Naujienos
Apdovanojimai geriausiems

Rudeninių gėrybių parodos dalyviai apdovanoti už kūrybiškumą, išradingumą, meniškumą.

 Active Image   Active Image

 
Švediškos estafetės

2018 m. spalio 4 d. Radviliškio Lietuvos Sąjūdžio stadione vyko lengvosios atletikos „Švediškos estafetės“ varžybos skirtos mokytojų dienai pažymėti. Dalyvavo dvylika Radviliškio rajono bendrojo ugdymo įstaigų, tarp kurių varžėsi ir Pakalniškių pagrindinės mokyklos mokiniai. Pakalniškių pagrindinei mokyklai atstovavo trys komandos 5-6kl. berniukų 7-8kl. merginų bei 9-10kl. vaikinų. Geriausiai sekėsi merginų komandai, kuri laimėjo 2 – ąją vietą (Miglė Milašiūtė, Evelina Petrošiūtė, Brigita baktytė, Laura Blaškytė). 

 Active Image   Active Image

 

 
Edukacinė programa „Knygos istorija“

Penktos, šeštos ir aštuntos klasių mokiniai viešėjo Radviliškio viešojoje  bibliotekoje. Čia jie  dalyvavo edukacinėje programoje „Knygos istorija“. Programoje mokiniai sužinojo  knygos atsiradimo istoriją.  Pirmosios buvo akmens ir molio knygos, vėliau – papiruso, pergamento. Dabartinės knygos virto net elektroninėmis. Lektorės supažindino su knygų skaityklėmis, išmokė jomis naudotis. Klausytojai aplankė knygrišį, apžiūrėjo jo  darbo vietą. Vėliau susipažino su pelėdžiukų svetaine, apžiūrėjo vaikų literatūros skyrių, konferencijų salėje aptarinėjo suaugusiųjų dailės darbus.

 Active Image   Active Image   Active Image   Active Image

 Active Image   Active Image   Active Image

 
Derliaus šventė

3 ir 4 klasių auklėtiniai drauge su tėveliais surengė parodą iš rudens gėrybių. Bulvėms dygo kojos, rankos, spygliukai, suvešėjo plaukučiai, moliūgai tarsi šauniausi miško grybai plačiomis skrybėlėmis tūpė į pintines, o kai kurie jų išsišiepė plačiomis šypsenomis. Ant mokyklos palangių pražydo lauko ir darželio gėlės.

 Active Image   Active Image   Active Image   Active Image   Active Image

 
Kraštotyros diena

Rugsėjo 24 d. mokykloje buvo organizuota tradicinė kraštotyros diena, skirta Radviliškio kraštui pažinti. Mokiniai vyko į Baisogalą, susipažino su miestelio istorija, apžiūrėjo Komaro dvaro ansamblį, pasivaikščiojo po parką. Pažintis su krašto istorija tęsėsi Skėmių traktieriuje. Mokiniai sužinojo traktieriaus paskirtį, apžiūrėjo virtuvės patalpas ir linksmai nusiteikę minkė tešlą, kepė meduolius, juos puošė glazūra. Štai tokia linksma ir saldi pažintis su krašto istorija ir jos paveldu.

 Active Image   Active Image   Active Image   Active Image  

 Active Image   Active Image   Active Image   Active Image

  Active Image   Active Image   Active Image   Active Image   

 
Lik sveika, vasara,

      Mokslo ir žinių diena – šurmulinga šventė ir susikaupimo akimirka prieš didelį darbą. Šia gražia švente kiekvieną rudenį prasideda kiekvieno iš mūsų naujas, baltas gyvenimo knygos puslapis.

    Mūsų mokykloje šventę pradėjo mokyklos direktorę pavaduojanti mokytoja V. Lenzbergė, kuri sveikino mokyklos bendruomenę ir linkėjo sėkmingų, kūrybingų naujų mokslo metų, pristatė atvykusius dirbti naujus mokytojus. Sveikinimo žodį tarė svečiai – Radviliškio r. savivaldybės Informacinių technologijų ir komunikacijos skyriaus vedėjas E. Steponavičius,  Pakalniškių seniūnijos seniūnas K. Ulinskas, seniūnijos socialinio darbo organizatorės I. Druktainienė, L. Benaitienė, G. Kuizinienė,  ir kiti.

