Naujienos
Mokykloje paminėta Sausio 13-oji - Laisvės gynėjų diena

Ryto tamsą sklaidė languose įsižiebusios atminimo žvakės. Mokykloje vyko pilietinės akcijos „Žvakutė lange‘’ ir „Neužmirštuolė’‘. Renginio metu prisiminėme Sausio 13-osios įvykius, aptarėme jų prasmę Lietuvos valstybei, giedojome himną. Istorijos mokytojas S.Senulis pirmosios pamokos metu mokiniams papasakojo kaip Lietuva buvo ginama Laisvės dvasia, Sąjūdžio dvasia. Sausio 13-osios naktį visa tauta stojo išvien, kad apgintų savo nepriklausomą valstybę.

Image Image Image Image

 
Karjeros diena Lizdeikos gimnazijoje

Žmogaus gyvenime vienas svarbiausių dalykų yra teisingai pasirinkti profesiją, tačiau labai dažnai mokiniai nežino, kuo norėtų būti. Ypač svarbu mokykloje sudaryti sąlygas ugdytis karjeros kompetencijas, kad mokinys sėkmingai pasirinktų profesiją arba darbinę veiklą. Sausio 10 d. mūsų mokyklos mokiniai lankėsi Lizdeikos gimnazijoje, kur vyko Studijų ir karjeros diena, skirta studijų programoms, stojimo sąlygoms ir mokymosi galimybėms tiek Lietuvoje, tiek užsienyje pristatyti. Renginys sulaukė didžiulio susidomėjimo ir mokinių ir mokytojų.

Image Image Image Image Image Image

 
Giminės medis

7 kl. mokinė A.Baslerytė ir 9 kl. mokinys D.Šakalys dalyvavo respublikiniame projekte GIMINĖS MEDIS-2018, skirtame Kauno tautinės kultūros centro 30- mečiui. Dovydas rinko medžiagą tema ,,Mano šeimos istorija: senelių, tėvų ir mano žaidimai‘‘, o Aiva- ,,Mano šeimos šventės‘‘. Mokinius konsultavo lietuvių k. ir lit. mokytoja D. Gustienė.

Už domėjimąsi savo šeimos, bendruomenės, valstybės praeitimi, tautos tapatumo saugojimą, puoselėjimą ir įprasminimą kūrybiniuose darbuose šie mokiniai apdovanoti Padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis.

Image Image Image

 
Spalvinom žiemą

Image Image Image Image

 
Gerumo nebūna per daug

Kas išmatuos, kokios svarstyklės pasvers mūsų visų Gerumą, Atjautą, Meilę, Rūpestį kitu žmogumi? Kas pasakys, kiek to Gerumo reikia Jums, Mums – Visiems? Tad ne veltui sakoma, jog Gerumo nebūna per daug...

Sausio 7 d. mūsų mokyklos mokiniai, vadovaujami mokytojų V. Cirkelio, D. Gustienės ir I. Karinauskienės, lankėsi pas Šeduvos globos namuose gyvenančius senelius. Ramybę ir tylą čia trumpam sudrumstė vaikų linksmas juokas, kalbos ir koncertas. Vido atliekamai smagiai armonikos melodijai pritarė ne tik Edvardo barškučiai, bet ir senelių plojimai bei trepsėjimai, truputį visus graudino nuoširdžios Aivos ir ketvirtokų dainos, žaismingai nuteikė Evelinos ir Monikos skaitomos eilės, prisiminti jaunystę senelius ragino šeštokių ir septintokių šokis.

Mes džiaugiamės ne tik senelių padėka, bučiniu, į delną įspraustu saldainiu, šokolado plytele, bet ir nuoširdžiomis jų šypsenomis, kvietimu atvykti vėl... Patyrę tauriausią jausmą – žmonių meilę – ją skleisime bei dalysimės su kitais ir šiandien, ir ateityje. Ačiū Jums, tegul Jūsų Angelas sargas saugo ir lydi Jus šioje žemėje ilgai ilgai!

