyko 6-10 klasių mokiniams.

Lektorius pasakojo, kaip alkoholio, cigarečių pramonės atstovai bando lengvais būdais, įtakinga reklama privilioti paauglius tapti jų vartotojais, buvo atskleidžiama kokią žalą turi žalingi įpročiai žmogaus organizmui, kaip tai pakeičia žmonių santykius, visuomenę, valstybę, kad alkoholis naikina nervines ląsteles, prastina atmintį, suvokimą, o nikotinas labiausiai užteršia plaučius ir kraujagysles.

Labai svarbu laiku pastebėti problemą ir sustoti, o geriausia – nepradėti vartoti svaigalų. Medis kertamas nuo šaknų, taip ir gresiančią priklausomybę reikia pastebėti laiku ir rauti ją su šaknimis.

Tikimės, kad vaizdi ir įdomiai pateikta informacija buvo mokiniams naudinga.

Image Image Image Image

 
Literatūrinis rytmetys

Balandžio 2-ąją dieną Pakalniškių bibliotekoje įvyko literatūrinis rytmetys "Skaitau, vadinasi esu...", skirtas Tarptautinei vaikų knygos dienai. Rytmetyje dalyvavo Pakalniškių pagrindinės mokyklos III ir IV klasių mokiniai su mokytoja Angele Kryževičiene. Bibliotekoje susirinkę mokiniai puošė Pasakų medį, skaitė rašytojo-iliustruotojo Kęstučio Kasparavičiaus pasaką "Gulbė", kalbėjosi, piešė piešinius ir rašė linkėjimus skirtus šiam įžymiam rašytojui, šiais metais sukūrusiam plakatą ir laišką- kreipimąsi skirtą viso pasaulio vaikams. Rytmečio pabaigoje vaikai sudalyvavo nuotaikingoje literatūrinėje viktorinoje.

Image Image Image Image

 
Susitikimas su policijos pareigūne

Kovo 27 dieną 8-10 klasių mokiniams surengtas susitikimas su Ilona Sernoviene, Šiaulių apskrities VPK Radviliškio policijos komisariato vyresniąja tyrėja. Susitikimo metu mokiniai informuoti apie nepilnamečių atsakomybę už padarytus teisės pažeidimus bei tėvų atsakomybę už vaikų padarytus teisės pažeidimus. Tyrėja aptarė dažniausiai kylančias problemas dėl nedrausmingumo, vėlavimo į pamokas, rūkymo viešoje vietoje, alkoholio ir psichotropinių medžiagų vartojimo, chuliganizmo, kitų asmenų daiktų pasisavinimo, video medžiagos ir nuotraukų talpinimo socialiniuose tinkluose be asmens sutikimo. Itin akcentuota alkoholio, rūkalų bei narkotinių medžiagų vartojimo žala jaunam organizmu, atsakomybė už nedidelį chuliganizmą, t. y. necenzūrinių žodžių ar gestų vartojimą viešose vietose, įžeidimus ir patyčias, žmonių rimties trikdymą.

Policijos pareigūnė Ilona Sernoviene teigė, kad kiekvienas žmogus privalo prisidėti prie saugumo užtikrinimo savo doru elgesiu, perspėdamas draugą ar pažįstamą dėl netinkamo elgesio.

Image Image

 
Ekologinio ugdymo diena ,,Žemė- mano namai‘‘

Kovo 20-oji - Pasauline Žemės diena. Šią dieną susilygina dienos ir nakties ilgumas, prasideda astronominis pavasaris. Tai diena, kai diskutuojama aplinkosauginėmis temomis ir raginama priimti palankius aplinkai sprendimus. Taigi ir mūsų mokykloje vyko ekologinio ugdymo renginys. 7 ir 9 klasės mokiniai išvyko į Žemės dienai skirtą renginį Radviliškyje, likusieji dalyvavo Protų mūšyje, žiūrėjo filmus, kalbėjo apie planetai iškilusius pavojus, jei mūsų veikla bus nukreipta tik savanaudiškam mūsų pačių gerovės ir patogumo kūrimui, negalvojant apie ateities kartas. Renginį vainikavo mokinių su mokytoja Zita pagamintas nuostabus muliažas ,,Žeme, būki žiedais marga!‘‘

Image Image Image Image Image Image Image Image

 
Žemės dienos minėjimas darželyje

Žeme, norim tave saugoti ir ginti,
Nes mes tavo vaikai!