     Šurmuly išsiskyrė gausus ikimokyklinės grupės „Žiedeliai“ ugdytinių būrys ir dešimtokai. Mažyliams įrengtas miegojimo kambarys, nes jie lankys visos dienos darbo grupę. Dešimtokams šis rugsėjis mūsų mokykloje paskutinis.

       Lik sveika, vasara! Mokyklos skambutis sukvietė klasių auklėtojus, mokytojus, tėvelius ir mokinius į tradicinę pirmąją pamoką.

D. Gustienė

 Active Image   Active Image

 


 
Sveikinimas
Active Image
 
****
Active Image
 
"Mūsų vasara 2018"
          Birželio 18 dieną mokykloje prasidėjo vaikų vasaros poilsio stovykla "Mūsų vasara 2018".
          Pirmoji diena. Jau nuo ankstaus ryto netilo šurmulys. Vaikai su nekantrumu laukė stovyklos atidarymo. Šio projekto pradžią paskelbė mokytoja, pavaduojanti mokyklos direktorę, V. Lenzbergė. Ji susirinkusiuosius supažindino su veiklos programa, priminė saugaus elgesio taisykles. Stovyklautojai skambant muzikai iškilmingai perkirpo simbolinę juostą ir pradėjo savo veiklą: pasiskirstė į būrius, išsirinko vadus, jų padėjėjus, pasipuošė erdves, kuriose įsikūrė. Kiekvienas būrys sukūrė gražaus bendravimo taisykles, prisistatymą. Po pietų Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro socialinė darbuotoja Greta Griguolaitė savo paskaitoje aptarė bendravimo reikšmę, supažindino su bendravimo būdais. Visi drauge pažaidė kolektyvą vienijančius žaidimus. Po to vaikų laukė sportinė veikla, kurią organizavo AJC "Jaunimo erdvė" metodininkas Karolis Balsys ir buvęs mūsų mokyklos mokinys Šiaulių profesinio rengimo centro Buitinių paslaugų skyriaus Sporto klubo paslaugų darbuotojo specialybės mokinys Eimantas Stoncelis. Po visų rungčių vaikai buvo apdovanoti saldžiais prizais, nes laimėjo draugystė. Pavakarieniavę vaikai vienas kitą puošė "tatuiruotėmis". Pirmosios dienos veiklą užbaigė "-iausių" rinkimai. Visi bendrai nutarė, kad sportiškiausia buvo Brigita Baktytė, draugiškiausia - Karolina Jelinskaitė, o dailiaranke "tatuiruočių meistre" tapo Kamilė Milašiūtė.      
 
Active Image
Active Image
Active Image
Active Image Active Image Active Image
Active Image
Active Image
Active Image
 
          Išaušo antroji stovyklos diena. Rytmetį vaikai pradėjo susitikimu su Radviliškio ugniagesių komanda. Išklausę paskaitos "Saugi vasara. Pirmoji pagalba. Būk saugus, moksleivi", išskubėjo į kiemą susipažinti su gaisrine technika ir įranga. Toliau stovyklautojų laukė susitikimas su Pakalniškių seniūnijos seniūnu Kęstučiu Ulinsku ir seniūnijos vyr. specialiste Aldona Tamkuviene. Po sočių pietų mokiniai savo piešiniuose įamžino buvusį barono Teodoro fon Ropo dvarą. Vėliau aplankė RTVMC Šeduvos TVM skyrių Raudondvaryje, bendrabučius, žirgyną. Čia stovyklautojus maloniai priėmė skyriaus vedėjas Arūnas Vaičiulis, neformaliojo švietimo organizatorė Gintarė Nausėdienė, gimnazijos skyriaus vedėja Stanislava Gilienė, bendrabučio administratorė Rita Lapinienė, profesijos mokytoja metodininkė Roma Vaičiulienė, profesijos mokytoja Inga Gailiuvienė ir kiti darbuotojai. Vaikai tą dieną ne tik išragavo kelių rūšių kokteilius, bet patys juos plakė, vėrė vaisių vėrinukus ir vieni kitus vaišino. Ačiū mokytojai Romai už skanių kokteilių receptus. Dėkojame mokytojai Ingai už pirmąją pažintį su žirgais ir visiems mokyklos darbuotojams už šiltą priėmimą. Tuo diena dar nesibaigė. Grįžus mokykloje vaikų laukė Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Ieva Vileikytė, kuri organizavo užsiėmimą apie pirmąją pagalbą ir asmens higieną. Po vakarienės prasidėjo linksmybės – karaoke vakarėlis. Laureatais tapo Aiva Baslerytė, Dovydas Šakalys, Monika Milašiūtė, daugiausia dainų atlikėja – Svajūnė Jankauskaitė, geriausias pritariamasis balsas – Orinta Adomaitytė, karaoke transliavimo ir priežiūros specialistas – Vidas Ganiprauskas.
 