Lietuvių k. ir lit. mokytoja D. Gustienė

Image Image Image Image Image Image Image Image

 
Kasmetinis konkursas "Mano Advento kalendorius"

Gruodžio mėnesį UAB "Radviliškio būstas" kvietė rajono vaikus dalyvauti kasmetiniame kalėdiniame konkurse ir pagaminti Advento kalendorių. Mūsų mokyklos šeštokės Evelina ir Monika kartu suskaičiavo 24 gruodžio dienas, o Raigardas pagamino saldainių kalendorių. Aštuntokė Laura išpjaustė iš faneros šventinį kalendorių. Praūžus linksmiausioms metų šventėms visi dalyviai sulaukė saldžiųjų dovanėlių ir padėkos raštų.

Image Image

 
Darželinukų Kalėdinė šventė praėjo nuotaikingai

Image Image Image Image Image Image

 
Kalėdinės pradinukų linksmybės

Kalėdų dvasia ne mašinėlė nauja,
Ne lėlytė, dviratukas ar saldainių sauja.
Jeigu šilumą, meilę, jaukumą jauti,
Tai reiškia – šventė Tavo širdy.
Kalėdų Senelis ne mitas – tiesa,
Tu jo nematai, bet jis yra!

Sniegas, įvairiomis spalvomis mirksinčios lemputės, gera nuotaika, pasaka, stebuklo laukimas... Taip šventinis kalėdinis laikotarpis prasidėjo mūsų mažiesiems mokinukams. Vaikai kartu su mokytojomis lankėsi Panevėžyje. Čia jų laukė tikros šventinės linksmybės. Juozo Miltinio dramos teatre visi žiūrėjo kalėdinį spektaklį „Snaigės pasaka“, grožėjosi Laisvės aikštėje pastatyta spalvinga miesto eglute. O svarbiausia, nekantriai laukė kelionės pas Kalėdų Senelį, kuris, patogiai įsitaisęs savo jaukiame namelyje, šildėsi prie židinio ir laukė vaikų. Kiekvienas galėjo įsitikinti, ar Senelis tikras, pasikalbėti su juo, padeklamuoti eilėraštuką. O atsisveikinant visi gavo dovanų. Po to vaikai važinėjosi traukinuku, mašinėlėmis, šėlo žaidimų aikštelėje.

Namo visi grįžo puikios nuotaikos.

Image Image Image Image Image

 
Žiemos vakarą tylų

Gražų ir žiemiškai baltą gruodžio 21 vakarą mes, 7 klasės mokiniai ir tėveliai, buvome susirinkę į edukacinę vakaronę ,,Žiemos vakarą tylų‘‘. Vakaronę organizavo klasės auklėtoja D. Gustienė. Prie vaišių stalo aptarėme nuveiktus darbus, pasiekimus, numatėme planus ateičiai. Dailės ir technologijų mokytoja V. Lenzbergė visus mokė dekoruoti žvakes. Apžiūrėję mokytojos puoštas žvakes ir išklausę instruktažo, stropiai rinkomės dekupažui patikusias servetėles, kantriai karpėm smulkiausias piešinio detales. Linksmai pajuokaudami, pareplikuodami, edukacinę užduotį – vieni dailiau, kiti atsainiau- atlikome. Vakaras tęsėsi: tėveliai ir vaikai minė mįsles, žaidė žaidimus, vaidino, dainavo karaokė.

Pasidaliję gerumu, atlaidumu, tikėjimu, išsiskirstėme sutarę, kad ši edukacinė vakaronė bus ne paskutinė.

Image Image Image Image

 
Kalėdinė šventė – diskoteka ,,Sidabro žvaigždės byra”

Baigiantis metams, artėjant žiemos atostogoms mūsų mokykloje vyko tradicinis renginys. Į kalėdinę šventę - diskoteką ,,Sidabro žvaigždės byra” ponas Skrudžas sukvietė 5- 10 klasių mokinius ir jų tėvelius. Šventėje skambėjo nuotaikinga muzika, tėveliai ir vaikai dalyvavo įvairiuose žaidimuose, vyko loterija. Gražiausios kaukės rinkimuose prizus laimėjo devintokai Dovydas ir Arnas, dešimtokas Evaldas, šeštokė Monika, penktokas Titas. Specialiaisiais prizais ponas Skrudžas apdovanojo 7 klasės mergaičių šokėjų grupę ir tam vakarui suburtą tėvelių čigonų trupę.