Pakalniškių pagrindinės mokyklos darželinukai su dainelėm, žaidimais, paukščių pamėgdžiojimais paminėjo Žemės dieną.

Image Image Image Image

 
Dailyraščio konkursas, skirtas Juozo Tumo – Vaižganto metams paminėti

„Rašysena tokia pat nepakartojama, kaip ir pirštų atspaudai. Kiekviena kilpelė, kiekvienas užraitėlis praneša apie rašančiojo silpnybes ir privalumus, apie pomėgius ir polinkius, apie praeitį ir kartais net apie ateitį“. (Cash Peters) Kovo 12-tą dieną mokykloje vyko tradicinis dailyraščio konkursas. Šio renginio tikslas – ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius. Šiais metais 5 – 10 klasių mokiniai gražia rašysena perrašė Juozo Tumo – Vaižganto tekstų ištraukas, o 3 – 4 klasių mokiniai perrašė poezijos tekstą.

3 – 4 klasių grupės laimėtojai:

  • Marta Matulytė
  • Goda Kriaučiūnaitė
  • Kajus Kokanauskas ir Emilis Mikutavičius.

5 – 6 klasių grupės laimėtojai:

  • Vakarė Baranauskaitė
  • Rytis Jankauskas
  • Evelina Petrošiūtė ir Enrika Indriulytė.

7– 10 klasių grupės laimėtojai:

  • Rolanda Baslerytė
  • Aiva Baslerytė
  • Brigita Baktytė

Image Image Image Image

 
Stebuklinga duonelė

„Stebuklinga duonelė“ Priešmokyklinės grupės auklėtiniai savo meninius gebėjimus išbandė respublikinėje kūrybinių darbų konkurse - parodoje ,,Stebuklinga duonelė“. Būsimiesiems pirmokams įteikti Padėkos raštai. Šiuos mažuosius dailininkus konsultavo logopedė Gitana Ryšienė.

 
Dailyraščio konkursas

Dailyraščio konkursas, skirtas Juozo Tumo-Vaižganto metams paminėti. 3 - 10 klasių mokiniai gražia rašysena perrašė rašytojo tekstų ištraukas.

Image Image Image Image

 
Tinklinio turnyras

Kovo 12 d. Pakalniškių pagrindinės mokyklos mokiniai Raudondvaryje dalyvavo tinklinio turnyre, skirtame paminėti Kovo - 11 ąją. Varžybose dalyvavo 6 - ios komandos iš Radviliškio rajono. Pogrupyje Pakalniškių komanda užėmė antrąją vietą bei turėjo garbės varžytis dėl 3 vietos su Sidabravo komanda. Sėkmės šiek tiek pritrūko. Džiaugiamės, kad Pakalniškių pagrindinės mokyklos sportininkai užėmė 4-ąją vietą.

Image Image Image Image Image Image Image Image

 
Čia mano Lietuva

„Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2018“ Priešmokyklinės grupės auklėtinė Klaudija Jankauskaitė dalyvavo respublikiniame piešinių konkurse ,,Čia mano Lietuva“. Mergaitę konsultavo logopedė Gitana Ryšienė. Už puikų darbą, kūrybines idėjas mažoji dailininkė apdovanota Padėkos raštu.

Sveikiname Klaudiją ir linkime didelės kūrybinės sėkmės ateities konkursuose.

 
Paminėjome svarbų Lietuvai istorinį įvykį

7-10 klasių mokiniai ir mokytojai dalyvavo Minaičių kaime vykusiame renginyje, skirtame Vasario-16 ąjąi. Prieš 70 metų - 1949 vasario 10-20 d.- šio kaimo gyventojų A. ir S. Miknių sodybos klėtelėje iškastame bunkeryje įvyko visos Lietuvos partizanų apygardų atstovų suvažiavimas. Taip buvo pasiektas aukščiausias partizaninio karo taškas: įkurtas Lietuvos laisvės kovos sąjūdis (LLKJS), kuris jungė beveik visos Lietuvos partizanus. Partizanų vadai pasirašė Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio (LLKJS) Deklaraciją, nubrėžusią, kokia turi būti ir kaip turi gyventi mūsų tauta: atkūrus Nepriklausomybę, Lietuva būtų demokratinė respublika, suvereninė Lietuvos valdžia priklausytų tautai, laisvi, visuotiniai, demokratiniai, lygūs ir slapti rinkimai į Seimą. Suvažiavimo šūkiu pasirinkta lotyniška sentencija Rede, quod debes – „atiduok, ką privalai“. Ji buvo papildyta vienu žodžiu, išreiškiančiu laisvės kovos esmę: „Atiduok Tėvynei, ką privalai“. Drauge su daugiau nei 20-čia tūkstančių kitų laisvės kovotojų žuvo visi aštuoni šios Deklaracijos signatarai- J. Žemaitis, J. Šibaila, P. Bartkus, A. Ramanauskas, A. Grybinas, V. Gužas, L. Grigonis, B. Liesys.