Active Image
Active Image
Active Image
Active Image Active Image Active Image
Active Image
Active Image
Active Image
 
          Trečioji stovyklos diena. Po pusryčių prie mokyklos sustojo karinė mašina. Stovyklautojus aplankė Lietuvos kariuomenės 608-osios pėstininkų kuopos atstovai. Ši kuopa, rengianti karius savanorius, įsikūrusi mūsų mieste. Pirmiausia mokiniai mokyklos stadione padarė karišką rytinę mankštą, o po to klausėsi paskaitos "Gink Lietuvos garbę. Aš savanoris". Kariai pamokė klausytojus teisingai nugabenti sužeistąjį, pasišildyti maistą be laužo, nepalikti jokių pėdsakų, su vienu apsiaustu išsiversti įvairiose situacijose: pasislėpti nuo lietaus arba pastatyti įvairaus dydžio palapinę. Vėliau supažindino su įvairiais ginklais: automatu, pistoletu, sunkiuoju kulkosvaidžiu, granatsvaidžiu. Po pietų stovyklautojai tikrinosi savo skonio ir uoslės receptorius, pažinimo gebėjimus. Pasirodo, kad bruknių uogienė ir apynių spurgai vaikams buvo didžiausia mįslė. Vėliau mokėsi apskaičiuoti medžių amžių, naudodami atitinkamą formulę. Rezultatai visus nustebino. Po įtempto darbo vaikai sužinojo, kad šalia mokyklos auga šimtametis topolis, beveik pusę amžiaus sulaukę ąžuolas ir beržas. Šią dieną irgi buvo renkami nominantai: kareiviškiausiu tapo Rytis Jankauskas, geriausiu degustatoriumi – Justas Adomaitis, tiksliausia matininke – Aiva Baslerytė.  
 
Active Image Active Image Active Image
 
Active Image
Active Image
Active Image
 
          Ketvirtoji stovyklos diena. Po pusryčių stovyklautojai susiruošė į ekskursiją į Kėdainių rajoną. Trumpas sustojimas Ruošiuose – tai Lietuvos geografinis centras, pažymėtas trimis granito luitais, kurie simbolizuoja Lietuvos vidurį, Žemaitiją ir Aukštaitiją. Kelionė tęsėsi Kėdainių chemijos gamykloje "Lifosoje". Čia mokiniai sužinojo ką gamina gamykla, apžiūrėjo jos teritoriją, sandėlius, gamybos valdymo ir priežiūros postus. Didžiausią įspūdį paliko gamyklos atliekų, t. y. gipso, kalnai, kuriuose ekskursantai pasijuto tarsi sniegynuose. Toliau sekė pažintis su Kėdainiais: susipažino su senamiesčiu, aplankė seniausią gimnaziją Lietuvoje t. y. "Šviesiąją" gimnaziją. Po ekskursijos mėgavosi ledais ir saldumynais, papietavo gamtos prieglobstyje. Pasistiprinus ir šiek tiek pailsėjus, nuvyko į Paberžę. Čia aplankė 1863 m. sukilimo muziejų, bažnyčią, liturginių drabužių svirnelį, apžiūrėjo tėvo Stanislovo sukauptus ir atnaujintus eksponatus: paveikslus, skulptūras, žibintus, žibalines lempas, aplankė tėvo Stanislovo celę, kurioje jis gyveno ir meldėsi. Vakare ekskursantai nors ir pavargę, bet sužinoję daug naujos informacijos grįžo į stovyklą. Ekskursijos metu, kaip ir kitas dienas stovykloje, buvo renkami nominantai: miegaliausia – Brigita Baktytė, geraširdiškiausias – Dovydas Šakalys, saldumynų degustatorius – Nedas Jurkauskas.
 
Active Image
Active Image
Active Image
Active Image Active Image Active Image
 
Penktoji stovyklos veiklos diena.
 
Active Image
Active Image
Active Image
Active Image
Active Image
Active Image
 
Už pagalbą ir paramą vykdant vaikų vasaros poilsio stovyklos "Mūsų vasara 2018" veiklas dėkojame:

1. RTVMC Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus bendruomenei.

2. Pakalniškių seniūnijos seniūnui Kęstučiui Ulinskui ir darbuotojams.

3. Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro socialinėms darbuotojoms Loretai Benaitienei ir Gretai Griguolaitytei.