Diskoteka baigėsi, bet prasidėjo atostogos.

Lauksime visų pailsėjusių ir kupinų naujų vilčių bei siekių!

Image Image Image Image Image Image Image

 
Protmūšis: „AIDS: geriau žinoti 18“

Gruodžio 13 d. Pakalniškių pagrindinėje mokykloje vyko renginys – protmūšis: „AIDS: geriau žinoti 18“. Dalyvavo 8 – 10 klasių mokiniai. Kiekviena klasė sugalvojo komandos pavadinimą. Pavadinimai buvo įvairūs ir įdomūs, kaip „Nigeriai“, „Mesko“, „Garbaniai“. Kiekvienam komandos nariui buvo įsegtas raudonas kaspinėlis - AIDS simbolis.

Renginio metu buvo pristatyta, kokia proga vyksta šis žaidimas, papasakota, kada ir kaip pradėta minėti ši diena. Komandos turėjo atsakyti po 19 klausimų. Daugiausia 12 taškų - surinko 10 klasė , po 6,5 taško – 9 ir 8 klasės. Laimėjo visos komandos, nes dalyviai pasitikrino savo sumanumą ir įgijo naujų žinių.

Pasibaigus renginiui visų klasių komandų nariai ir žiūri atstovai buvo apdovanoti Radviliškio raj. Visuomenės sveikatos biuro paruoštomis dovanėlėmis – skirtukais, lankstinukais, bei užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro paruoštais padėkos raštais.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vaiva Kaklauskienė

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

 
Kalėdinės kūrybinės dirbtuvėlės

Kiekvienas laukdamas pačių nuostabiausių švenčių - Kalėdų galvoja, kaip pradžiuginti artimuosius. Gruodžio 12 d. mokykloje organizavome „Kalėdines kūrybines dirbtuvėles“. Užsiėmimuose dalyvavo mokyklos mokytojai, mokiniai ir jų tėveliai. Labai džiugu, kad ugdytinių mamos atvyko į dirbtuvėles su puikia, šventiška nuotaika, pyragais ir gamino nuostabias kalėdines dovanas. Šis susitikimas sukėlė daug teigiamų emocijų. Pačių rankomis sukurtos dovanėlės džiugins mūsų artimus žmones, o patį šventės laukimą padarys pakylėtą, ypatingą. Tokios kalėdinės dirbtuvės buvo surengtos pirmą kartą. Manome, kad tai taps įprasta Kalėdų tradicija mūsų mokyklos kalėdinių renginių cikle, nes toks bendravimo būdas visiems labai patiko.

Image Image Image Image Image Image

 
„Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2018“

„Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2018“ Prieš metus antrokai į Radviliškio plaukimo baseiną atvyko išsigandę ir nedrąsūs. Nuostabių trenerių dėka sėkmingai įveikė visus sunkumus ir išmoko plaukti. Šiandien mokiniai rankose laiko pažymėjimus, kurie patvirtina, kad sėkmingai įvykdė "Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje - 2018" programą.

 
Įkimokyklinukai ruošiasi Adventui

Pakalniškių pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo grupės "Žiedeliai" vaikai ir auklėtojos ruošiasi Adventui.

Image Image Image Image Image

 
Advento skaitymai

Ikimokyklinio ugdymo grupės "Žiedeliai" vaikai kartu su Pakalniškių kaimo bibliotekininke dalyvauja Advento skaitymuose.