Image Image Image Image Image Image Image Image

 
Tėvų susirinkimas

Vasario 12 dieną mokykloje vyko Tėvų susirinkimas, kurio dienotvarkėje 2 klausimai: aptarti I pusmečio rezultatus bei mokykloje vykdomą Olweus patyčių ir smurto prevencijos programą, kurios tikslas- sumažinti patyčių ir kitokio asocialaus elgesio apraiškas mokykloje, teikti pagalbą mokiniui, mokytojui, mokyklai. Tai ilgalaikė programa, kuri įtraukia visą mokyklos bendruomenę – mokinius, mokytojus, kitus mokyklos darbuotojus, tėvus ir globėjus. Tad mokyklos darbuotojai skaitė pranešimus, aptarė su tėvais iškilusias problemas. Mokiniai tėvams paruošė koncertą, o biologijos mokytoja surengė arbatos degustaciją.

Mokykloje vasario 11-15 dienomis vyksta Atvirų durų savaitė.

Image Image Image Image Image Image Image

 
Dešimtokų pilietinė iniciatyva

10 klasės mokiniai Pakalniškių kaimo bibliotekoje surengė projekto TEŽELDINA ŽEMĖ AUGMENIJĄ (PASAULIO SUKŪRIMAS IR AUGALAI BIBLIJOJE BEI LIETUVIŲ MITOLOGIJOJE), kurį vykdė drauge su lietuvių k. ir lit., tikybos bei darbų ir technologijų mokytojomis, darbų parodą. O ruošdamiesi Vasario 16-ajai kūrė, atrinko medžiagą ir išleido stendą "Tėvynė- tai vienintelė žemė, kur esame savi".

Image Image Image Image

 
Apie ateitį galvojame šiandien

Pakalniškių pagrindinės mokyklos pirmos, antros ir septintos klasės mokiniams vyko edukacinis užsiėmimas kitose erdvėse ,,Apie ateitį galvojame šiandien‘‘. Pirmiausia ugdytiniai lankėsi RADVILIŠKIO PLAUKIMO BASEINE, kur mažieji, apšilę vaikų baseinėlyje, nuskubėjo į plaukimo pamoką, o vyresnieji maloniai lepinosi sūkurinėje vonioje, hidromasažiniame baseine bei jėgas išmėgino plaukimo takeliuose. Patarimų, kaip taisyklingai nerti, plaukti, negailėjo gelbėtojas Artūras Balčiūnas. Kita veiklos vieta – sporto klubas ARENA GYM. Čia pasitiko treneris Karolis Balsys, kuris papasakojo apie kylančias sveikatos problemas dėl pasyvaus gyvenimo būdo, kodėl negalima pradėti sportuoti staiga ir intensyviai. Mokiniai ne tik stebėjo besimankštinančius klubo lankytojus, bet ir patys bandė atlikti keletą pratimų su treniruokliais. Trečioji veiklos vieta – RADVILIŠKIO PRIEŠGAISRINĖ GELBĖJIMO TARNYBA. Ugniagesiai – gelbėtojai Mantas Bartkus ir Šarūnas Misiukevičius bei vyresnysis inspektorius Donatas Stakvilevičius papasakojo apie šį daug ištvermės ir fizinių jėgų reikalaujantį darbą. Mokiniai apžiūrėjo gaisrines mašinas, iščiupinėjo jose esančius įrenginius, pabandė karpyti metalą, išsimatavo šalmus, gavo užsidėti kvėpavimo aparatą, apsivilkti ugniagesio apsauginius rūbus. Deja, bandžiusieji ne tik nesuspėjo jų apsivilkti, kaip reikalaujama, per 45 sekundes, bet vos su tokia apranga judėjo – ir tai be jokių darbo įrankių. Susitikimas baigėsi paskaita ir filmo peržiūra apie priešgaisrinę apsaugą namuose, saugų elgesį ant užšalusių vandens telkinių bei kilus gaisrui.