4. Radviliškio priešgaisrinės saugos tarnybos Šeduvos ugniagesių komandai.

5. Lietuvos kariuomenės 608 Lengvajai pėstininkų kuopai.

6. Radviliškio r. visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistei Ievai Vileikytei.

7. VšĮ "Bruneros".

8. A. Radžiūno įmonei ir jos savininkui Artūrui Radžiūnui.

9. Pakalniškių pagrindinės mokyklos mokytojams ir visiems darbuotojams. 
Konkursas "Išgirsti pačią slapčiausią gamtos kalbą"
          2018 metais Tarptautiniam vaikų piešinių konkursui "Išgirsti pačią slapčiausią gamtos kalbą" Panevėžio gamtos mokyklai pristatyta 940 kūrybinių darbų iš 6 šalių: Indijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kinijos, Lenkijos, Lietuvos ir Rusijos. Konkurso tikslas – ugdyti jaunąjį kūrėją, kuriam svarbiausias kūrybinio įkvėpimo šaltinis būtų Gamta. Tai paskatinimas vaikams atidžiau žvalgytis gamtoje, stengiantis ją pažinti, suprasti, išgirsti pačią slapčiausią gamtos kalbą.
          Vertinimo komisijos sprendimu keturiose amžiaus grupėse šimto kūrybinių darbų autoriai pripažinti konkurso laureatais. Mūsų mokyklos 9 klasės mokinė Rolanda Baslerytė tapo laureate. Konkurso laureatų kūrybiniai darbai bus eksponuojami Panevėžio miesto dailės galerijoje. Sveikiname Rolandą!
 
Active Image
 
 
Pakartojom, ką išmokom per mokslo metus
          Kai saulė žeme ridinėjasi, nusėdėti tvankiose klasėse neįmanoma. Tad šeštokai, pasikvietę porą aštuntokų, tęsti mokslų išvyko į Šiaulius. Čia lankydamiesi Universiteto bibliotekoje apžiūrėjo ir paskaitė, kas parašyta didžiausioje Lietuvos knygoje, sužinojo, kokie buvo Lietuvoje pinigai, suskaičiavo, kokia Monetų kambaryje suklijuotų litų vertė eurais. Stabtelėjus  prie GELEŽINĖS LAPĖS prisiminė, jog Vilnius didžiuojasi legenda apie geležinį vilką, o Šiauliai gali pasigirti lape- apsukrumo, išminties simboliu. Iš tolo žvelgdami į AUKSINIO BERNIUKO skulptūrą (arčiau prieiti negalėjo, vyksta aikštės remontas) stebėjosi, jog 4 m aukščio berniukas padengtas tik 63 g aukso. Įtvirtino ir gamtos žinias – Botanikos sodas viliojo žiedais, augalų įvairove, kvapais, paukščių balsais. Kojas pamiklino mindami pedalus Dviračių muziejuje, pašokinėjo Batutų parke , o paskui kūno kultūros pamoką tęsė Ledo arenoje. Neliko nepastebėta ir Akropolyje veikianti foto paroda FOTO ARKA, kurioje eksponuojamose nuotraukose įamžinti nykstantys gyvūnai.
          Taigi, neįprastoje aplinkoje vyko ir dailės, ir istorijos, ir gamtos, ir  matematikos, ir kūno kultūros pamokos. O dabar jūs skaitote tai, ką sukūrė per literatūros pamoką.
 
Tam davė ir kitiems dar liko
          Birželio 11 dieną šeštos ir aštuntos klasės mokiniams Pakalniškių kaimo bendruomenės kieme vyko integruota matematikos ir lietuvių k. pamoka "Tam davė, o tam nebeliko". Atlikę įvairias užduotis virė košę. Pamokos pavadinimas šiek tiek klaidina, nes košės pakako ne tik pamokos dalyviams, bet liko ir  mokytojams, ir visiems mokyklos darbuotojams.
 