Image Image Image Image Image Image

 
Kelionė po Pagramančio kraštą

2018 metai Lietuvai – ypatingi. Kiekvienas Lietuvos kampelis šiemet paminėjo 100-ąją Vasario 16-ąją – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Tačiau įvairūs šventiniai renginiai, skirti paminėti šią datą, mokyklose vyksta visus metus! Gruodžio 7 d. 6-10 klasių mokiniai, pakviesti Tauragės r. Pagramančio pagr. mokyklos direktoriaus Z. Mozuraičio, vyko į edukacinę kraštotyrinę pažintinę kelionę ,,Mes šimtmečio vaikai''. Nors ryte gausiai snigo, o paskui prapliupo lietus, mūsų mokyklinio autobuso vairuotojas S. Padgurskis saugiai nuvežė į Pagramantį. Išgirdus šios vietovės pavadinimą, tikriausiai daugeliui mintyse tuoj pat iškyla P. Cvirkos kūrinys „Pagramančio šnekutis“. Todėl Pagramančio regioninio parko gidės pirmiausia ir puolėme teirautis apie „šnekučių“ prototipus ir jų kūrėjo ryšius su šia vietove... ,,Tiesa, kai kurie seni žmonės sako, jog lyg tai viename iš miestelio namų P.Cvirka yra viešėjęs. Tačiau, patikėkite, ir be „šnekučių“ mes jums turime ką parodyti“...- šypsojosi gidė. Ir neapgavo! Mūsų laukė įspūdingas ir šiek tiek ekstremalus kopimas į Pagramančio piliakalnį, iškilusį greta Akmenos upės ir Gramančios upelio santakos. Išsižioję klausėmės legendos apie bajoro Pagramančio išdidžią gražuolę dukterį, kuri negalėdama apsispręsti, kuriam jaunuoliui – Songailai ar Rimgailai – atiduoti savo ranką ir širdį, klausė raganos patarimo ir išgėrusi jos duoto gėrimo virto Gramančios upele. O nuo piliakalnio aukštumos Pagramančio miestelis – kaip ant delno. Perėję beždžionių lieptą- o jų pasirodo yra ne vienas!- skubėjome apžiūrėti Pagramančio atodangos, vykome į partizanų žeminę, Lakštingalų slėnį, grožėjomės Jūros ir Akmenos santaka, lankėmės ilgaplaukių taksų veislyne ,,Rudė‘‘... Visko ir nesuminėsi... Žemę geriausia matuoti savomis kojomis, regėti savomis akimis. O pavakare sugužėjome į kultūros namus, kur susirinko mokiniai ir juos lydėję mokytojai iš įvairių Tauragės r., Raseinių bei Jurbarko r. mokyklų. Po sveikinimo kalbų ir mokinių pasirodymų vyko linksma vakaronė. Dėkojame Pagramančio pagr. mokyklos direktoriui Z. Mozuraičiui ir mokytojams už svetingą priėmimą, įspūdingą ekskursiją, turiningai ir linksmai praleistą vakarą. Vasarą tikrai atvyksime į šį kraštą dar kartą.

Image Image Image Image Image

 
Eglutės įžiebimo šventė
Gruodžio 4 dieną mūsų mokykloje vyko Eglutės įžiebimo šventė. Šventę vedė patys vyriausieji mokyklos mokiniai. Mažiausieji- dainavo dainą ,,Besmegeniai“ ir deklamavo ,,Ar gerai, ar negerai?“. Visiems dalyviams buvo įteiktos saldžios dovanėlės. Organizatoriai linkėjo, kad per šventes visų namai, širdys, delnai prisipildytų gerumu, meile, ramybe, jaukia šiluma.

Image Image Image Image Image

 
Svečiuose „Kino busas“
Lapkričio 30 d. mokyklos mokiniai kartu su mokytojais dalyvavo kino filmų peržiūrose. Mažieji ugdytiniai žiūrėjo kino filmą „Tamsta varlius“. 5-7 klasių moksleiviai-,,Kovotoja“. Vyriausieji -„Velnių salos karalius“. Po filmų peržiūros vyko diskusijos su mokiniais, kuriose dalyvavo kino režisierius Andrius Blaževičius.

Image Image Image Image

 
Pasaulinė sveikinimosi diena

Lapkričio 21 d. ikimokyklinio ugdymo grupė "Žiedeliai" kartu su jų auklėtojomis paminėjo pasaulinę sveikinimosi dieną.

Image Image Image Image Image Image Image

 
Spalvoti žaidimai kitaip

Civilinės saugos stalo pratybos Pradinių klasių mokiniai dalyvavo Kultūros paso programoje "Spalvoti žaidimai kitaip". Užsiėmimą vedė mokytojai J. ir D. Kurmanskiai. Jo metu „gimė" vieninteliai nepakartojami, nuostabiai dekoruoti puodeliai. Vaikams tai suteikė daug džiaugsmo.

 
<< Pirmas < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Paskutinis >>

Šeštadienis, 28 kovo 2020
Lankytojai
AdvertisementAdvertisementAdvertisement