Įspūdžių buvo tiek daug, kad grįžtant namo, kai kurių pavargusias akeles užmerkė saldus miegelis.

Image Image Image Image Image Image

 
Sėkmė konkurse „Olympis 2018 – Rudens sesija“

Būdama pirmoke Toma Šulcaitė išbandė savo gebėjimus respublikiniame edukaciniame konkurse „Olympis 2018 – Pavasario sesijoje“ ir pelnė puikius įvertinimus. Tai paskatino mergaitę dalyvauti ir „Olympis 2018 – Rudens sesijoje“. Šį kartą vėl šypsojosi sėkmė. Toma, dabar jau antrokė, pelnė lietuvių kalbos ir pasaulio pažinimo 1 laipsnio diplomus, matematikos – 2 laipsnio diplomą ir padėką už dalyvavimą anglų kalbos edukaciniame konkurse. Šie pasiekimai nudžiugino mergaitę, jos tėvelius bei mokytoją Ramunę. Tomos sėkmė „uždegė“ ir klasės draugus, kurie nutarė kartu su ja dalyvauti „Olympis 2019 – Pavasario sesijoje“.

Sveikinimai Tomutei ir sėkmės ateities konkursuose.

Image

 
Stalo teniso varžybos Sidabravo gimnazijoje

Š. m. sausio 31 dieną, devyni Pakalniškių pagrindinės mokyklos, 8-10 klasių mokiniai keliavo į rajono bendrojo ugdymo mokyklų kaimo vietovių merginų ir vaikinų stalo teniso varžybas, vykusias Sidabravo gimnazijoje. Merginų kategorijoje Sandra Tamošiūnaitė, Samanta Valancevičiūtė, Brigita Baktytė ir Laura Blaškytė iškovojo sidabro medalius. Vaikinų kategorijoje Nerijus Kalinauskas, Arminas Jankauskas, Vidas Ganiprauskas, Domas Dulka ir Laimis Salikas buvo neįveikiami. Iškovoti aukso medaliai ir nugalėtojų taurė, leido kovas pratęsti zoninėse varžybose Kelmėje.

Image Image

 
Žiemos sporto šventė

Atėjus tikrai žiemai, sausio 24 d. mūsų mokyklos mokiniai, mokytojai, darbuotojai ir mokinių tėveliai skubėjo į Žiemos sporto šventę. Ši žiemiška pramoga vyko pušyne, esančiame šalia kaimo. Sportinės, komandinės varžybos, linksmosios estafetės, rogučių lenktynės teikė malonumą ir dideliems, ir mažiems.

Šventė vainikavo nuoširdus pasibuvimas prie laužo ir šiltos košės skanavimas.

Image Image Image Image Image Image Image

 
KONFERENCIJA ŠIAULIŲ „ ROMUVOS“ GIMNAZIJOJE

Sausio 18 d. vykome į Šiaulių XII- ąją konferenciją: „Mitinis poetinis žmogaus, gyvūnų ir augalų pasaulis“. Konferencijos dalyvius sveikino svečiai :Stasys Tumėnas, Lietuvos respublikos seimo narys, Aušra Brijūnienė, Šiaulių kultūros centro etninės kultūros specialistė, kultūrinės veiklos vadybininkė, Sigita ilvidienė,“Aušros“ muziejaus Etnografijos skyriaus vedėja ir mokyklos šeimininkai: „ROMUVOS“ gimnazijos direktorius Vytautas Giedraitis.

Pakalniškių pagrindinei mokyklai atstovavo grupė moksleivių, kurie pristatė pranešimą tema: „Parodyk gyvą žalią“ (Augalai lietuvių liaudies žaidimuose, spėjimuose, burtuose). Pranešimą rengė: Rolanda Baslerytė, Vidas Ganiprauskas, Justas Adomaitis, Andželika Zbarauskaitė 10 kl. ir Aiva Baslerytė, Goda Petraitytė 7 kl.

Buvo įdomu pažiūrėti į kitus, įgyti patirties, praplėsti akiratį.

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

 
<< Pirmas < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Paskutinis >>

Šeštadienis, 28 kovo 2020
Lankytojai
AdvertisementAdvertisementAdvertisement