Turistinis žygis į Raginėnų piliakalnį
          Birželio 6 dieną penktos klasės mokiniai susiruošė į turistinį žygį į Raginėnų piliakalnį. Savo žygį pradėjome anksti ryte eidami nuo mokyklos. Praeidami pro pušyną ir Kleboniškio kaimo buities muziejų pasigėrėjome žaliuojančia gamta, žydinčiomis gėlėmis ir krūmais, pasiklausėme upės vandens čiurlenimo. Kelias į piliakalnį neprailgo, nes užsukome pamaitinti naminių gyvūnų Merūnės ūkyje, stebėjome šuoliuojančias laukuose stirnas, skraidančius paukščius.
          Užkopėme į piliakalnį, apžiūrėjome apylinkes, pasakojome istorijas apie šią vietovę. Po to žaidėme įvairius žaidimus ir kepėme šašlykus. Malkas ir šašlykinė mums parūpino Ryčio mama. Ačiū jai.
          Pasisotinę ir pasilinksminę patraukėme namo.
 
5 ir 9 klasių mokinių edukacinė išvyka
          Penktos ir devintos klasės mokiniai pirmadienio rytą susiruošė į pušyną, į integruotą edukacinę išvyką-viktoriną "Miškas mus saugo ir globoja".
          Devintokai iš anksto paruošė užduotis mažiesiems savo draugams. Penktokai pasidalino į mėlynųjų ir raudonųjų komandas ir nusiteikė devintokų paruoštoms užduotims. Pirmoji užduotis – prisirinkti kuro laužui, uždegti jį taip, kad nudegtų siūlas. Komandoms sekėsi neblogai. Pirmoji siūlą nudegino Raigardo, Monikos ir Alinos komanda. Po to penktokų komandos patraukė į "lobio" paieškas. Abi komandos gavo po žemėlapį, kurio pagalba reikėjo surasti 5 vietas. Ši užduotis užtruko ilgai tačiau nugalėjo draugiškumas. Kiek pailsėję ir pasistiprinę, praplėtę žinias apie mišką, jo naudą ir žmogaus santykį su gamta, sudarėme mišrias komandas ir pradėjome rungtynes estafetėse. Buvo linksma ir įdomu. Po varžybų surengėme draugiškas futbolo rungtynes. Ir vėl nugalėjo draugiškumas.
           Linksmi grįžome namo.     
 
VAIKŲ KŪRYBINĖS INICIATYVOS FONDO Kalbų Kengūros rezultatai
          Sveikiname lietuvių kalbos Kengūros dalyvius!
          5 kl. mok. Merūnė Pačkauskaitė (Padėkos raštas)
          5 kl. mok. Žilvinas Leščinskas (Oranžinis diplomas)
          7 kl. mok. Denis Žerzdevas (Padėkos raštas)
          7 kl. mok. Lukas Sakalauskas (Sidabrinis diplomas)
 
Active Image
 
 
Padėkos diena
          Padėkos dienos ir Paskutinio skambučio šventė… Kartojasi kasmet. Neišvengiamai ateina, kaip ir pats pavasaris. Ateina ši šventė kas metai, bet vis kitiems... Atrodytų, kas galėtų būti kitaip? Šventinis šurmulys, linkėjimai, padėkos žodžiai, o gal ypatingas jausmas širdyje? O ypatingą dieną reikia ir patiems būti ypatingiems! Pasipuošę, o dauguma lyg per Rugsėjo pirmąją su gėlėmis rankose skubėjo į mokyklą ne tik mokiniai, mokytojai, darbuotojai, bet ir svečiai, tėvai. Dešimtokai grojant Vidui pirmą ir jau paskutinį kartą su auklėtoja Vigita apsukę ratą apie kaimą  pirmokų buvo palydėti į mokytojos Gitanos su devintokais išpuoštą salę.
          Mokytoja, pavaduojanti mokyklos direktorę, V. Lenzbergė pasveikino susirinkusius, palinkėjo sėkmės ir įteikė nominacijas tiems, kurie aktyviai dalyvavo visuomeninėje veikloje, olimpiadose, varžybose, konkursuose.
          Palinkėjimus dešimtokams, ketvirtokams ir priešmokyklinukams tarė tėvai, pirmosios mokytojos, auklėtojos, devintokai. Skambėjo muzikos mokytojo Artūro ir pradinių klasių mokytojų Vilmos ir Ramunės paruoštų dainorėlių dainos, linksmam "Ančiukų šokiui" kvietė "Žiedelių" grupės mažyliai su auklėtojomis Laima ir Irena bei šeštokių išmoktas šokis. Be atsako neliko ir dešimtokai. Jie dėkojo mokytojams ir tėvams, įteikė mokyklai dovaną – orchidėją, tikėdamiesi, kad ji primins juos mokytojams ir mokykloje likusiems draugams. Vėliau, žinoma, buvo perskaitytas devintokams skirtas testamentas ir įteiktas simbolinis mokyklos raktas.
        Belieka tikėtis, kad praėjusi šventė, išsakyti nuoširdūs žodžiai suteiks daugiau jėgų ir pasitikėjimo bei lems dešimtokams sėkmę PUPP ir tolimesnių mokslų metu, o dar porą savaičių besimokantiems 5-10 klasių mokiniams suteiks kantrybės, padės ištverti vasaros karščius tvankiose klasėse ir sėkmingai užbaigti 2017-2018 m. m.
 
Active Image
Active Image
Active Image
 
 
Didžiausios Lietuvos knygos paieškos
          Penktokai ir septintokai ankstyvą trečiadienio rytą leidosi ieškoti didžiausios Lietuvos knygos. Ji puikuojasi ŠU bibliotekoje. Knyga sveria 113 kg, yra 25 cm storio, 125 cm aukščio. Tokią milžinę sudarė 2009 metais Šiaulių miesto architektas V. Puronas. Girdėjome, kad knyga gali pretenduoti į Gineso rekordų pasiekimus.
          Antrajame bibliotekos aukšte apžiūrėjome mažiausių lietuviškų knygelių parodą. "Skaitėme" rankomis akliesiems parašytas knygas, vartėme labai senas "graždankas". Labiausiai patiko Centų kambaryje, todėl ilgiausiai čia dairėmės. Jame visos sienos išklijuotos centais. Stovi net lito sostas. Į jį visi stengėmės įsėsti. Tikimės, kad praturtėsim. Kambaryje suklijuota apie pusantro tūkstančio monetų, kurias dovanojo ne tik lietuviai. Koridoriuose atradome stendų su mums nežinomais pinigais "žvėriukais". Apžiūrėjome paveikslų parodą.
          Vėliau linksminomės ledo arenoje ir boulinge. Grįždami dalijomės įspūdžiais ir ragavome saldumynus. Laukiame naujų kelionių, naujų įspūdžių.
 
5 klasės mokiniai Žilvinas Leščinskas ir Merūnė Pačkauskaitė
 
Active Image
Active Image
 
 
Respublikinė kūrybinių darbų paroda "Ačiū, kad esi šalia"
          Ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės mergaitės Agota ir Klaudija Jankauskaitės dalyvavo respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų parodoje "Ačiū, kad esi šalia". Sesutės apdovanotos padėkos raštais. Mergaites ruošė logopedė Gitana Ryšienė.
 
Gera naujiena
          Mokykla sulaukė pirmosios projekto "Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis" siuntos. Gautos priemonės, skirtos 1-4 klasių mokiniams, padės mokytojoms pasaulio pažinimo pamokas organizuoti įdomiau, o mokiniai turės galimybę daugiau veikti praktiškai, patirti atradimo džiaugsmą, gilinti žinias apie mus supančią aplinką.
 
Active Image
 
 
Išvyka į Anykščius
          Gegužės 24 dieną antrokai ir trečiokai vyko į pažintinę ekskursiją po Anykščių kraštą. Vaikai aplankė J. Biliūno kapą, dalyvavo edukacinėje programoje "Saulės blynas", kurios metu buvo supažindinti su vaistažolėmis, senovinės buities eksponatais. Taip pat mokiniai patys kepė "čirvinius" blynus, virė arbatą, dengė stalą. Teko net paklūpėti ant žirnių ir paskaityti maldaknygę! Pasistiprinę smalsuoliai kopė į apžvalgos bokštelį, mirkė kojas Rubikių ežere bei smagiai leido laiką žaidimų aikštelėje. Šiek tiek padūkus, buvo aplankytas ir Burbiškių dvaras. Ten pasitiko kalbanti papūga ir nuostabaus grožio katinas. Didelį įspūdį padarė prabangūs dvaro kambariai. Vėliau buvo aplankytas Puntuko akmuo, jaunieji turistai keliavo medžių lajų taku, mėgavosi šerbetu bei ledais.
          O kaipgi grįžtant namo neaplankius savo gimtojo krašto dvaro? Taigi turiningą ekskursiją vainikavo dar vienas Burbiškio dvaras.
 
Active Image Active Image
Active Image
 
 
<< Pirmas < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Kitas > Paskutinis >>

Šeštadienis, 19 spalio 2019
Lankytojai
AdvertisementAdvertisementAdvertisement